Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SADECE MELANUR

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında vet0635 tarafından paylaşıldı.

1. vet0635

vet0635 Üye

LRF AVCILIĞINA HEVESLENDİM VE KIRMIZI VE BEYAZ KURTLARLA BAŞLADIM İŞE. KIRMIZI VEYA BEYAZ BİRER TANE MELANUR SKORU VAR AMA BİRİSİ SUDAN KALDIRACAĞIM SIRADA DÜŞTÜ.SONUÇ 1 MELANUR.BU AKŞAM YİNE DENEME YAPICAM BAKALIM HAYIRLISI.AMA SPİN TAKIMIM(20-40 FLADEN KAMIŞ VE 40 LIK MAKİNA.)OLMASINA RAĞMEN YORUCU OLUYOR.İNCE KAMIŞ VE 10LUK MAKİNA ŞART GİBİ BİŞEY.HADİ HAYIRLISI.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. vet0635

vet0635 Üye

3. av denemem sonucunda çanakkalede lrf de üstad konumuna geldim herhalde.çanakkaldeki bilimum sokan zehirli uçan balıkların hepsini yakalamış bulunmaktayım.lrf resimlerinin çoğunda anos, ot balığı , kaya balığı ve iskorpit bulunmaktaydı.düzgün merada avlamadıklarını düşünmüş ama yanlış düşünmüşüm. 15-20 adet trakonya---2 adet iskorpit----ve 1 adet kırlangıç.SÜPER BİR SKOR.

TIRT ÇIKTI TIRT

agartan ve Mulgogi bunu beğendi.
  4. Mulgogi

Mulgogi Aktif Üye

Belki de su üstü sahteler denemelisin. ;)

around deep bunu beğendi.
  5. vet0635

vet0635 Üye

NORMALDE ATÇEKLE UĞRAŞIYORUM AMA ŞU LRF İŞİNİ DENİYEYİMM DEDİM.GENELDE HEPSİ BATAN TARZDA. napalım eski yöntemlere devam.japonlar işi yapıyor ama okyanusta atıyorlar.bizde de belki karadenizde daha iyi sonuç verir.

6. vet0635

vet0635 Üye

dayanamadım.vapurun kalkmasını beklerken 1.20 lik oltamla göze batmadan fark edilmeden atış yapayım dedim.bugün kısmetli günümmüş 1 adet yaklaşık 30 cmlik baba istavrit yakaladım.vapur tam kalkarken pervanenin bulandırdığı suya bir atış ve çok kuvvetli bir vuruş aldım.baya büyük bir şeydi bu.vapur kalkış yaptı ve ben hala çekmeye çalışıyorum.balığı zar zor çektim ve sürpriz.

yine iskorpit yine sokan.:( boğazın serin sularına iade. hadi hayırlısı

7. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Tebrik ederim :)
    İstavrit görülmeye değer boydaymış, sarıkanat boyunda...

8. frenist

frenist Aktif Üye

lrf'nin olayı bu. Siz ne umuyordunuz ki :)

9. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

LRF de Shimano Hyperloop AX270cm 20-40 kamışımla + Shimano Exage 4000 makinem ile performans alamadım yorucu oluyor. Yeni takımım Cormoran 210cm 5-25 kamış + Ryobi Kobe 1500 lük makine. LRF de takım hafif ve ince olmalı.

Av öncelikle havanın suyun meranın balığın ve takımın durumuna bağlı. buna Şans faktörünü de eklediğiniz zaman bazen parmak kadar bir iskorpit bazen de güzel bir levrek olabilir. Tadını çıkarın

10. vet0635

vet0635 Üye

dün yine çıktım lrf avıma.bu sefer bomboş döndüm.millet yemli ile kupa(kupez),izmarit çekerken bende vuruş dahi yoktu.ama gündüz vakti avlandım.galiba lrf gece daha iyi iş yapıyor.
    biraz daha hırs yaparsam boğazı sokan balıklardan temizlerim herhalde.