Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

S.Catana dx 2.40m 10-30 ile wtd teknigi yapilmiyor.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Hocha tarafından paylaşıldı.

1. Hocha

Hocha Yeni Üye

Shimano Catana dx 2.40m 10-30g atarli M sertlikte kamis aldim. Daiwa strikeforce 2000-B makine ile tam istedigim gibi hafif takim olusturdum. Misinelerden tam anlamiyorum, makinenin makarasi 2000lik yani sarimi az oldugundan en ince ve dayaniklisi olmasini istedim, 23 lüktü sanirim.
    Ancak wtd teknigini uygulayamiyorum. Çeşitli sahteler denedim olmadi. Yanimda 15 dk.da 2 levrek cekip denize geri salan arkadas kendisi denedi, o da aksiyon veremedi. O da cok şaşırdı, bunu ancak dalarli sahtelerle kullanabilirsin, dedi.

Ben bu kamisi suüstü sahtelerle kullanamayacak miyim?
    Ya da hata nerde? Kamista mi, makinede mi, yoksa misinada mı? Kullanicida demeyin, çünkü usta birine daha denettim, o da wtd aksiyonu veremedi.

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Esnektir o yüzden wtd aksiyomunu alamaz

enesdurma ve Hocha bunu beğendi.
  4. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

değerleri makul aslında sanırım arkadasın mh 15 40 bır kamış ile denemiş arkadaşınız yani 105mm veya 100 mm olan 10 gr ortalama su üstü sahteleri ile yapabilmenız lazım en iyi anlatım burda var

Hocha ve agartan bunu beğendi.
  5. Okyanuss

Okyanuss Üye

Aynı kamış bende var kullanımında herhangi bir sorun yok. Su üstü sahte ile bir kaç defa vuruş aldım, kaçırdım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocha bunu beğendi.
  6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

El alışkanlığı lazım kamış kullandıkça biraz esner sizin bilekte ona alışır bence.Bileğin eski kamışa endeksli kalmıştır ben % 95 silikonla avlandığım için Wtd yapamıyordum şu an daha çok zaman ayırıp bileği kamışlara alıştırınca 5-20den 20-60 kamışa kadar wtd yapılıyor.

Hocha bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bende Catana 2,10 10-30 var. Şimdi yedekte olsa da kullandığım zamanlarda su üstü ile hem güzel levrekler, hem de lüfer ve kofana almıştım. Hem de 29 gr lık sahte atarak.. :)

İmkan var ise bir üst boy makine ile denemenizi de önerebilirim. Ben o kamışla beraber 6.2 devirli 2500 lük bir makine kullanıyordum..

HUNTERFATHER ve Hocha bunu beğendi.
  8. qreyton

qreyton Üye

Allah allah bende dün shimano catana dx 2.40 10-30gr spin kamış ve shimano catana 4000fc spin makina sipariş verdimdi şimdi kuşkuya düşürdün beni ://

Hocha bunu beğendi.
  9. Levreko

Levreko Aktif Üye

yaaa arkadaşlar bu wtd olayına bu kadar takılmayın sanki herkes wtd ile balık alıyor ben avladığım levrekleri hep dalarlı sahtelerle aldım wtd biraz yapınca sıkıyor zaten başlarım wtd'sine diyorsunuz. @Mehmet Fatih arkadaşımda iyi levrek avcısıdır ve dalarlı sahtelerle alır levrekleri önemli olan levreği spinle avlamak.

Mehmet Fatih ve Hocha bunu beğendi.
  10. Hocha

Hocha Yeni Üye

Evet biz de o yorumu yaptik.

11. Hocha

Hocha Yeni Üye

Ip misina takip yeniden deniyecem. Olmazsa makineyi degistirip yine deniyecem. Kamışı cok sevdim, elime oturusunu, hafifligini. Hemen vazgecmek istemiyorum kamistan.