Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RYOBİ ECUSİMA 8000Vİ

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında ErBo62 tarafından paylaşıldı.

1. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Dün siparişini verdiğim ecusima 8000vi bugün elime ulaştı fakat eve gelip ürünü açtığımda önceden başka mağazalarda görüp incelediğim slikon dolgulu elips biçiminde olan tutma kollu değilde diğer tür olanı gelmiş iki üründeki bu fark nerden kaynaklanıyor aralarında seri farkı falan mı var ? Gönderdikleri ürünün resmi ve istemiş olduğum tutma kısımlı makine resmi

Son düzenleme: 19 Ocak 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Merhaba,

Bildiğim kadarı ile ilk gelen serileri size gönderilen tarzda klasik kol idi.Daha sonraki serilerde elips şeklinde topuz kol olması istendi.Aldığınız bayi ile görüşüp değişim isteyebilirsiniz

ErBo62 bunu beğendi.
  4. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Bende en başta böyle düşündüm makinede herhangi bir şey yok piyasaya göre güzel fiyata aldım fakat topuz kol daha güzel ele tam oturuyor, yarın aldığım yere sorayım bakalım ne diyecekler.

5. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Zaten topuz kola diğer klasik kol zayıf kalıyor diye geçiş yaptılar diye biliyorum.

6. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Yani Tezcan abi görselliğin ve kullanışın yanı sıra zorunluluktan dolayı topuz kola geçiş yapıldı ozaman

7. Levreko

Levreko Aktif Üye

Bence sizin aldığınızın kolu daha kullanışlı yani baş parmağınız ve işaret parmağınızın ikisinin arasına düz tutacak daha rahat olur bendede 70 lık surf makina var onun kolunun tutacağıda sizin ki gibi düz. Düşünün iki parmağınızın arasında tutacağın düz olduğunu bide topuz olduğunu topuzu avucunuzla tutarsınız

8. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Belkide dediğiniz doğrudur daha rahat olabilir de ama av bayisinde topuz kollu olanı inceleyip bu tarz gelince garipsedim biraz

9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Benim bir arkadaşım okuma raw ll piyasaya ilk çıktığı zamanlar okuma raw ll 65 liğini almış kolu topuz olduğu için tutuşu rahat değil demişti bende yazın raw ll 40 lığını almıştım bana ilk sorduğu "kolu topuz mu dedi bende hayır değil dedim o da iyi o zaman bende 65 liği var kolu topuz hiç rahat değil dedi" bende siz bu konuyu açınca aklıma ilk o geldi :)

10. ErBo62

ErBo62 Aktif Üye

Fatih hocam sonuçta ben av bayisinde 5-10dk anca inceledim o sıra elime daha rahat gelmiş olabilir, belki bende 1-2 kullanım sonrası keşke topuz olmasaymış yada keşke topuz olsaymış diyebilirim(insanoğluyuz illa memnun olmayacaz ya ):) ürünün serisi anlamında sadece tutma kollarında farklılık varsa sorun değil tabiki ama eski seriyle yeni seri arasında tutma kolundan başka değişiklikler, iyileştirmeler olduysa tabiki yeniyi almak daha iyidir.

11. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Kardeş bu makinanın klasik kol olanını ve sonradan elips topuz olanını ikisinide kullandım.Topuz kolda makinaya daha bi hakim olduğunuzu ve makinanın dahabi güçlü hale geldiğini hissedersiniz.Adamlar bu kolu boşuna değiştirmediler.Size yazdıklarım tahmini şeyler değil.İthalatçısıda iştoçta bir yerdir.İsmini telini özelden yazarım istersen görüşürsün.