Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sağlam atarlı bir kamış ve makina önerisi ltf

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında merakla tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. merakla

merakla Üye

sayın üstatlar,
    kıyıdan çapari ve kaşık için sağlam atarlı bir kamış ve makina önerisine ihtiyacım var. elimdeki kamış 50/80 - 2.30 ama çok sert. en fazla 30-35 mt ye ulaşabiliyorum. tabi benimde acemiliğimi göz önüne alırsak sanırsam biraz daha atacak bir kamıştır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Merhaba;
    Bütçe ve avlanacağınız yeri yazarsanız daha iyi yardım alabilirsiniz.

4. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

Kıyıdan çapari atacaksanız denizde avlacaksınız demektir.Bu durumda bir surf kamışa ihtiyacınız var.
    İlginizi çekerse bende ihtiyaç fazlası temiz Lineaeffe Turnasurf 100-250 gr atarlı 420 cm boyunda üzerinde Okuma longitude makina olan bir takım var 120 tl ye verebilirim.

5. merakla

merakla Üye

kdz.ereğli civarında avlanacağım. kıyıdan çapari ve kaşık ile atmayı düşünüyorum. uzun mesafe ye atan bir kamış ve sağlam bir makina tercihim. bütçe olarak 200 - 250 tl ayırabilirim. tavsiyeniz?...

6. merakla

merakla Üye

can bey takımı ne kadar kullandınız durumu nedir, biraz açıklayabilirmisiniz.

7. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Arsdığın kamış riyobi 2,65 m 40-120 gr atarlı dır 100 tl civarı av markette var bende at çekte kullanıyorum 10 numara zaten eline alınca vaybe dieceksin....

8. SaLih

SaLih Yeni Üye

Denizde Çapari veya yemli kıyıdan uzak avlarınız için surf kamış ve surf makina alıcaksınız.Fakat iş rapala ve kaşığ'a geldiğinde Ayrı bir makina ve kamış (Spin kamış ) alıcaksınızki ayrıdığınız bütçeyle ikisinede sahip olabilirsiniz.Size REMİXSON markasını tavsiye edebilirim.Hem ömür boyu garantileri var hem hafif ve at-çek avlarınızda yorulmassınız.

9. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

Takım 5 yıldır bende ve iyi durumda son 3 yıldır shimano kamış ve makina kullandığımdan atıl durumda üzerinde hiç kullanılmamış turuncu dam surf misina sarılı.
    Kamış Türkiye'ye ilk gelen Turna surf modelidir 200 gr'a kadar test ettim sorunsuz atış yapabiliyorum mordoğan daki şenliklerde uzak atış yarışmasında Vedat Abayoğlu ile birlikte 164 mt atış yaparak birinici olduğumuz konfigrasyon atış konusunda limitlerini sonuna kadar zorladım. İşinizi göreceğine inanıyorum.

10. merakla

merakla Üye

11. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.