Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ryobi ECUSIMA 8000Vi makineye tavsiye edebileceğiniz olta kamışları.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında mehmet18 tarafından paylaşıldı.

1. mehmet18

mehmet18 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar; Ryobi ECUSIMA 8000Vi makine almayı düşünüyorum, sizce o makina için hangi olta kamışını almalıyım..
    (bütçem 250 tl. Makinaya 150 tl vereceğim için ortalama 100 tl lik bir kamış bakıyorum.)
    Avlanacağım yerler: Açıkta ortalama 60 metre olan yerler ve çok fazla akıntının olmadığı kıyı şeritleri(tuzla, pendik, kartal,...)
    Balık Çeşitleri: Çipura, Mercan, İstavrit, Uskumru, Karagöz, Eşkina, Zargana vs.
    Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhaba Mehmet, sorduğun sorudan sadece teknede avlanmak üzere bir kamış tavsiyesi istediğini anlıyorum, kıyı değil. Makineye yakışacağını düşündüğüm bütçene uygun Roder Red Core Jigging 185 cm (120-400gr) | Jig Olta Kamlar kamışı önerebilirim. Bahsettiğin balıklar haricinde sürprizlerle de karşılaşırsan seni yarı yolda bırakmaz ;) Her zaman rastgelsin...

4. mehmet18

mehmet18 Yeni Üye

:) ya cok fazla süprizde olmuyo. birde her zaman açıktada avlanma fırsatım olmuyo. Bende hem kıyıda ardada açıkta avlanabilceğim birşey arıyorum :)
    yorumun için çok teşekkürler.

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hımmm. Aslına bakarsan 2 ayrı kamış almak yapacağın en mantıklı iş olacak o zaman. Makinen at-çekde kullanabileceğin bir makine olsaydı hem jig hem spin yapabileceğin Savage Gear Projig Spin 243cm Kamış 5-20gr, Hem Jig hem spin kamışı, Parçalı Spin Kamışlar | SpotBalik.com.tr gibi kamışlar mevcut. Böyle şeyler tavsiye edebilirdim. Spin takımla yemli av da oldukça keyifli olur ve yormaz çünkü. Ancak o makineyle oldukça yorar ve uyumsuz olurlar. Şu durumda bütçeni biraz daha zorlayabilirsen kıyı için uygun bir surf kamış edinebilirsin. Ve madem sürprizlerle karşılaşmıyorsun uygun bot kamışı seçeneklerin çok. Bir örneği : Lineaeffe Mustang 100-250GR Spin 180cm Paral Olta Kam | Lineaeffe Teleskopik Olta Kamlar
    Her zaman rastgelsin...

6. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Merhaba Mehmet abi 1hafta önce aynı makınadan aldım gerçekten çok memnun kaldım boğazda 150 170gr kurşun ile yorulmadan çekebildim fakat o makınanın bakımını guzel yapmanız lazım yedek parçası yok ayrıca temiz 2.el okuma salina 3 parça alabilirsiniz 100tl civarı

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Burak'ın bahsettiği kamışı kıyı için alırsan duacısı olursun Mehmet, ayrıca örneğini verdiğim türden uygun bir bot kamışı da teknede işini görecektir ;) Tek yapman gereken bütçeni acık daha zorlamak :)

8. mehmet18

mehmet18 Yeni Üye

:) valla ben bu makineyi at çek için kullanmayı düşünüyorum. makineyi biraz araştırdım hiç bir sikayet duymadım oda beni beni cezbetti ve almaya karar verdim (daha almadım). haftaya boatshow varmış Pendikte orada eğer netten ucuz olursa fiyatlar oradan almayı düşünüyorum :) yanına bi içime sinecek bir kamış buldum mu tamamdır. ama altaki link ucuzmuş :) güzele benziyo.
    Lineaeffe Mustang 100-250GR Spin 180cm Paral Olta Kam | Lineaeffe Teleskopik Olta Kamlar

9. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

ALMER e git orada Ahmet abi var.
    O sana yardımcı olur. Orada yabomax ocean 4.20 war 100-275
    Bu kamışla istediğini yaparsın rapala yemli ben kullandım 170 gr da hiç kırmadım.
    Fiyatı 80 tl
    Carbon kamış %/100 hal karbon

10. forkill96

forkill96 Aktif Üye

kamışı görmediğim için her ne kadar sağlıklı yorum yapamasamda 100ile 275gr demek 100gr kurşunu performansının altında fırlatması demek sonuçta kamışların ucuda yaylanıyor örneğin ağırlık lı 150gr fırlatacaksanız 100 ile 200gr arası kamışlara bakmak gerektiğini düşünüyorum tıpkı arabalardaki gibi 200km yazar fakat 200yapamaz bile yapsada hiç sağlıklı olmaz

11. mehmet18

mehmet18 Yeni Üye

arkadaşlar değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. sizin tavsiyeleriniz ve araştırmalarım sonucunda ben anladım ki bu iş tek kamışla olacak gibi değil zorladım fakat :) olmuyo.
    en iyisi benim 2 adet kamış almam :) benim için at çek yapabileceğim. max 75 tl olan. ( makine 555 gr olacagı için bunun çok agır olmaması çok iyi olur) ilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkürler. Rasgele