Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rica etsem yardımcı olurmusunuz?

togay yurtsever

Aktif Üye
Arkadaşın kullanacağını belirttiği sahte ağırlıklarına göre sert kamış öneriyorsunuz.
Üstelik Yasei diğer modellerin aynı atar değerinde olanlardan biraz daha sert yapıda.
Sınırlı bütçesinde yanlış yapmaması için çevresinde deneyecek kamış bulması en doğrusu ama böyle olanağı var mıdır bilemem.
O bu ağırlıkları yazmasına rağmen alacağı kamış özelliğini 15-50 gram yazması ise kırılma riskini azaltmak içinse yanlış.
Sayın Horozbina;
15-50 yazmamın nedeni kırılma riskini atış yaptığım yeme göre azaltmak tabiiki yoksa kurtulmayan kamışın icad edilmediğini biliyorum :)
Yani 10-30 da 50 gr atamayacağım için yüksek atarı olan ama yeri geldiğinde ise hafif sahteleri de atabileceğim bir kamış arıyorum.
Sözlerinizden tecrübeli olduğunuzu anlamak zor değil.
Sizin konu hakkında bir tavsiyeniz varmı?
Bizim buralarda balıkçılarda pek iyi kamış yok en iyisi 80 liralık kamış var. Yani deneme imkanım yok.
Bana şunu al yada şunlar içinden seçim yap diyeceğiniz model ya da modeller varmı?

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Yaşım gereği gözüm kamışın hep biraz sert olmasından yana. :D
Böyle değil tabii, bendeki tenisçi dirsekleri, bileklerde sinir sıkışması ve diğer kullananların sert rüzgar koşullarındaki sorunlar için orta sert kamış öneriyorum. Hafif sahteler için bir süre sonra kamış sert de olsa insan alışıyor.
Fakat daha yumuşak kamışlarda olduğu kadar hafif sahteleri atabilmek olanaksız.
Aslında ben de 10 gram sahteleri sık kullandığım için şimdi düşüncem değişti ve daha yumuşak kamışa elimi alıştırmaya çalışacağım.
Birkaç kere alıp beğenmeyip sattım. Hem de Daiwa sea bass hunter 7-35 gr falan. Sonra sattığım kamışlardan birini arkadaştan alıp birkaç deneme yapınca alışabileceğimi gördüm ya da sandım.
İstanbul'a geldim tam yeni bir kamış alacakken Tolga'nın bana Almanya'dan markasını duymadığımız 5-45gr atarlı kamış getirdiğini söylemesi üzerine şimdi kamış almadan memlekete dönüyorum.
Benim kamış Dikil'de Planktonda duruyor. Ona denemesini söyledim,çok beğenmiş. 5-45 aralığında olmasına rağmen 30 gramı atmayı becerebileceğimi sanmıyorum ama 10 gramları çalışıp alışarak benim sert kamışlara göre daha iyi atabileceğimi umuyorum.
Hatırladığım kadarıyla sen de oldukça sert kamış almıştın.20-60 mıydı? Bende de 20-60, 10-60, 14-40, ve 15-50gr kamışlar var. 2-12, 10-30, 7-35 neler aldım yarı fiyatına sattım.
Bu sefer olacak. R40+SSR yi çok fazla kullanmaya başladım. Zaten 12gr silikon çok kullanıyorum. Mutlaka yumuşak kamışa alışmam lazım. Gerekirse en azından bilek ameliyatı olurum. :(
Yaklastin abi, 20-50 Helios almıştım . Yalnız insan işin içine girince ancak anliyor, iki işi görecek tek bir kamış yok. Yani hafif sahteler için başka, ağır sahteler için başka kamış lazım. Benim de bir 7-35 veya 10-40 atarlı bir kamisa daha ihtiyacım olacak gibi ama neredeyse hiç spine gidemedigim için şu an için erteledim, bununla idare edeceğim.
Sana Almanya dan gelecek olanın markasını merak ettim doğrusu. Geldiğinde kullandıktan sonra yorumlarını da yazaran sevinirim abicim

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İş gereği sürekli seyahatteyim efektif kullanım açısından arabamda sürekli taşıdığım kamış shimano Force master 270 14/40 kesinlikle tavsiye ederim

togay yurtsever

Aktif Üye
Shimano beastmaster seabass 270 20-60 action siparişi verdim.
Yalnız verdikten sonra h yani hard action olduğunu fark ettim.
Sizce sıkıntı olur mu? Mh sini aldığım yerde göremiyorum.
Ne dersiniz?

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
gelince bakarsın olmassa değiştirirsin belkide hoşuna gider

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
okuma luremania 258 cm 12-45 gr atarlı olanından kullanıyorum 75 gr kurşunla surf olta olarak kullanılmışlığı var bana mısın demedi. :) Babam sağolsun yemlide kullanmış ama inanın kamışta en ufak sorun yok. sert bi kamış aksiyonu güzel.