Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

ryobi ap power 8000 için hangi yağ ve gresi önerirsiniz?

osmançubuklu

Aktif Üye
Adı
Osman Kırgıl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar,
Burda forumda önerildiği için würth hhs 2000 yağlayıcı aldım.
Kamış & Makine Bakımı
Olta Makinesi Bakımı, Olta Makine Parçaları burdada arkadaş rulmanı kitlediğini söyledi. Şimdi ben daha kullanmadım. Değiştirin derseniz değiştirmek için firmayla görüşeceğim. Karaköy perşembe pazarı rotadan aldım.
bana ne önerirsiniz?

cihan drums

Daimi Üye
Adı
cihan
s.a osman kardeşim aldığın yağ sentetik değilse motorundan uzak tut petrol bazlı olanlar bizlere yaramaz...

osmançubuklu

Aktif Üye
Adı
Osman Kırgıl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kaynak: Reel Care - AlanHawk.com
Solventler

WD40 en yaygın olanıdır ve iyi çalışıyor, ama ben Ateşli Reel Kleen tercih ederim. Eğer çözücülere erişiminiz yoksa, sen benzin kullanın ama sadece dişli ve bitmemiş metal parçalar bu sınırlayabilir. Bitirmek benzin kullanmayın, bu plastik veya kauçuk dokunma izin vermeyin, ve sürükleme pullar üzerinde kullanmayın.

Petrol
Yalnızca sentetik yağ kullanın. Ben Ateşli makara yağı, Shimano makara sprey yağı gibi ama benim favori Quantum Sıcak Sos yağıdır. Tüm bu yağların kalitesi mükemmel ve pahalı yağlar gerekli değildir.

Gres
Penn'in Hassas Reel Gres ucuz ve kolayca kullanılabilir, ancak bu yüzden sadece ucuz makaralar üzerinde kullanabilirsiniz dayalı petrol var. İyi sentetik Ben Ateşli yağ, Shimano sprey gres vardır kullanabilirsiniz gres, ama benim favori Genel kullanım yağ da Quantum Sıcak Sos gres olduğunu. Benim en pahalı makaralar için ben dişli üzerinde Daiwa en Molibden gres kullanın olsa. Bu çok iyi gres metal koruma açısından bir makara dişli için kullanılabilir ve azaltılması giymek, ama içlerinde alırsa o rulman mahvedebilir gibi dikkatle kullanılmalıdır. Geçmişte böyle KRYTOX 205 ve 225 olarak Dupont pahalı lubes kullanmak için kullanılır, ama teknolojideki gelişmeler ucuz ve kolay elde gresler artık taraftan uygulama için mükemmel performans demek gibi ben artık bu gerekir.

Sürükle Gres
Shimano Yıldız Drag Gres, ancak mevcut en iyi drag gres şimdi bazı mükemmel sürükleme geçmişte Fisherman greslerini kullandığı Daiwa en 555. olmakla birlikte, 555 başka bir şey olarak Cal, oldukça iyi ve bana o kadar büyük ölçüde üstün olduğunu Mevcut şey. Soğuk bir sürükle benim deneyim tüm benzer performans, ancak sürükle ben parlayan ve daha sürükleme tutarlılığı sürdürmek 555 hissediyorum ısındığında bu. Aynı zamanda bir değişiklik gerek önce uzun sürer.

Bu "reel bakım" makalesine kadar bitirmek için, sana makara ile yapmaması gereken şeyler göstermek makaralı gelen kitapçıkların örneğini takip edecek. İşte şeyler benim listesi için makara ile yapmak değil onlar performansı etkileyebilecek kadar.
Başka bir sitede bunlar yazıyordu.

osmançubuklu

Aktif Üye
Adı
Osman Kırgıl
Kan Grubu
O Rh Pozitif

osmançubuklu

Aktif Üye
Adı
Osman Kırgıl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birol abinin sayfasından aldım. Alıntıdır. Nereye ne yapılacağı yazıyor. Teşekkürler Birol abi
Meraklıları için bir de resim ekleyeyim. Mavi yerlere ince yağ, kırmızı yerlere gres sürülüyor.
Not: Alt resimde bakım portundan inceyağ damlatılır gösterse de yapmayın. İdeali içini açıp dişliye dişli gresi sürmektir.

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
würth hhs 2000... tek geçerim!!
ayrıca wd40 oltalar için yılda max 2 kez kullanılmalı.

osmançubuklu

Aktif Üye
Adı
Osman Kırgıl
Kan Grubu
O Rh Pozitif

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
WD40 kesinlikle oltaya kullanma WD40 av tüfekleri nin namlu içindeki kurşun sivamalarini sökmek için kullanılır ve uzun süre temas ederse metale iyi kurulanip tekrar başka yağ ile yaglanmaz sa acayip hasar verir vidalarin felan pasını sökmek için kullanılır

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Av deposunda ardent yağ var onu kullan orda rulman için ayrı dişli için ayrı yağlar var

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ayrıca winchester lakaplı sitedeki arkadaşta pen marka var