Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Resimsiz tatsız bir Mersin raporu.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Cuma günü bazı işlerimi halletmek için Adana'ya geldim. Cumartesi babamı da ikna edip Mersine yazlığa gidelim dedik yazlık erdemliye 5 km kala MTS sitesi. Saat 5 gibi başladık yemliye babamın oltaya sülünez taktım kendi oltama da orada lüfer olduğunu duyduğumdan hırsızlı takım sardalya taktım . Babamın olta 5 dakika sonra resmen yere indi tasmaladı ama biraz geç kalmıştı balık kaçtı. 5 dakika sonra bir adet daha balık kaçırdı . Bende tık yok. Takımı değiştirdim hazır olarak aldığım 3lü köstek takımları bağladım ve aksilikler başladı. Daha önce kullandığım takımlar olduğu için tam 5 takım ardıardına kurşun yerinden patladı. 1 adet yine hazır baya büyük iğneli 5,6 numara ama bedeni çok sağlam takımı yaptım attım ama oda iğneler büyük balık yutamıyor. Neyse böyle böyle gece güzel vuruşlar aldık ben bitane gümüş çektim ama ufak göründü gözüme geri saldım. Babam saat 10:30 da gitti. Ben takıntı yaptım yine balığı alacam diye koca koca iğneler sardalya takılı vuruşta var ama beklediğim balığın değil tabi balıkta gelmedi. Orda bir arkadaş geldi muhabbete koyulduk balık muhabbetinden adımızı bile sormadık birbirimize. Ben tam saat 1 de giderken güzel bir mırmır aldı. Tam takımı toplamışken gel bende hazır takım var dedi ve gitmekten vazgeçtim işte en büyük hatayı burda yaptım. Akşam gece 2 buçukta kalktık dedi seni arabayla MTS ye bırakim eyvallah dedim. Yolda balık muhabbeti derken siteye vardım arkadaş gitti. 1 dakika sonra bir farkettim ki sahte rapala çantam arabada kaldı. Arkadan bağırdım ama nafile araba uzaklaşmıştı. Adını bilmiyorum tek bildiğim bordo kartal marka arabası var. Oturduğum siteyi biliyor birde ortak tanıdığımız yaz kış orda olan Fuat amca var. Bakalım dünden beri dua ediyorum inşallah getirir Fuat amcaya veya site müdürlüğüne verir diye. İşin kötü tarafı çantayıda arka koltukta yere koydum arka koltuğa biri binmeden ya da bakmadan farkedilmesi de imkansız. Bütün olta takımlarım malzemelerimden daha değerli olan çanta ve yaklaşık 40 tane rapala şuan gitti bitanesi bile takıldığında içim nasıl acıyodu şimdi toptan shimano çantasıyla birlikte gitti :(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Üzüldüm senin adına, umarım fark edip birilerine teslim eder.

4. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Üzücü bir durum ancak eğer samimi biriyse geri geleceğinden eminim.

5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Valla bende kahroldum Hamdi abi ciddi ciddi spin işini bırakmayı planlıyorum artık son dönemde balık avlarında sürekli bişeyler geliyo başıma :S bugün ses seda çıkmadı çanta dönecek diye olan umudum tükeniyor :(

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

İnşallah Can bende öyle umut ediyorum ama bugün ses çıkmadı hayırlısı :(

7. hcicek

hcicek Aktif Üye

kardeş sıkma canını, nasipten öte yol yok, senin koyduğunu belirttiğin yere göre arkadaş bugün aracını daha kullanmadıysa farkedebilir, her ne kadar art niyeti bile olacak olsa koca çanta ya ben görmedim durumu olmaz, sıkma canından kıymetli mi.

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok sağol Harun . Bakalım hayırlısı işin kötü tarafı ben istanbuldayım şuan yaza kadar daha mersine gitme ihtimalim yok eğer site yönetimine veya Fuat amcaya bırakmazsa daha bulma ihtmalim yok hayırlısı artık cana gelmeyen mala gelsin :(

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun
    Umarım farkeder de geri getirir

10. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Senih Can,

Benim konumdaki mesajını şimdi daha da iyi anladım ;)

Şansızlık başka bir şey kısmetsizlik çok daha ayrı bir durumdur. Sen her ikisini de yaşarken macera aramışsın ve kaba tabirle elalemin ipiyle kuyuya inmişsin. Tüm bunlar aklını başından almış ve çaresizlik içinde boynunu bükmek durumunda kalmışsın ve üstüne üstlük kıymetli takım çantanı sana iyilik yapan arkadaşın arabasında unutmuşsun. Bu duruma inan çok üzüldüm ve eminim o arkadaş sana çantanı bir şekilde ulaştıracaktır. Benim düşüncem bu yönde ve umarım öyle de olur

Ama sırf bu yüzden balıkçılığı bırakacaksan yanılırsın, sonrasında da daha çok üzülürsün. Sahtelerinden bir tanesini bile kaybetmeyi göze alamazken onca takımı nasıl gözden çıkaracaksın. Bu zamana kadar neleri kaybettik, neleri deniz anaya hediye ettik ama yine de bu yoldan dönmedik. Sahtelerin geri gelmeyebilir, onu da hayra yormalısın, belki o arabaya binmesen başına başka bir hal gelebilirdi, sana bir şey olmasın, gerisi fasofiso Senih Can ;)

Bir de şunu unutma, kendi takımını kendin yap, elalemin ipine güvenme

Uygun bir zamanda bir yerde oturalım konuşalım, belki yüzyüze konuşursak moralini düzeltebiliriz ve seni yeniden motive edebiliriz, ne dersin ;)

11. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

geçmiş olsun
    Umarım farkeder de geri getirir !!!! :(