Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ryobi ecusima 6000vi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında fishlover tarafından paylaşıldı.

1. fishlover

fishlover Aktif Üye

Arkadaşlar dip oltalarda kullanmak uzere ryobi ecusima 6000vi almayı duşunuyorum. Bu makinayı kullanan veya bilgisi olan var ise görüşlerini paylaşabilirlermi?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Düşünmeden alabilirsin.5 tane oldu.

4. fishlover

fishlover Aktif Üye

Konuyu kapatabiliriz; gerekli cevabımı aldım. Teşekkürler.

5. NACİ.BABA

NACİ.BABA Üye

kardeş kusura bakma ama ALLAH daha çok versin de sen bunların rulmanı veya yedek parçalarını nerden tedarik ediyosun

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Rulmanları en kolay rulmancılardan elde edebilmek mümkün; diğer parçalar için ithalatçısına başvurmak gerek; tabii rulman için de başvurulabilir... İthalatçısı Marmara Balıkçı'lık sanırım; İstoç'ta yerleri var...

Sanırım şurası:

http://www.marmarabalik.com.tr/

7. Hür MOL

Hür MOL Aktif Üye

Ahmet adında bir arkadaşım, 9 kg lık trançayı bu makine ile güle oynaya çekmişti. Fakat şuna da dikkat etmelisiniz. Son zamanlarda bu makineye olan fazla ilgiden dolayı Çin taklitleri de piyasada çoğalmaya başladı. Alırken anlayan biri ile hareket etmenizde fayda var. Ben at çek avlarımda 4000 liğini halen kullanıyorum. 4-5 kg levrekleri hiç zorlanmadan alıyor. Jig avına yeni başlayacak olan arkadaşlara da ucuz maliyetli bir takım hedeflemeleri durumunda özellikle öneririm.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Taklidi var mı bilemiyorum ancak bu makina diğer pekçokları gibi zaten Çin malı...

Bu modeli kullanmadım; Proskyer Noise Power olan modeli 2 yıl kadar beğeni ile kullandım; şu anda Applause 8000 var; yeni sayılır ancak bundan da şu an gayet memnunum ve piyasadaki çok makinaya nal toplatır; sonuçta Çin'de de kaliteli mal üretilebiliyor... Bugün bilgisayar piyasasında temel bileşenlerin nerede ise hemen hepsi Çin'de üretilmekte mesela...

9. samuray

samuray Yeni Üye

Bu makineyi kullanıyorum. Samimi olduğum bir esnaftan aldım. Elinde son kalan eski seriydi. Eski seri ile yenisi arasında hatırladığım en büyük fark makinelerin renkleri ve koldaki plastikti. Yeni serilerde eskiye göre renkleri daha canlı ve parlak, kol ucu plastiği top şeklinde, eski seri de T şeklinde. Eski seride kamışı sabitleme yüzünde Made in Japan baskısı var. Yeni seride yok. Satanda yeni serinin Çin malı olduğunu belirtti ve her ikisini de gözlemlediğim kadarı ile eski seri çok daha kaliteli duruyor. (Bunlar benim gözlemlerim, yanıltmak istemem)

Ayrıca Didim Akbükte bot ile avlanıyorum. 800 gr çuprayı olta boşmuş gibi çektim.

Israrlı bir tavsiye ile aldım. Israrla tavsiye ederim. (Eski seri bulabilirseniz)

10. cast14

cast14 Üye

Yorum yapan arkadaşlara aynen katılıyorum..
    bu fıyata bu performans dedirtecek cinsten..

11. ulas07

ulas07 Üye

Makinanın kamışa bağlantı yerinde ''Made in japan'' yazıyorsa kalitelidir, yazmıyorsa taklittir.