Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RC model hobim :)

Konu, 'Hobiler' kısmında caberia tarafından paylaşıldı.

1. caberia

caberia Aktif Üye

içimdeki çocuğu öldürmemek adına 8-9 seneden beri yaptığım bu hobi daha önceden sahip olduğum biri kara diğeri deniz aracı olan 2 modelimin şirkete giren hırsızında çocuk ruhuyla bu 2 modelide kolunun altına alıp gitmesiyle(ki çalıştırabileceğini bile sanmıyorum :)) ara verdiğim bu hobim yurtdışından getirttiğim yeni modelimle tekrar hareketlendi ve her ne kadar oyuncak yaşı bizden geçmiş olsada her zaman bir bahanemiz vardır bunları örtbas edecek :) bahanemiz bunlar daha mekanik oyuncaklar çünkü hem motordan hemde elektronikten anlamak zorundasınız yada anlamaya başlıyorsunuz hava şartlarına göre motorun durumuna göre değişen ayarları ve kullanım şekilleri var bu yüzden bu tür araçları zaten ufakken kullanamayacağımız için tam yaşları bu yaşlar :)) ehliyet yaşının 18 olduğu ülkemizde 100 km yapan bu araçları kullanmak için en güzel yaş bu yaşlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

100 km hız ha..
    Km de kaç kuruş yakıyor bunlar Mustafa :D
    Şaka bir yana, herkes sevdiği işle uğraşmalı.

4. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

çok güzel abi hobi bendede var bunlardan abı bı ara istersen yarışırız :D karada havada denizde :D 3 üründende var abicim

5. Tolga

Tolga Aktif Üye

Hergün Kadıköydeki Natulius Avm ye gidip öğlen yemeklerini yerim. Tam çıkışta yolun karşısında 2 tanne bu tür oyuncakları satan mağaza var. Her geçişimde de küçük cocukların oyuncakçı dükkanı önünde anne ve babalarının elini çekiştirir gibi hissederim kendimi. Gözlerim ışıldaya ışıldaya bakarım bunlara.
    Ama maalesef alıp deneme şansım olmadı. Kıbrısta öğrenciyken bir arkadaşımla askeri havaalanına gider onun arabası için uçak benzini alırdık cüzi bir miktara bidonlarla.

Mustafa çok güzel ve zevkli bir uğraş bu. Bende de motosiklet hobisi olduğu için henüz bunlara zaman ayıramadım ama hep istiyorum bu uğraşı.

6. caberia

caberia Aktif Üye

abi 8 silindir gibi yakıyor namussuz sıralı sistem lpg taktırıcam yakında :)

7. caberia

caberia Aktif Üye

havadakini bir ara denedim ama bana göre değil servosu rüzgarı kanadı kıçı falan baya karışık ama karada denizde birşey diyemem alırım anahtarını :)

8. caberia

caberia Aktif Üye

sende enazından benzin almak için bile olsa tanışmıssın bu hobiyle ama sonrasında kendini nasıl frenleyebildin o ilginç :)natulius un hemen karşısındaki yer promodel tolga bendeki bu ürünün türkiye temsilcisi onlar insan gözlerini alamıyor bazen,orda vitrinde duran sarı-beyaz hız teknesi benim şimdiki hedefim :)

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

acaba diyorum uygunundan 200 mt ye kadar kumanda edebilen 4 yada 5 anahtarlı bir kumandayı en uygun kaça maal edebilirsiniz çok merak ediyorum da :D bened hastayım ancak pahalı vede ne aradığını bilmen gereken uğraşlar bunlar :D ama gerçekten her havya elime aldığımda bunu bırak r/c al diyor içim :D

10. caberia

caberia Aktif Üye

menzil olarak kumandaların menzili 1-2 km kadar ama en uygun menzil aracınızı gördüğünüz menzil :) vallahi hızır elektronikle uğraştığını bildiğim için sen bulursun bir çözümünü diyorum ben

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

aklımda bana hizmet edecek bir model var ama r/c ve servolarla aram yok :D şöyle canlı yemi sedelemeden uzaklara bırakıp yemleyeip gelwecek her havada gidecek bir uygulama ne iyi olurdu :D arkasına da silikonu sal tutsun :D