Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RYOBİ 8000vi MOTOR SES SORUNU USTALAR YARDIM

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sunucum tarafından paylaşıldı.

1. sunucum

sunucum Yeni Üye

ryobi ecusima 8000vi yeni aldım

makine ses yapmıyordu 2-3 gün bir arkadaş kullandı geldiğinden ses yapmaya başladı yağlama yaptım dişlileri kontrol ettim bir soruna rastlamadım

motor normal misina sorarken veya boştayken motor ses yapmıyor

ama misina ucuna ağırlık takınca veya elle al yük bindirince ses yapıyor

video kaydettin sesi dinlemeniz için ustaların yardımına ihtiyacım var

teşekkürler

video
    olta takımı - YouTube

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Usta değilim gerçi ama tahmini olarak ; ne yazik ki misina sarım rulmanın orası pas yapmış veya kullanım sonucu oradaki rulman artık zamanını doldurmuş (en çok dönen rulman buradaki rulmandır ve her rulmanın belli bir ömrü vardır). Yük bindiğinde de hali ile ses yapıyor.

Mümkünse elinize bir ip yada mono alın ve buradan geçirerek oradaki rulmanın dönmesini sağlayarak sağlı ve sollu olarak çekin...tahminim yine o sesi duyacaksınız.

Söktüğünüzde pas yada yeşillenme görürseniz oradaki pulları sakın WD40 ile temizlemeyin. Eğer oradaki pullar aliminyum ve bakır alışımlı ise o pulları WD40 korozyona uğratır. Mümkünse bozulan parçaların yerine yenisini takın. Tabi bu sadece videoyu izleyerek ve sizin açıklamlarınıza göre bir varsayım.

not : aynı cevabı başka yerde de vermiştim...

4. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

nerdesin hangi şehir

5. sunucum

sunucum Yeni Üye

İstanbul ataşehir deyim rulman dediğiniz tam olarak hangisi oluyor makinayı yeni aldım dediğim gibi hiç bir sorunu yoktu arkadaş kullandı geldiğinde bu haldeydi yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler

skype msn mymercan@hotmail.com

6. poyraz

poyraz Aktif Üye

buluthan abinin dediği gibi tek sorunu misina sarma klavuzundaki rulmanın miladını doldurmuş olması genelde klavuz rulmanları fazla yük gördüğü için bu proplemi yapıyo ses sorunu genelde ryobilerde hastalık bi nevi rulman kalitesi düşük olduğu için bu problemi çıkartıyor.rulmanı ithalatçısı marmara balık istoç toptancılar sitesinden bulabilirsiniz 0212 659 12 86.

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Misina sarım klavuzu yağsız kalıp problem yapmış; zaten öyle pek kaliteli değil... İthalatçısından temin edecek olursanız yine aynı kalite olur ve pek fazla dayanmaz; mesela Perşembepazarı Hırdavatçılar çarşısındaki bir rulmancıda gene Çin malı ancak çok daha kaliteli olan "MOS" rulman mevcut; 4-5 lira civarında bir fiyatı var; çıkan rulmanı götürüp aynı ölçüde rulman alabilirsiniz... Daha kaliteli Alman v.s. rulmanlar mevcut; ancak 25-30 lirayı bulur; değer mi bilemem???

Aynı sorunu yaşamamak için o bölge bakım ve temizliği sık sık yapılıp yağlanmalı...

8. sunucum

sunucum Yeni Üye

hocam sarım rulmanı kapağın altındaki ilk çark mı resim aşağı ekliyorum

perşembe pazarında tam nerden alacağım bilgisini verilsen veya dükkan adı falan varsa daha kolay bulabilirim
    teşekkürler

9. poyraz

poyraz Aktif Üye

rulman bu gösterdiğiniz kısımda değil oltayı atarken açtığımız atkı teli var o bölgede misinanın geçtiği yuvarlak klavuzu orda göreceksiniz o nu sökeceksiniz.örnek bir resim atıyorum forumdan erdal beyin bakım resimlerinden bir kare.[​IMG]

10. sunucum

sunucum Yeni Üye

evet kolu açtım orayı yağladım ama o sesi orası nasıl çıkarıyor anlamadım

11. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Afedersiniz ama benim cevabımın nesi sizi tatmin etmedi ?

Teşekkürler : @poyraz