Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rus kefali avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Berkayy tarafından paylaşıldı.

1. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

Çarpmayla balık avıcılığını sevmem ama harbiden güzel yakalıyor adam
    Bu sene bende gitsemde rus kefali yakalasam.
    rus kefalı - YouTube
    rus kefalı4 - YouTube
    bu balığı çarpma harici nasıl yakalarım karadenizde bu balığı avlayan tutan varsa yardım edebilirler mi ?
    Burak galatada çıkanlarda böle mi ? :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Evet berkay aynen bu şekilde fakat boyları normal kefale göre ufak cıkıyor kulakları sarı sarı

4. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Berkay rus kefali,bir dönem rusya da kafeslerin patlamasıyla özellikle Karadeniz de çok güzel avlar vermişti.Son 4 5 senedir yok denecek kadar azaldı sayısı.Bizim o dönem yaptığımız avlar zıpkınla ve sıyırtma(çarpma) ile olmuştu.Zıpkınla son 2 sezondur dalışlarımda hiç görmedim rus kefallerini.

5. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

burak kulakları sarı ise sarıkulak kefali dir.
    Burak mayıs ayında başlıyor eyülüle kadar bizim burda bi merada lavaş ile kefale atıyoruz sarıkulak kefal boyları bole
    Kaya kurdu atarsan mımır gelıor ve levrekte var gece eşkina var tutarız beraber :)

6. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Burak kulakları sarı sarı olan kefaller rus kefali değil,Sarı kulak yada bazı yörelerde has kefal dedikleri hayvan.Rus kefalleri boyları ve ağırlıkları olarak denizlerimizde ki kefallerden her zaman fazladır.

7. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

ewt abi aynen katılıyorum son dönemlerde azalmış sayısı bayağı
    tadıda çok lezzetli yedim ben ole normal kefaller gibi değil.
    Ağustos ayında levrek oluyor yemli dalga kıranların içine giriyor.

8. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Evet tavuk gibi eti olur Berkay,lezzetlidir.Levrek dalga kıranlara giriyorsa yem için giriyordur.Gündüz saatlerinde açık denizde,dere ağızlarında,kumsallarda vb yerlerde yemlenen kefaller akşam üstü dalga kıranlara,mendirek içlerine girerler.Gece tehlikelerden korunmak için.Levreğin de en sevdiği avlanma sistemlerinden biride gece bu tip yerlerde saklanan balıkları avlamaktır.O yüzden kefal varsa mutlaka oraya levrek gelecektir diye düşünürüm.Zıpkıncıların bir lafı var kefal candır diye ;)

9. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

sağol abi sardalya 2 li dip takımı yapıp yem olarak sardalya kullanıyoruz. Kumluk barbun tekir de war. Kefalde var :) ben antalyada gördüm abi en az 8 kg vardı belime gelen suyun derinliğnde gırtlak açmış dikenleri kabartmış ilarya kovalıyordu.
    Su zaten cam gibi gördüm uf ona zıpkın atmak var.
    Benimde akımda inş. büyüdüğümde dalıcam bende :) su altını çok merak ediyorum

10. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Levrek zaten av zamanı 1 kulaç suda gezen bir avcıdır,istisna durumlar dışında Berkay.Zıpkıncılığı adam akıllı araştırıp yapman gerekenleri bildikten sonra büyümüne gerek kalmaz Berkay;)
    Bizlerde senin yaşlarında başladık bu sevdaya ama iyice araştırıp iyice öğrenip başladık zıpkıncılığa.İnşallah dediklerimi anlar ve ilerde gerçekten güzel avlar yaparsın.Şunu asla unutma Denizin altı bambaşka bir dünya ve orda av çok daha zor,bir o kadar da heyecan dolu bir av.

11. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

sağol abi artık dala dala öğrenicem bazı durumları saklanma pozisyon alma vs.
    Yani levrek derin olmayan suda geziyor dimi yanlış bilmiyorsam çünkü el oltasıyla bile tutuyorlar,
    Kıyıya ufak balıkların peşine geliyor avlanmak için senin tuttuğun levrek kyıdaki taşın arkasından almıştın balığı çok yakın