Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ryobi Ecusima 8000vi makine

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında ayarsiz tarafından paylaşıldı.

1. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Arkadaşlar kullandığım
    Ryobi Ecusima 8000vi makine makineden aşırı derecede sarımda vızr vızr ses geliyor balık çekerken rahatsızlık vermeye başladı. Araştırdığımda misina sarım klavuzdaki rulman kirlenmiş yada paslanmıştır diyenleri gördüm fakat bulunduğum ilde (Muğla) da bunu yapabilcek var mı? Yada başka bir sorun olabilir mi? En son çare İstanbulda ikamet eden bir arkadaş kaliteli beni bu sesten kurtaracak rulman göndermesini isteyeceğim ücreti ben buradan yatarıp kargolatcam bu sefer de bunu takabilcek kim var Muğla da bilmiyorum. Bu sorunu çözebilecek bir çare arkadaşlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Ferhat Bey ithalatçısı marmara balıkçılık arayıp orayla görüşebilirsiniz nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatabilir ve belki siz kendiniz değiştirebilirsiniz :)

4. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Memnun olurum yanlız, ithalatçının vereceğniden aynı olacağı için 2 kullanımdan sonra aynı sorunu yaşayacağımı söylüyorlar.

5. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Sormakta fayda var bence hatta bunuda söyleyin aynı parça ileride aynı sıkıntıyı tekrar edecektir ona göre başka öneri de isteyin, forumda kullanan ve değiştirenler elbet vardır birileri gerekli cevabıda yazacaktır :)

6. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Teşekkürler Eren bey, İstanbul da misina sarım klavuz rulmanı satan yerler varmış. Belki oradan değiştirenler ve sorunu çözülenler vardır. Bulursam rulman değişim için sizden nasıl sökülüp takılacağı hakkında bilgi almak isterim.

7. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Bende bilmiyorum açıkcası nasıl sökülüp takıldığını hiç denemedim ama yardımcı olacak arkadaşlar vardır elbet :)

8. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Arkadaşlar yokmu yardım edebilecek bi kullanici

9. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Aktif Üye

Ustam, misina sarım yüzüğünün vidasını çıkarın; sarım telini uygun açıya getirin rahat çalışabilmeniz için. Daha sonra yüzüğü ve rulmanı çıkarın, rulmanın ölçülerini kumpas ile alın. Ya da biraz araştırmayla bulabilirsiniz internetten veyahut firmalardan. Çok bir karmaşası yok aslında, ben de korkuyordum dağıttım mı toplayamam diye ama dediğim gibi bir kaç parçadan oluşuyor bu kısım; en azından benim makinemde böyle. Yüzük, yüzüğü tutan ince halka, rulman ve vidadan oluşuyor. Kolay gelsin, makinenizin düzelmesi ve güzel avlar yapması dileğiyle.

10. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Vermis olduguniz bilgiler icin cok tesekkur ederim bir kere sokmeye calistim otomatik kendi kapanan o misina sarim klavuzu manuel oldu ve alt taraftaki ters sarim duz sarim acma anahtari iptal oldu her tarafa doner oldu. Servise gonderdim yaptirdim. Sanirim bir tamirci bulup rulmani ona degistirmem daha iyi olur.

11. ayarsiz

ayarsiz Aktif Üye

Misina sarım rulmani tam hangisi fotoğraf yada video ile gösterebilir misiniz?