Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ryobi ap power 6000 ve 8000

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında bogaz_1905 tarafından paylaşıldı.

1. bogaz_1905

bogaz_1905 Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba,

Robi ap power 6000 ve 8000 için bir turda kaç cm misina sardığı konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. Kullananan arkadaşlardan ya da bilgisi olanlardan yardımlarını rica ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Bende yeni makine arayışında olduğum için bu değeri bir çok makine için bulamadım. Belki google'da aratırsanız çıkar ama size daha kestirme bir yol verebilirim.

Öncelikle makarada misine tam dolu iken veya yarım dolu iken bir turda sardığı miktar değişir.

Ryobi Ap.Power 8000 ele alalım; 80 lik kafa, yani çap 80mm; çevresi=80*3.14=251.2mm
    Devir oranı 5.0:1 olduğuna göre kol bir tur dönünce makarada 5 tur dönecek 254.4*5=1256mm=125.6cm yapar. (Makara tam dolu iken)

Nerede ve hangi av türünde kullanmayı düşünüyorsunuz?

4. bogaz_1905

bogaz_1905 Aktif Üye

Mustafa abi bilgilendirme için teşekkürler. Boğazda kullanacağım, bir çok arkadaşım da kullanıyor ve gayet memnunlar. Sadece 6000 mi yoksa 8000 mi alsam karar veremedim..

5. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Ryobi hiç kullanmadım onun için iyimi kötümü birşey dersem yanıltıcı olur, denelimli ustalar bilgi verektir.
    Arkadaşların memnun ama diğer marka deneyimleri varmı? Bu işe ryobi ile başlayıp ryobi ile devam ediyorsa objektif değerlendirme olmaz.
    Bu fiyata birde RAW II ye bak derim. Hem makineyi eline al bak hemde yorumlara;)

coner bunu beğendi.
  6. bogaz_1905

bogaz_1905 Aktif Üye

Son makinem raw 2 55 . Güç ve hafiflik konusunda tartışmasız süperdi ama misina sarımının az olması nedeni ile balıkta istediğim ritmi bir türlü tutturamadım. Bu yüzden sarımı daha hızlı bir makine düşünüyorum.
    Ryobi kullanan iki arkadaşımın da bir önceki makinesi raw 2 65. Avlandığımız yer yüksek akıntılı ve genelde 200 gr dan aşağı kurşun kullanmıyoruz. Kesinlikle çok daha iyi makineler de mevcut ve asıl hedefimde güzel bir surf makine almak var fakat bu sene için buna ayıracak bir bütçem yok. Beni bu sene idare edebilecek ve ekonomik olan en uygun seçenek de şimdilik bu gibi. Artık bu haftasonu kısmet olursa tekrar deneyip son kararımı vereceğim.

7. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Hayırlısı diyelim ama şunu belirtirim RAW II 65 modeli RAW II 55e göre biraz daha hızlı sarar. Sarım hızı daha hızlı olan Ryobi ise yüksek akıntı ve ağır kurşunda kas yaptırır.
    Şimdiden hayırlı olsun.

8. bogaz_1905

bogaz_1905 Aktif Üye

Doğrudur, bu haftaki deneme sebebim de bu yüzden :) Denedikten sonra bu konu devamında izlenimlerimi mutlaka bildireceğim. En azından diğer arkadaşlar için de fikir olur.

sessizdenizci bunu beğendi.
  9. Ersen

Ersen Aktif Üye

mrb.benim kullandığım bir makine. 8000 olanını kullanıyorum. 5 devir. tahminim tecrübelerime dayanarak 90-95 cm arası sarıyor akıntıda zorluyor biraz ama çok sağlam bir makina .kolun baglı olduğu kısım orta göbek kolay kolay boşluk yapmıyor misina sarım bilyasınında gerekli bakımını kullanım sonrası yaparsanız uzun süre kullanırsınız

10. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

merhabalar bende appower 8000 aldım

bugun benimde aldıgım makine elime ulaştı makinenin altına dolgu normal bir misina ve üzerine 0.13 ip misina ve shock ip misina saracagım 0.13 olanı kaç tur sarmalıyım yani atıyorum 150 tur 170 tur gibi ?

11. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Bnim emektar var 0.40 mm sıkısarım 150 m üstüne 0.15mm ip 200 m felan hatırladığımbkadarıyla

yawruaslan bunu beğendi.