Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

REMIXON ŞIŞME BOT

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında umut21 tarafından paylaşıldı.

1. umut21

umut21 Aktif Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Umut bey merhaba. Beklentilerinizi, kullanim alaninizi ve daha once bu tur botlardan kullanip kullanmadiginizi bilmiyorum. Bu ayri bir konu.

Remikson botlardan cok kullandim. Bot icin fena degil diyebilirim. Ama fiyatina gore fena degil. Ust segment 3000TL lik botlarla kiyaslandiginda vasat hatta vasat alti kalir. Kumas kalinliklari cok fazla degil. Ama gorundugunden az daha saglam. Yogunlastirilmis kumastan yapilmis. Eger kayalik taslik turu zeminlerde kullanacaksaniz hic onermem. Yama yapmaktan bikarsiniz. Kullanim yeri kumsal kiyilar ve sakin sular olabilir. Kaynak yerleri orta kalitedir. Ama yuksek motorla zorlayacaksaniz kesin acilma yapar.

Resimde 2 adet oturma tahtasi var ama sanirim botta tek oturma tahtasi var. Resim 3.80 botun resmi gibi duruyor.. Onemli bir ayrintidir. Teyit edin.

3 kisi kullanim alani diyor. Amac sadece ulasimsa 3 kisi olur ama avlanmada 2 kisi ancak avlanabilir.

Umarim faydali olabilmisimdir.

umut21, Dündar ve KalamA bunu beğendi.
  4. umut21

umut21 Aktif Üye

Yorum için teşekkürler ben sadece tatlı suda kullanacağım yazın sazan avı kışın da ördek avında elektrikli motorla kullanacağım işin aslı okadarda zengin değilim alacağım bot beni uzun yıllar götürmesi gerek diyarbakır daki av bayisinde sadece bu bot var görüntü de sağlam bişeye benziyor ama yazın o sıcakta açılma yaparmı yada ördek avında sazlık yada çalı çırpı sürtünme den çabuk delinirmi bu bilgilere ihtiyacım var

5. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Sazlik cali cirpi gunes sicak birsey yapmaz. Yillarca kullanirsin. Tasa kayaya dikkat et yeter. Akulu:: motorlar icin temkinli yaklasmali. Sakin suda sorun cikarmazlar ama dalgaya akintiya gelirsen hic guvenilmez. Lakin alacagin akunun amperi 105 in ustunde olmali. Hatta iki tane 105 oneririm. 105 amper bir aku tam sarzda yuke, akintiya, gaz ayarina gore 45 dakikayla 2.5 saat arasi gider. Tabi bu zamanla azalir. Akulere fazla yuklenirsen tam gazda gidersen direnci cok hizli duser. Az gazda gidersen daha direnc gosterir.

6. suleymancirit

suleymancirit Aktif Üye

Aynen katılıyorum.

60 amper akü ile küçük bot motoru kullandım. Öyle saatlerce gezeyim dersen yarı yolda kalırsın. Hele şöyle bir sırtı çekeyim derken daldırırsan , bir bakmışsın akü bitmiş !
    Ancak göl ve barajlarda sorun değil , akü biterse nasıl olsa bir taraftan kıyıya çıkarsın. Ancak deniz için akülü bot motoru , hiç akıl karı değil , bana göre.

İlla ki elektrikli motor diyorsanız, Kenan kardeşimin tavsiyesine uyup ; 2 adet full sarjlı akü ile yola çıkın , hevesiniz kursağınız da kalmasın. Çok aşırı rüzgar çıkacağını hissettiğinizde de, sıkıntı çekmemeniz açısından , hemen kamp yerine dönmenizi tavsiye ederim.

Ancak , yinede göl ve baraj lar için galiba en ideal olanı akülü motorlar.

NOT: Ben aküyü bota , sentetik elyal ile örülü , saplı ve tabanı üzerinde dik duran PAZAR ÇANTASI içinde alıyordum (güvenlik bota zarar vermemesi için)

BUDA VİDEOSU

https://vimeo.com/93476115

Ekli Dosyalar:

7. umut21

umut21 Aktif Üye

Akü sıkıntı değil çünkü gölde fazla açılmıycam ama remixon bot Yerine marinport bot alayım mı 1300 denye olduğu yazıyor

8. night fisher

night fisher Aktif Üye

9. umut21

umut21 Aktif Üye

Sanırım marinport bot alacağım 270 1300 denye ahşap tabanlı 1400 tl 6 taksit sizce nasıl fiyatı uygunmu

10. yolcu79

yolcu79 Yeni Üye

marinport 1 senedir 3.30 denizde kullanıyorum taş çakıl v.s şeyler etkilemiyor. Ayvalıkta ada kenarlarında sivri taşlar var üzerinebile cıktım bişey olmadı tavsiye ederim ben memnunum fiyatta iyi

umut21 bunu beğendi.
  11. umut21

umut21 Aktif Üye

bilgi için teşekkürler firamayı birgün gecikmeyle aradım ama ellerinde 270 kalmadığını söylediler 28 mayısta stoklarında tekrar olacağını söylediler artık kısmet başka bi bot markası almassan marinport alacağım