Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sabahın Güzeli İbram Paşa :)..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında İrfan tarafından paylaşıldı.

1. İrfan

İrfan Moderatör

Merhaba Sevdalı Dostlarım,

Uzun zamandır siteye yazamıyordum, bazı ailevi sıkıntılarım ve özel durumlarından ötürü sizlerden ayrı kalmamın üzüntüsü içerisindeyim.. Gönlüm hep sizlerleydi, ara ara bulduğum fırsatları aşığı olduğum denizle ve balık avı ile geçirmeye gayret ettim.. Bu süre içerisinde yeni teknikler deneme şansım da oldu.. Çookk güzel avlar yapmak da nasip oldu.. Sitemizin yenilenmesi sebebiyle artık daha aktif olarak aranızda olmaya gayret edeceğimi bilmenizi isterim.. Vakit buldukça yeni raporlarımı sizlerle paylaşacağım :) Gelelim avımıza..

Av stilim gereği devamlı denizi ve havayı takip ederim.. Tekne ile ava çıkacağım zamanlarda bozuk havaların dinmesini ve denizin biraz kendine gelmesini beklerim.. Yine böyle bir dönemde sabah suyunu da fırsat bilerek bir anda kendimi merada buluverdim.. Tüm malzemelerim teknemde bulunduğu için hazırlıkla pek uğraşmıyorum.. Direkt kendimi sevdalısı olduğum denizin kollarına atıyorum :)

Su bulanıklığı tam istediğim gibi, rüzgar ve akıntı durumu ve diğer tüm koşullar tekne ile atçek spin avına musait durumda olduğundan, heyecanlanıyorum.. Hemen teknem ile meraya ulaşmamla vira bismillah diyerek başlıyorum sahtem ile denizi kırbaçlamaya :)

Bu avda kullandığım ekipmanlar ; 2,70 10-40gr atarlı Sportex Zander spin kamış, Shimano Biomaster 4000 FB , Spiderwire Ultracast 0,15 mm yeşil ip ve muhtelif sahteler..

Gelelim en heyecanlı kısma.. Meraya ulaştığımda yem balıklarını gördüğüm anda onları takip etmeye başladım, ufak tefek hareketlenmeler ve kaçışmalar beni iyice heyecanlandırdı.. Teknemi belirlediğim av sahasından uzakta tutarak belirlediğim hedefe doğru paralel ve düz atışlarımı yapmaya başladım.. 1-2-3-4 veee derken beklediğim o mükemmel vuruş , oltamın ucunun eğilmesi ve güzel bir tasmayla mücadeleye başladım.. Özlediğim kalamanın cızırtısı , sabah şafağının sessizliğini bozarken ,adrenalin ve heyecan doruklara çıkıyordu.. Balık iri olduğundan ve sığ bir merada avlandığımdan su üstü yapmaması için tekne ile üstüne gitmem gerekiyordu.. Bir elimde kamış olduğu halde hemen motorumu çalıştırarak boşluk vermeden üstüne yürüdüm.. Artık ikimiz için de maçın en heyecanlı anları başlamıştı.. Tekneyi farkettiğinde biraz daha hırçın olmasına rağmen suüstü yaptırmadan kalamayı da hafif hafif sıkarak kendime yanaştırmayı başardım..

Levrek avıyla uğraşanlarımız bilirler ki levreğin her zaman son bir hamlesi vardır ve ben de bunu hesaba katarak tatlı sert bir şekilde son hamlesini de absorbe ederek ve kamışın esneme payını da kullanarak balığı kendime yanaştırmayı başardım ve artık göz göze idik.. Tek elimle kepçeme uzanıp aldım ve balığı kazasız belasız kepçeye sokmayı başardım.. Artık benimdi :)

Tüm sıkıntılarım ve yorgunluğum bir anda geçmiş gitmişti, sevinçle sizlerle paylaşmak için bir kaç resim de çektikten sonra dönüşe geçtim daha fazlasına lüzum görmedim.. Çünkü paşa 4,300 gram geldi..

Tüm sevdalı dostlarıma daha güzel avların kısmet olmasını dilerim, rastgelsin.. Marmara'dan Selamlar :)

IMG_0509.JPG
    IMG_0510.JPG
    IMG_0511.JPG
    IMG_0512.JPG
    IMG_0513.JPG
    IMG_0514.JPG
    IMG_0515.JPG

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Aralık 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İrfan
    Çok özlettin kendini.
    Seni ve o güzelim balıklarını daha çok görelim artık..
    Her zaman rast gelsin

İrfan bunu beğendi.
  4. İrfan

İrfan Moderatör

Teşekürler Şeref abi.inşallah daha sık beraber olucaz inşallah.eksik olma cümlemize inşallah..

5. lufermania

lufermania Daimi Üye

Çok güzel bir levrek.
    Masallah çok iyi bir baslangicla dönmüşsünüz sahalara, devamı rastgelsin.

İrfan bunu beğendi.
  6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Öyle keyifli , öyle güzel anlatmışsın ki, sanki oradaydım ben de.. Seninle çıktığımız avlar gözümde canlandı, o sakinlik , o huzur, ah ah en kısa zamanda görüşelim :) Keyifli raporun ve muhteşem dönüşün için çok teşekkürler, daha ne avların var biliyorum, umarım hepsini okumak nasip olur.. Her daim rastgelsin USTAM..

İmza: ÇIRAK :)

İrfan bunu beğendi.
  7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Harika bir nokta atışı olmuş. Tebrikler.

İrfan bunu beğendi.
  8. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrik ederim daha irilerine inşallah :)

İrfan bunu beğendi.
  9. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

Abicim Vallahi Seninle Beraber Tuttum Sanki Balığı :D Avın Daim Olsun. Herzaman Böyle Rastgelsin :D

İrfan bunu beğendi.
  10. FUCUCUOGLU

FUCUCUOGLU Üye

mükemmel anlatım mükemmel balık daha ne denebilirki mevlam daha iyilerini nasip etsin ihşallah
    Selamlar

İrfan bunu beğendi.
  11. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tebrikler güzel av güzel anlatım için.

İrfan bunu beğendi.