Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Safter 5 metre yarim kamarali tekne

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında maceracı tarafından paylaşıldı.

1. maceracı

maceracı Yeni Üye

Selam Arkadaslar, Safter 5 metre yarim kamarali tekneyi almayi düsünüyorum. Bu benim ilk teknem olacak. Daha önce tekne ile hic bir tecrübem olmadi. Sarköy, Canakkale, Enez taraflarinda, yani marmara ve ege de 5 kisilik Ailem ile Gezi ve Balik tutma amacli kullanmayi düsünüyorum. Römorkla cekme imkanim var. Tavsiyeleriniz nelerdir. Bu tekneye alternatif baska yarim kamarali tekneler önerebilirmisiniz. Bir de hangi gücte bir Motor bu tekneye uygun olur. Genel olarak Tekne alirken mutlaka dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim. Simdiden tesekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

abi öncelikle hoşgeldin,safter marinenin araptepedeki showroomunun hergün önünden geçiyorum güzel teknelere benziyorlar hatta dün sohbeti geçti bizim çocuklarla aramızda,inşallah kullananlar yorumlarlar veya başka tavsiyelerde bulunurlar,alacağınız tekneniz şimdiden hayırlı olsun

4. maceracı

maceracı Yeni Üye

Cok tesekkür ederim kardesim selim. Yorumlari bekliyorum.

5. maceracı

maceracı Yeni Üye

afedersin Selim diye yazmisim. Kusuruma bakma Burak kardesim!

6. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

:) olsun abi bende yazcak nick bulamamışım selimi andırıyo epey,silivrinin bilinen ilk ismi yazmış oldum bidefa

7. weasel

weasel Aktif Üye

Selamlar,Ben 6-7 sene İzatek 5 mt fiber yarım kamara tekneyi İstanbulda kullandım.İstanbul -Yalova seyahatlerim oldu 25 hp Yamaha motorla İstanbul ve çevresinde gitmediğim yer kalmadı boğaz,adalar vs.bir sıkıntı yaşamadım,hatta kamara içine marin tipi portatif wc de koydum.Alacağınız tekneyi küpeşte üstüne basarak tolerans dahilinde sağa veya sola aşırı yatıp yatmadığını test etmekte fayda var neticede balık av esnasında en çok kullanıcağınız noktalar buraları olacaktır.Yani iki kişiden fazla olursanız teknenin yanlarınıda kullanabilmelisiniz.Neticede 5-5.5 mt tekne için 9.9 hp olabileceği gibi 25 hp.süratte yapabilmeniz açısından idael güçtür.25 hp derim.
    Şimdiden hayırlı olsun.

maceracı ve TekAdam bunu beğendi.
  8. maceracı

maceracı Yeni Üye

Sayin Weasel öncelikle yapmis oldugunuz bu tavsiyelerinizden dolayi size ictenlikle tesekkür ediyorum. Galeri de sergilenen bir teknede tarif ettiginiz bu test´i yapmak herhalde mümkün olamayacaktir zannedersem. Ama bu tavsiyenizi mutlaka dikkate alacagim. Demek ki 5 metrelik bir tekneye enaz 9.9 hp bir motor yeterli olabiliyor, sürat yönünden ise 9.9 hp´den daha güclü bir motor gerekiyor. Tekrardan tesekkür ederim. Selamlar

9. tolga1903

tolga1903 Üye

Unutmamaniz gereken bir unsurda ADB 9.9 sonra gerekli

10. maceracı

maceracı Yeni Üye

Sayin Tolga Bey, ne demek istediginizi anlayamadim biraz ayrinti vermeniz mümkünmü acaba. selamlar

11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

ADB Amatör Denizcilik Belgesinin Kısaltması. Bu belgeyi almanız gerekir diyor.

maceracı bunu beğendi.