Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ryobi Ecusima 8000vi makine için

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ayarsiz tarafından paylaşıldı.

1. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar Ryobi Ecusima 8000vi makinam var teknede çupira mercan levrek avı yapıyorum bir kaç kez balık malzemesi satan yerlerden 25 tl 30 tl ye kamış aldım dolgu uçlu fakat hep ya halkası bozuldu çıktı yada kırıldı şimdi yeni bir tane kamış almak istiyorum. ayırdığım bütçe 100 tl üstüne çıkamıyorum maalesef şimdi bu bütçe de çupira nın kafa atışını sorunsuz hissede bileceğim ve uzun süre kullana bileceğim hatta egede jig avı da yapılıyor katılmak istiyorum sorunsuz katılabileceğim hepsini tek kamışta toplaya bileceğim bir kamış türü istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

s.a. öncelikle şunu söyleyim inanın 25 30 tl ye satılan şey kamış değil onu konuşmak bile yersiz, aldığınız şeye gerçekten kamış diyip tekneden levrek çipura mercan vs için uygun özellikte sayılabilecek bir kamış için en az 150 ile 250 ayırmanız lazım aksi taktirde inanın akıbetleri o 30 tl lik kamıştan farklı olmayacaktır..

coner bunu beğendi.
  4. coner

coner Daimi Üye

BU Kamış teknede on numara kullanan arkadaşlar var.2.elde bulabilirsiniz.
    Shimano Bassterra BX EV S80-90H 244cm-274cm 15-60gr Spin (At-Çek) Kamış, 274cm-244cm Multi Boy, 3 Parçalı 15-60 gram atarlı spin kamış

5. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Ustalar evet kamış demek doğru değil fakat kullanıyoruz maalesef artık doğru bir kamış almak istiyorum. Eşref ustam bahsettiğiniz kamış on numara fakat fiyatı da bi o kadar güzel ikinci el de ne kadar sağlam bulunabilir? Tekne için makineyi kaldırabilecek ve balık tutma hissini yaşatacak daha uygun fiyata kamış önerilerinizi bekliyorum.

düşündüğüm kamışlar:
    Shimano Catana CX Spinning 180 MH J ( jigging-JERK ACTION ) (2 parça) olta kamışı Shimano olta kamışları AVmarketi.com

Eurofish Anthrax 180 Parçalı Kamış EuroFish Olta Kamışları AVmarketi.com

FLADEN XTRA FLEXX SPIN KAMIŞ 2P Fladen olta kamışları AVmarketi.com aklıma yatıyor fakat hassasiyeti çok gibi

Silverstar Carisma 2 Parçalı Dolgu Kamış 180 cm Silverstar olta kamışları AVmarketi.com

Wonder Jigging Kamışı-1.80m-Hassas-2-116cm-363g ProTackle olta kamışları AVmarketi.com

Son düzenleme: 16 Mart 2015
  6. coner

coner Daimi Üye

Sitemizde 2.el fırsatlar kısmında vardı galiba.
    Kamış 2 boyda kullanıla biliyor arada bir parça var.boyu 2.70 aradaki parçayı çıkarısanız 2.40 cm.
    Her türlü avlanacağınız sağlam bir kamış.2 kamışın işini tek başına üstleniyor.
    Uzun yıllar zevkli avlar yaptıracak sağlam bir kamış.

7. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

ustadım baktım 2 el kısmına evet var ilan fakat 2 eli 160 170 lira arası benim bütçe 100 civarı çıkamıyorum maalesef o kadar. bütçe biraz kısık benim yazdığım kamışlar nasıl acaba bakabildiniz mi hiç kullanan var mı ?

8. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Fladen Extra flex kamışlardan 20 60 atar 240 olanlarını kullanıyorum. Hassasiyeti fazla.
    1.5- 2 kg à kadar olan sudaklari kamışla korkmadan kıyıya kaldirabiliyorum. Tekneden de aynı işi yapar ama 2 kg üzeri denemedim bilmiyorum Kırılır mi kırılmaz mi?

9. winchester

winchester Aktif Üye Gold Üye

Tekneden çipura,mercan ,karagöz avları için kullanılacak tekne kamışı en uzun 1,80 cm olmalı daha uzun kamışla tekne avını rahat yapamazsınız.Daha uzun kamışlar at çek avı için uygundur.

10. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim 2 kg çupira bulsam varsın çekmesin elimle asılırım burda 1 kg civarı çıkıyor o da yeterli zaten aklıma yatan bir ürün şimdi daha çok yattı teşekkürler.

11. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

ustad ben 1,80 cm liğini alacağım zaten en uygunu o.