Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ryobi ARCTICA 6000 makine

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında darkai tarafından paylaşıldı.

1. darkai

darkai Üye

Halen istanbuldayken ve önümğzdeki günlerde boğazda rapala ile lüfer avlayarak tecrübe edinmek istiyorum. Artık acemiliği ufak ufak attım sayılır 400 tl gibi bir bütçeyle kamışı ve makinamı yenilemek istiyorum şu aşagıdaki makinayı gozüme kestirdim .

RYOBI Ryobi ARCTICA 6000 makine Olta makinalar AVmarketi.com

Bu makinayı istabbul boğazında 150 - 180 gram kursunla gönül rahatlığıyla kullanabilirmiyim. Deneyen veya halen kullanan arkadaslar yorum yapabilirmi.
    Avantaj ve dezavantajları nelerdir.Parça sıkıntısı yaşarmıyım. yine kalan 175 tl civarı 4.20 - 4.50m kamış tavsiyesine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkurler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

bende spin için kullandığım 3000 kafa mevcut ip misina kullanırkende sıkıntı çıkartmıyor karar senin ama aynı fiyattaki shimano bence daha iyi

5. darkai

darkai Üye

Tavsiye icin tesekkurler. Shimano nun tek artisi uzak atiş mi ben ayrica sunlari merak ediyorum dayaniklilik parça temini arizalandiginda tamir için muhattap biri bulacakmiyim hepsi önemli

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Shimano'nun o modelinin uzak atış ile ilgisi yok; Ryobi ile aynı ayarda atabilir; eğer Shimano surf makinalarından biri olsa idi uzak atış meselesi doğru olurdu...

Yalnız Ryobi'nin o makinası 400 gr. değil; sanırım 600 gr. civarlarında olsa gerek...

Ryobi bakıyorsanız Applause veya bir üstü Ap kullanıcısı Boğaz'da oldukça fazla ve genelde memnunlar; 6000 veya 8000'leri olabilir; 8000 olanlar 1 metre civarı sardığı için daha makul gibi...

Shimano Exage'de iyi bir makinadır sanırım az daha pahalı...

Son tercih sizindir tabii ki...:)

7. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

bence çok fazla acele etme şimdi biz burda ryobi artica ya güzel sarıyor deriz sana göre kötü sarar.
    Bana göre en iyi makine eline oturan'dır.Banada ryobi artica 8000 önerdi bi abim.
    Makineyi kullanan arkadaşaların war ise dene kullan , kullanmadan alma
    Boğazda orta yollu makineler bence bunlar alınabilir.

1-Ryobi ap power 8000 veya ryobi applause 8000 ama ap daha fazla bilyalı buda onun daha rahat sarım yapmasını sağlar.

2-Shimano exage 10000 fb Ben kullanmıyorum ama rapalada kullanan abilerim var ve memnunlar. Gam yapmaz.

3-Shimano spheros 8000pg Buda fiyatına göre çok iyi makine'dir.

4-Shimano aceration Sw8000 pg Bu makina japon iç pazarı için üretilmiş'tir. Çok güzel ve güçlü makine'dir.

Bu saydığım makineler rapalada gider. Tabiki durum el weriyorsa Shimano biomaster 8000 pg veya abileri :)

8. darkai

darkai Üye

Tüm yorumlar için saolun. 8000 ve 10000 lik makinalar agir oldugu icin cabuk yoracaktir ama daha guclu olacagida kesin . En iyisi denemek tabi. Bakalim hayirlisi

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

8000 ve üzeri makinalar 550 gr.dan başlıyor (yüksüz haliyle); tabii bazı özel malzeme kullananlar 350 gr.lara kadar iniyor; ancak fiyatları da bir o kadar yükseliyor...

Ancak alışırsanız 650 gr. civarı bir makina bile Boğaz at-çek disiplini için makul bir ağırlık sayılır; eğer kamış seçerken makina ile uyum sağlamasına dikkat ederseniz rahatlıkla ve alışınca bu ağırlıkları kullanabilirsiniz ki pekçok kişi bu şekilde kullanıyor... (1050-1250 gr. toplam takım ağırlıkları genellikle)...

Boğaz at-çek disiplininde avlanmak istiyorsanız küçük makinalara hiç bakmayın; makina devir oranları 4,7 ila 5,1 arası genellikle tercih edilenler (85 ila 100 cm.civarı saranlar)... Daha turlu makinalar at-çek avcılığı açısından daha makul olsalar da akıntılı sular ve ağır kurşunlar ile bir de balık tutarsanız o mesafelerden sarmak pekçok kişiyi zorluyor (eğer güçlü kuvvetli iseniz ve beni zorlamaz diyosanız 110 ve 120 cm. saran makinalara yönelin; ancak bunlar da genellikle pahalı markaların üst seviye makinaları oluyor...)

10. darkai

darkai Üye

Galiba bütçemide zorlamam gerekecek yukardaki makinalar 275 tl den basliyor. Olmazsa gelecek ay alirim . Bu sure icindede deneme imkani bulabilirsem ne ala .

11. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

ryobi ap power ı 200-240 tl arası alabilirsiniz.