Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Royal Coachman Flies -dry flies -flykutluc@2010-

Konu, 'Fly İle Balık Avı ve Teknikleri (Fly Fishing)' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA Aktif Üye

Royal Coachman flies dry flies series,,,,çok küçük ayrıntılar ile wet fly ,dry fly ve streamer olarak sunulan bu yemde birazda benim doğaçlamam var,genel olarak daha yoğun kafa tüğü sargısı ile dry yani kuru ve floating özellik kazandırılırken ben biraz daha az kafa tüğü kullanıp geriye doğru yatırarak yüzücülüğünü azalttım ve eminim çok iyi sonuç verecek

İYİ SEYİRLER

http://www.dailymotion.com/video/xfudo2_dry-flies-royal-kutluc_sport

[DM]video/xfudo2_dry-flies-royal-kutluc_sport[/DM]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bülent Abi ellerine sağlık bunlar çok emek ve ustalık isteyen ince ve çok güzel çalışmalar. Bir fincan çayla birlikte adeta kurabiye gibi gidiyorlar valla:) Çok teşekkür ederim.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Eline sağlık Bülent, güzel müzikler eşliğinde harika bir işçilik izledim :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eline sağlık Bülent
    Ben elime olta alabildiğim dönemlerde takım bağlamayı çok severdim.
    Şimdi görüyorum ki işin içine sanat ta girince gerçek bir terapiye dönüşüyor olta bağlamak.
    Bize bu güzellikleri yaşattığın için teşekkürler

6. Kasım Tazegüney

Kasım Tazegüney Yeni Üye

Ellerine sağlık :harika::harika::harika:
    VİDEO izlerken mengene ile sinek yapmanın daha kolay olacağını anladım bende 5-6 yıldır sinek yapıyorum ama sadece mengene olarak 2 parmağımı kullandığımdan tabi yapım aşamaları biraz zor oluyor.
    hazır sizin fly e benze bir tanesini fotosu olunca(sizin yaptığınız kadar güzel gözükmesede)bakalım beğenecekmisini.

Avcılığı konusunda oldukça iyidir.

Resim ve yazılar tamamlanınca bu konudaki meraklı arkadaşlarımı bilgiledirmek amacı ile paylaşımda bulunacağım.

7. A.Bülent KUTLUCA

Bende teşekkür ederim,,,fly balıkçılığının en önemli özelliklerinden biri de terapi özelliğidir,,dünyaca ünlü bir çok fly tying öğretici ve ustasını aynen seninde dediğin gibi bir fincan çay eşliğinde izliyorum ve asla hiçbir görüntüye değişmeyeceğim kadar kıymetli anlarım o anlar:)

8. A.Bülent KUTLUCA

Hamdi teşekkür ederim,sağolasın varolasın:)

9. A.Bülent KUTLUCA

Şeref Abi ,,,,seninde bildiğin gibi yavaş yavaş ve akılcı bir şekilde adım adım bu işin ZERAFET yüklü doğasına götürmeye çalışıyorum izleyenleri ve heveslileri,bu işe başladığım günden buyana hayatımda okadar çok şey değiştiki anlatamam, kriz ve stres yönetimi konusunda her daim sorunlar ile karşılaşma oranı yüksek bir işim var ve karşılaştığım bir çok problemi çözme yetisini farkında olmadan fly balıkçılığı ve örmeciliğinin de katkı sağladığını son yıllarda FARKETMEYE başladım,,,bu yüzden ki sınırlarımı ve sınırlarını zorlayan kişilerde olsa karşımda ,mütevazı ve sakin kalmayi belki bu sayede kendime yakıştırdım,,,personelime,iş arkadaşlarıma ve iş çevremdeki bir çok dostuma da öğretim ve tavsiyem hep bu yönde ,,,el becerisi ile meşguleyet verecek bir uğraş ve hobi bulmalarını ve bunun akabinde kendilerini dinleme ve yaşama daha farklı bakma yetilerinin gelişip ummadıkları anada ciddi faydalar sağlayacağını anlatmakta ve aşılamaktayımm

İnsan oğlu yaradılışından değil ama süregelişinden her kusura açık bir canlı haline geldi,,,dedimya karşımda sınırlarımı ve sınırlarını zorlayan kim olursa olsun sakin kalmaya gayret etmiyorum,,,SAKİN KALIYORUM,,, çünkü şunu iyi biliyorum,konu veya problem ne olursa olsun biliyorumki gereksizce yapacağım şeyler uzantıları ile çok farklı sonuçlar doğurabilmekte,,,heleki fly konusunda karşımdakilere daha toleranslıyım, çünkü özel birşey paylaşıyorum ,kendim için en özel şeylerden biri, RUHUMU, BÜTÜN İHTİRAS VE KABUĞUMA SIĞMAYIŞLARIMI dizginleyen ve dediğin gibi bence dünyanin en iyi Terapisini bedavaya paylaşıyorum:p:):)

biraz uzun oldu ama ,,,sayende buda bi nebze terapi oldu:):)fly veya başka bir şey ,,şu tantana deryası dünyada ve memlekette zihni ve bedeni başka işlere vermek lazım ,,yoksa mazallah :):)

10. A.Bülent KUTLUCA

Ellerine sağlık
    VİDEO izlerken mengene ile sinek yapmanın daha kolay olacağını anladım bende 5-6 yıldır sinek yapıyorum ama sadece mengene olarak 2 parmağımı kullandığımdan tabi yapım aşamaları biraz zor oluyor.
    hazır sizin fly e benze bir tanesini fotosu olunca(sizin yaptığınız kadar güzel gözükmesede)bakalım beğenecekmisini.

Fly konusunda yapılan her çalışmaya ve verilen her emeğe saygı ve itina ile bakmaktayım,,,imitasyonunuz ile ilgili gerekli ve geçerli yorumu fotoğrafın hemen altında zaten yapmışsınız ,,,Önemli olanda sizin yaptığınız işi nasıl gördüğünüzdür,,banada düşen ELLERİNİZE SAĞLIK demek:)

11. enis59

enis59 Daimi Üye

Eline sağlık Bülent abi harika çalışma