Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sabah Sürprizi :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhaba.. :)

Son sarı kuyruktan sonra hiç bir hareket yoktu bulunduğum bölgede.Sadece akşamları lambukaların haberleri gelmekteydi. :) Onlarla da rövanş maçım var daha, erteleyip duruyorum. :rolleyes:

Bu sabah 6 gibi levrek denemeye çıkmıştım, daha 2 veya 3. atışımda telefon çaldı.Arkadaşım otogara geldiğini onu alıp alamayacağımı sordu.

Oda balık avına hevesli yeni spin takımını yazın yaptığım bir arkadaş.Onu aldıktan sonra kahvaltılık falan 6:30 u geçiyordu saat.Son hatırladığım 6:45 idi.

O sıralar limon sahteyi atıp boş boş çekiyorum.Arkadaşın yanındakende hiç balık tutamamıştım. :eek: Bugünde yalan oldu diye konusuyoruz. :D

Sahtemi attıktan sonra az miktar sarmıştım ki o beklenen vuruş geldi.

Ama böyle bir ağırlıkla daha önce karşılaşmamıştım.Balık bastıkça basıyor dibe doğru.Kesik aralıklarla bir miktar misina alıyor ben sarıyorum.Sardığımı geri alıyor böyle bir süre devam etti. :)

Sonra arkadaşa oldukça büyük birşey bu, ne acaba, lambukamı :confused: hiç su üstü yapmadı.Aklımdan akya-sarı kuyruk türevi bir balık geçiyor.

Balık bastıkça basıyor, kamış kırılacak diye gözler kamışta :eek: sonra baktım ki balık yaklaştı fakat çok dipte ve kamışın ucunu nerdeyse suya değdirecek.

Makineyi sarmadan kamış ile yavaş yavaş balığı su üstüne kaldırdım ve misina boşluğunuda topluyorum.Bir süre böyle devam etti.Bu arada kalamayı biraz daha sıktım fakat yine ani kaçışlarla misina alıyor.

Balık biraz yoruldu ve fazla depelenmeden gelmeye başladı artık.Fakat çıkarmak mesele :D Balık yok diye kepçeyide almıyorum bir kaç gündür yanıma. :D

Balık en son önümdeki kayanın altına doğru geldi.Fakat aynı noktada lambuka mono misinamı kayaya sürterek koparttırmıştı. :eek: Kamışla sakince yine balığı kaldırdım, tabi ip misinaya güvenerekten.

Balık su üstüne çıktı ve bembeyaz karnı artık gözüküyordu.Evet bu palamut fakat oldukça büyük :eek: Torik olmuş :)

Asıl sürprizi burada gördük. :) Balık sahteye kuyruğundan yakalanmıştı. :eek: Ve iğne öyle bir girmişki o sert kuyruğun diğer tarafından çıkmış.

Sanırım sahteden son anda vazgeçip o hızla altından geçerken kuyruğa çarptı sahte.

Akıntı balığın lehine birde kuyruktan çekiyoruz.Kuvvetine bakınca dedim 5 kilo birşey herelde :p

Balığı yan yatmış şekilde yaklaştırıp oltayı arkadasa verdim ve balığı sudan sakince aldım. :harika:

O sakin balık son anda yere bırakınca, kuyruktanda tutamadığımız için çırpındı ve sahtenin gagasını kırdı :eek: sonrasında farklı bir kaç sahte daha atıp avı sonlandırdık.Lambukalar güneş görünmeye başladıktan sonra geldikleri için yine elimden kurtuldular :D

Balık 59 cm 2.2 kg geldi. :)

Kamış : Shakespeare Omni 240 10-30
    Makine : Daiwa Exceler 3000H
    Misina : Sufix 832 0.20 örgü
    Sahte : Remixon fortuna salti
    ......................................................................................................

Dün sabahta bir lambuka ile yaklaşık on dakika laf dalaşına girdik :D
    Sahtemin peşinden her atışımda dibime kadar gelip, sahteyi koklayıp koklayıp laf atarcasına bakıp geri döndü. :D :D

Birde sahtemin peşinden bir balık geldi fakat tek görebildiği kuyruğu ve bir karış gerisiydi.Kuyruk çatal değil levreğinki gibiydi fakat levrek değildi.Oldukça derin bir yer, su üstüne yakın açığa gitti.Tahminim lüfer familyasından :rolleyes:

Son olarakta ben yakalamasam da ev halkının yaptığı tekne avlarından bir kaç kare. Oldukça güzel çupra çıkmakta, 500 gr üstü çupralarda mevcuttu onların fotoğrafları, hediye edildiği için yok.Fleto sardalye ile güzel av vermekte.

Rast gelsin :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Adrenalini ve muahbbeti bol bir günce olmuş, tebrik ederim Salih :)

Kuruktan yakalandığını okuduğumda Maledive Adaları'nda yakaladığımız 42 kg.'lık Sail Fish (Yelken Balığı) aklıma geldi. İlk başlarda çok uğraştırdı ama sonra teslim olan balık nerdeyse cansız gibi gelmişti ;)

Kırılan gagaya üzüldüm. Ertelediğin maçları kısa zamanda yapmanı bekliyorum. Umarım yakın zamanda güzel bir rapor ile Lambuka ile olan maçın sonucunu bizlere aktarırsın

Her zaman rast gelsin...

Plankton bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Salih
    Çok güzel bir av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

Plankton bunu beğendi.
  5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ben bu toriği tanıyorum. :)

Salih'in askerlik arkadaşı.

Kimsenin gagası kırılmasın.

6. bahadirbalkan

bahadirbalkan Yeni Üye

tebrikler güzel av :) güzel sonuç :)

Plankton bunu beğendi.
  7. Plankton

Plankton Aktif Üye

Teşekkürler Süleyman Abi :) 2 kiloluk balık oldukça direnmişti 42 kiloluk balığı düşünemiyorum :) :) Sahte sorun değil aslında Süleyman Abi fakat yedeği yoktu :) Lambukalarda çok sahte ayrımı yapıyorlar , kalabalık olurlarsa ve denk getirebilirsem rövanşı onlardan alacağım.Aynı gün 4 tane kaçırmıştım :eek:

Rast gelsin :)

Teşekkürler Şeref Abi, aksiyonu bol bir avdı :) Rast gelsin :)

Bülent Abi , gagayı komple kırıp su üstü olarak kullanmayı deneyeceğim :D :D

Teşekkürler Bahadır Abi, rast gelsin :)

TekAdam bunu beğendi.
  8. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

Plankton bunu beğendi.
  9. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Tebrikler Salih. Senden bi rapor bekliyordum. Fazla geciktirmeden geldiğine sevindim. :)

Plankton bunu beğendi.
  10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

maşallah ne güzel balık takmışssın sahteye

Plankton bunu beğendi.
  11. eylmz

eylmz Daimi Üye

Salih hocam tebrikler bu arada balikcilk kadar Fotoğrafçılık da var oltan boş. Kalmasın

Plankton bunu beğendi.