Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rota Fisherman 6.60

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında thereis tarafından paylaşıldı.

1. thereis

thereis Yeni Üye

Öncelikle Merhabalar,
    uzun süren araştırmalarımdan sonra hem ailecek binilebilecek hemde balık tutmak için en uygun olduğunu düşündüğüm rota marka bir tekne siparişi verdim.Teknem Allah'ın izni ile 27 ocak 2015 de teslim edilmiş olacak.
    Standart ekipmanına ek olarak elk.ırgat,ocak,dolap,kışlık tente,50*50 platform ara yatak,55 lt benzin deposu ve 90 amp akü ilave ettirdim.Motor olarak dıştan takma 50 hp honda düşünüyorum rakamları aşağı yukarı 10 ile 11 bin dolar civarında.
    çok fazla sürat yapmıyacağımdan ( zaten tekne deplasman tipi olduğu için sürata belirli oranda izin veriyor) sanırım bu motor işimi görecektir.Bunun haricinde teknede eksik olarak gördüğüm ses ve ışık düzeni acaba bunun için neler yapabilirim?Destek ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eczserkan

eczserkan Üye

Benim tek tavsiyem dümen üstündeki havalandırmayı büyük tutun ,bi tane hatch işinize çokça görür.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın

5. bacteria

bacteria Aktif Üye

şimdiden hayırlı olsun ;)

hevesle almıştım ama yavaş olduğundan 1 yıl kadar kullanıp satmak zorunda kaldım...

dıştan takma 50 beygir kesinlikle doğru karar.. atamarin 27 beygir içten takma almıştım.. gürültüsü bir yana yavaşlığı bir yana..
    bu teknenin en çok beğendiğim tarafı... dalgaya bana mısın demiyor :)

serkan bey in de dediği gibi dümen tarafında açılabilir bir pencere gibi birşey yaptırabilirseniz çok iyi olur.. önü tamamen kapalı olduğundan yazın sıcak oluyor ter içinde kalırsınız..

balıkçılık düşünüyorsanız..yaptırma imkanınız varsa bir livar yaptırın..

kamaraya tam karşıya teyp taktırıp güverteye sağlı sollu 2 adet hoparlör taktırmıştım.. oto teyp ve hoparlör almıştım o zaman 100 150 tlye.. teypte sorun yaşamadım ama uzak olması kumandayı kaybedince sıkıntı olmuştu...
    hemen kamara girişi sol tarafa dolap üzeri ve içerisine yaptırın mesela montajını...

her teknede yapılması gereken.. kamarayı arada mutlaka havalandırın.. havanın iyi olduğu zamanlar mümkünse kamaranın lumbozlarını biraz açık şekilde bırakın.. bunları yapmadığım için benim döşemeler küflenmişti epey... bu küfleri nasıl giderebilirim diye epey bir araştırmıştım.. gliserin sürmek gerekirmiş.. eczaneden tam temin etmiştim ki tekne satıldı :)

güle güle kullanın..

6. oyyilmaz

oyyilmaz Yeni Üye

Merhaba,
    Hayırlısı olsun. Ben de aslında bir süredir bu tekne üzerinde duruyorum ve satın almayı düşünüyorum. İlavelerle birlikte size maliyeti ne civarda gerçekleşti acaba?

Özgür Yılmaz

7. thereis

thereis Yeni Üye

sayın bacteria tavsiyeleriniz için teşekkürler üzerine eğilicem fakat sanırım livar sorun zira bizim buralarda canlı kalamar ile yakalamak lazım lakin o tip livarların maliyetleride bayağı bir yüksek.
    Sayın oyyılmaz fiyat konusunda bir bilgi vermem doğru olmaz ama rota nın sahibi aslan bey size mutlaka yardımcı olacaktır.
    Sayın ecz serkan hatchi eklettim