Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ryobi Ecusima 60 makine

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında BAHRİYELİ tarafından paylaşıldı.

1. BAHRİYELİ

BAHRİYELİ Yeni Üye

Selamlar saygılar . Eskiden işsizken galatada alba star makina ve 3.00 m fiber kamışla avlanırdım işsizken ... 6 sene sonra içime bir balıkçılık sevdası düştü ... evdekilerin galatadan balık getirme suyu pis lakırdıları benimde dişli tutma sevdam depreşti ... 200 tl bütçem vardı makina ve kamış için ... makine ryobi ecusima 60 alabildim kamışta discovery 4.20 seastar surf up to 200 gr atarlı ... iş yaparmı sizce kombinasyon boğaz suyunun yabancısıyım ... birkaç deneme yaptım 140 gr ile ... 50 - 60 mt arası anca atabildim takımı attıktan sonra toplarken bir baktım sağa gitmiş bir anda akıntıdan bir iki defa milletin rapalasına taktık baktım olacak gibi değil uzakta salladım kamışı ... bu makineye surf misina sardırsam surf kurşun taksam atışın mesafesini attırabilirmiyim ? akıntı sorununa ne yapabilirim? takımlarıda hazır alan birisiyim bir keresinde de 140 gr ağırlıkla palamut çaparisini patlattım ... siz değerli üstadlarımın yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Makinaya 015 ip misina önüne de şok leader yapın. Atış mesafeniz önemli oranda artacaktır. 100 gr kurşun ile çapari kullanmadan egzersizler yapabilirsiniz? Hayırlı olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. BAHRİYELİ

BAHRİYELİ Yeni Üye

shock leader yapmadan 0.35 lik trabucco surf cast misina sarsam ve surf kurşun bir yararı olur mu ? çok ince misinaya güvenemiyorum ... düğüm desen rapala ve fırdöndü düğümünden başkasını bilmiyorum :)

5. BAHRİYELİ

BAHRİYELİ Yeni Üye

bir de bu makine kamış ile birşey yapabilirmiyiz ? daiwa yok shimano yok 600 tl 1000 tl gördükten sonra biz anca istavrit tutarız gibime geliyor :)

6. Elixer

Ben ilk dişlilerimi bu makine ile almıştım
    Attığınız misina ne kadar hafif olursa o kadar uzağa ayarsınız. Hafiflik demek ince misina demek. 010 ip kullanan arkadaşlar bile var. Shock leader için 035 mono veya 028 ip kullanabilirsiniz. Ilk şoku zaten şok misina alacağı için düğüm sağlam oldukça sıkıntı olmaz.
    Ip-ip double uni knot ip-mono mahin knot kullanın. Klipsler için palomar kullanın.

7. Elixer

Forumdan shock için Yazılmış yazılara bakın. 035 misina ile atış yapmayın bence. Balık uzakta olursa diğerleri tutar siz bakarsınız

BAHRİYELİ bunu beğendi.
  8. BAHRİYELİ

BAHRİYELİ Yeni Üye

bu shock leader olayına girmeden daha uzağa atmayı sağlayacak misina yok mu yüksek gram 140 -150 gram kurşunu :))))) surf kurşun varmış biz armut kurşun kullanıyoruz bunun yararı olur mu boğaz akıntısını nasıl yeneceğiz 140 lık kurşunu bile taa nerelere sürüklüyor milletin takımına karışıyor .