Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sahibinden.com sahte ilanlar hk

Konu, 'Genel Konular' kısmında harbyteam tarafından paylaşıldı.

1. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar..
    bugünlerde sahibinden.com da balık malzemeleri kısmına bazı dolandırıcılar dadandı şöyle ;
    Shimano Aero Technium 6000 XSB Olta Makinası - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 151359867

şuan yayında olan bu ürünün 10000lik modelini 3 gün önce ilan açmışlardı farklı bir isim ile..nevşehirdeydi ve kapıda ödeme kabul etmediğini belirtiyordu özellikle..o ilanı şikayet etmiştim yönetime ve kapatıldı..
    bugün de 6000lik modelini açmışlar bu sefer artvin :p
    resimler ebay üzerinden alıyorlar..
    olmayan arabaları çok ucuz gösterip kapora almayan çalışan dolandırıcılar vardı iyi hatırlayınız..bir farkı yok.
    aman dikkat ;)

sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersen

Ersen Aktif Üye

Şşşşeerrrefsizzzlerrr !!!!

4. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

5. hcicek

hcicek Aktif Üye

Ne kadar titiz olsam da benimde yediğim ufak çaplı bir kazık neticesinde bir kaç ön bilgi, özellikle bu tür ürün satanların ilan tarihi ile üyelik tarihini değerlendiriniz, genelde aynı gün ya da bir kaç gün ara ile olur, tabi daha çok fiyatı çok çok düşük görünen ürünlerde bunu değerlendirin, haydi ben bir şansımı deneyeyim dediniz adamı aradınız, get ilan teklif ediniz ya da forumda filansa sanalpazar üzerinden alışveriş yapmayı pos olarak kullanmak adına komisyonu da %5, SAKIN!! ya abi %10 fazladan oraya verme, benimde zamanım dar ben kargoya vereyim sen bana parayı gönder, derse telefonu direkt yüzüne kapatın, gaza gelmeyin çünkü kaçan balık her zaman büyük olmaz dert etmeyin :))

6. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

evet malasef kolay para

7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Sahibinden com. ödeme uyarılarından alıntıdır.

Güvenlik İpuçları

Satıcıyla yüz yüze görüşmeden ve alacağınız ürünü görmeden kapora ödemeyin, para göndermeyin.
    Ödemeyi ürünü teslim alırken yapın veya Güvenli Elektronik Ticaret (GeT) ile alışverişi tercih edin.

Güvence:

sahibinden.com Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek ilgili süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

8. oltacı

oltacı Yeni Üye

sahibinden.com üzerinden dolandırılan tanıdığım bir arkadaş var. Olay şöyle gelişti.
    Arkadaş geçen yaz bir karavan almaya niyetlendi.
    Sağdan soldan araştırdı, baktı, derken.
    Sahibinden com da istediği özelliklerde ama fiyatı çok uygun bir karavan buldu. 9-10 bin liralık karavan 6.000 liraya
    Arkadaş karavanı satan adamla telefon üzerinden iletişime geçti. Adam kredi kartı borcu olduğu için karavanı satışa çıkardığını o yüzden fiyatı düşük tuttuğunu söylemiş. Biraz pazarlık sonucu prensipte anlaşmışlar.
    İstediği zaman gelip karavanı görebileceğini, kendisinin esnaf olduğunu vs. bir sürü demogoji sonucu arkadaşın 2.000 lira göndermesini acil borç ödemesi yapması gerektiğini bildirmiş, arkadaşı biraz uğraş sonucunda ikna etmiş.
    Arkadaş 2000 lira havaleyi yapmış.
    Sonra adamı ara ki bulasın.

9. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Hatalı ve art niyetli olabileceği kuşkusunu taşıdığımı yazarak, ilgili yere mail yazdım. İlan kaldırılmış gözükür.

Sayın .......................

151359867 numaralı Shimano Aero Technium 6000 XSB Olta Makinası başlıklı ilan için yapmış olduğunuz "Hatalı İlan Bildirimi" niz tarafımıza ulaştı.

Doğru, güncel ve hatasız olabilmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Shimano Aero Technium 6000 XSB Olta Makinası

10. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

evet abi eline sağlık ben de mesaj atmıştım.
    işe yaramış görünüyor.
    aman dikkat :)

11. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

evet maalesef işler aynen anlattığınız gibi yürüyor..
    fiyatı uygun tutmak en büyük tuzakları..
    ilgili ilanda da türkiye satışı 2bin liranın üzerinde olan makineye 600 tl gibi bir rakam yazmışlar..
    4 tane hediye geldi 1ini satıyorum vs ..
    kapıda ödeme ve get ilan kabul etmiyor..önceliği peşin.. :D
    iflah olmazlar inşallah.