Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rota 660 hakkında yardım

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında evren davut tarafından paylaşıldı.

1. evren davut

evren davut Aktif Üye

Arkadaşlar Rota 660 tekne almayı düşünüyorum.Fabrikanın verdiği fiyat,peşin 17.000 tl.Nisanda teslim ediyorlar.Motoru ve ekipmanlarıyla 30.000 tl ye yaklaşıyor fiyatı

Tekne hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirmi acaba?Sizce bu tekneyimi yaptırmalıyım yoksa 2.el bir teknemi almalıyım?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selam Evren..
    Takılacak motor ve ekipmanların nevi önemli.

Sanırım Cem bey almış.Sanırım detaylı bilgiye sahitir..

4. evren davut

evren davut Aktif Üye

onun bilgisi biraz az kaldı benım için.aslında heveslendiren Cem,o kıçtan takma motor almış rotaya.Benim derdim o parayı vermek mantıklımı yoksa o paralara baska birşeymı almalı.ben içten takmalı dizel motorlu bir tekne düşünüyorum.

5. levrekci

levrekci Üye

ahşapla aranız ne denli iyi bilmiyorum ama o fiyata çok temiz 2.el full ekipman çok denizci bir kurucaşile alabilirsiniz,

6. Cemmm

Cemmm Yeni Üye

Evren sanırım fiyat geçiceklerdi geçmişler diye düşünüyorum,deniziliği konusunda kendini ispatlamış bir tekne almanı kesinlikle tavsiye ederim.Yaklaşık 4 ay kadar İzmir deki tüm ahşap ve polyester tekne üreticilerini gezdim ve şu an Üniversite yıllarında olsam bir bitirme tezi hazırlarım diye düşünüyorum.İkinci el fiyatları nedense sıfıra hep yakın ve bazende fabrika bekleme süresini göze alanlarda sezonda baktığında sıfırdan daha pahalı, ben burada o kadar takip etmeme rağmen fiyat konusunda ikinci elde olması gereken rakamı tekne sahiplerinden bir türlü alamadım,satmam dursun diyorlar genelde.Rakam olarak fiyat geçişi öncesi peşin 15.000 TL ye aldım.Bilenler bilir çok katı ve prensileri olan bir firma her tekne aynı malzeme ve aynı üretim sürecinden geçip kalite stantdartlarında birbirinden farklılık göstermiyor.Bazı tekne sahibi arkadaşlar özenle üretilip,her safhasında başında durarak yaptırtığım şöyle böle diye anlatıyorlar fakat alakası yok.Üretim sürecine ve kullanılacak malzeme kalitesine istesende parada döksen karışamıyorsun.Ancak bu kadar titizlikle üretilen teknede kullanılan standart aksesuarların kalitesi başka firmada yok,hepsini gezdim kalıplarına baktım hangi kalıptan hangi firmanın kaç tane ürettiğine kadar sordum.Ve rota almaya karar verdim.Türkiye yi bırak denize kıyısı olan her şehrin limanın da görebileceğin bu tekneyi yurt dışına bile ihraçları var.Bildiğin fabrika 12 ay üretim planlaması olan ve her siparişte yoğunluktan 3 ay sonrasına gün alabildiğin bir ürün söz konusu,aydınlatmam buradan çok uzun yer alabilir sorusu olan arkadaşlarada içtenlikle bildiğim kadarı ile cevap verebilirim.

7. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Cem bey dıştan takma motor tercih etmişsiniz, kaç beygirlik bir motor aldınız.

8. Cemmm

Cemmm Yeni Üye

Soner bey kdv kampanyasından ötürü 9.000 TL ye mercury 60 beygiri tercih ettim,aldığım motor 2 zamanlı kendi araştırmalarımda 4 zamalı ya yönelicektim ancak işimizden ötürü binme süremiz,teknenin sürata uygun bir tekne olmayışı,teknenin kullanım amacı ve mercury servisleri ilede yaptığım görüşmede 40 hp 4 zamanlının tam yolda yakacağı ile 60 hp 2 zamanlının yarım yolda yakacağı yakıtın tork farkından ötürü çok fark etmeyeceği için 4 zamanlı ile aradaki 4000-4500 TL lik farkı peşin vermeyelim dedik.Ne kadar 2 zamanlının çalışma prensipi yakış açısından farklı olsada servisler eski motorlara göre teknolojik farkın olduğunu söylüyorlar.Aldığım motorda orjinal direksiyon,rumute kontrol ve attacman kitleri de fiyata dahildir.

9. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Söylediğiniz gibi Mercuryde son zamanlarda çok iyi kampanyalar var. Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Katolog degerlerinde en fazla 60 Hp yazıyor siz denedinizmi? memnunmusunuz?.

10. pilkır

pilkır Yeni Üye

11. paspariko59

paspariko59 Aktif Üye

Evren bey bir yakınım aynı tekneden aldı dıştan takma 40 lık 4 zamanlı honda ile
    ama hız konusunda istediği verimi alamadı
    bu tekneler deplasman tipi teknelerdir
    bunlarda en güzel verim içten takma motorlardır
    şubat ayında avrasya boat show var isterseniz orayı beklemenizi tavsiye ederim
    bütün tekneleri bir arada görme şansınız var
    rastgele