Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rize'den Selâmün Aleyküm

Konu, 'Tanışalım' kısmında tkhkvhki tarafından paylaşıldı.

1. tkhkvhki

tkhkvhki Yeni Üye

Selâmün Aleyküm forum sakinleri.

Öncelikle aranıza beni de kabul ettiğiniz için teşekkür eder ve sizlere kendimden bahsetmek isterim.

1981 Çanakkale doğumluyum ve ismim Orhan'dır. Evli, 2 çocuk sahibi ve bağlamanın üstadı Orhan GENCEBAY ile adaş olmam hasebiyle arkadaşlarım tarafından "BaBa Orhan" şeklinde adlandırılırım.

Aranıza katılma isteğime gelince şu şekilde özetlemek isterim:

Yıllarca yaşadığım şehir olan İzmir'den devlet memurluğuna atanmam sebebiyle nadide güzelliğe sahip Rize ilimize taşındım. Görev yaptığım Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu beni Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde görevlendirdi. Görevim gereği nöbet usulü ile çalışmaktayım. Yani 1 gün 24 saat nöbetin ardından 3 gün istirahat etmekteyim.

İzmir ilimizde arkadaşlarımla beraber birkaç sefer amatör balıkçılık denemelerim olmuştu ve çok hoşuma gitmişti. Şimdi ise çalışma şeklimden dolayı oluşan boşluklarımı, hobi maksatlı amatör balıkçılık ile doldurmak istiyorum.

Siz değerli forum sakinlerinin fikir sahibi olmadığım bu alanda, bana çok şey katacağınızı ve sizlerden birçok bilgi öğrenebileceğimi düşünüyorum. Üstelik şu an ikamet ettiğim evim sahile yürüyerek 2 dakika ve denize dökülen dere ağzına yine yürüyerek 10 dakika uzaklıktayken bu hobinin tamda yapmam gereken şey olduğunu düşünüyorum.

Amatör balıkçılığa yeni başlayacağım için kıyıdan balıkçılık, ekipman temini, pratik bilgiler ve balıkçılık teknikleri hakkında tüm önerilerinizi dört gözle bekliyorum.

Değerli katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim ve balıkçılık tabirlerinden olan rastgele diyerek iyi avlar dilerim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Ekim 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoş geldin Orhan.

4. tkhkvhki

tkhkvhki Yeni Üye

Teşekkür ederim Hamdi bey.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aramıza Hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar dilerim..

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Orhan

7. tkhkvhki

tkhkvhki Yeni Üye

Teşekkür ederim Selahattin ve Şeref Bey.

8. hasandh

hasandh Aktif Üye

aramıza hosgeldin ayrıca memleketime de hosgeldin :)

9. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Sen de aramıza hoş geldin Orhan ya da Baba Orhan :)

Öncelikle keyifli paylaşımlar dilerim. Çocuklarını Allah bağışlasın, mürüvetlerini görmeyi nasip etsin.

İş şartların bu hobiye zaman ayırabilmen açısından çok güzel, ayrıca bulunduğun yer de çok güzel. Oraları önce keşfedip ona göre eksiklerini tedarik etmen çok akıllıca olur düşüncesindeyim. Yakın zamanda oranın iyi balıkçılarından olacağına şüphem yok. Forumu araştırdıktan sonra eksiklerini ya da bulamadıklarını bizimle paylaşarak çözüme kavuşturabilirsin ;)

Her zaman rast gelsin...

10. tkhkvhki

tkhkvhki Yeni Üye

Teşekkür ederim Hasan bey. Memleketiniz gerçekten çok güzel bir yer. Yeşil ve mavi iç içe. Şu an Rize'de yaşıyorsanız deneyimlerinizden faydalanmak isterim.

11. tkhkvhki

tkhkvhki Yeni Üye

Teşekkür ederim Süleyman bey. Temennileriniz içinde ayrıca teşekkür ederim çok sağolun. Sizin gibi değerli insanlar dan öğreneceklerimle iyi bir amatör balıkçı olmak beni çok mutlu edecek. ilk önce sanırsam iyi bir olta takımı almalıyım. Ancak seçimimi ne şekilde yapacağımı tam anlayamadım. Yani avlanma tekniklerine göre mi yoksa avladığımız balık türüne göre mi olta seçmeliyim?

Yani at çek, kıyı balıkçılığı, tekne balıkçılığı gibi tekniklere göre mi bir olta almalıyım yoksa lüfer, sazan, palamut gibi tutmayı HAYAL :) ettiğim balık türüne göre mi bir takım almalıyım?