Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SAHİL GÜVENLİK MOBİL UYGULAMASI HİZMETE GİRDİ

Konu, 'Genel Konular' kısmında Dentex tarafından paylaşıldı.

1. Dentex

Dentex Üye

Denizde Ulusal ve uluslararası hukuku etkin kılmak, can ve mal emniyetini sağlamak gibi zorlu görevleri başarıyla yürüten Sahil Güvenlik Komutanlığı, hizmet ağına şimdi de mobil uygulamasını kattı. Android cihazlar için geliştirilen uygulama, Google Play’den indiriliyor ve ihtiyaç halinde, telefon ya da tabletin GPS ve internet bağlantısı üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı’na konum bilgisi ve acil durum çağrısını iletiyor.

Sahil Gvenlik Komutanl internet sitesinden veya Google Play’den İngilizce ve Türkçe indirme seçenekleri bulunan uygulamaya, denizde yardıma gereksinimi olanların konum bilgilerini koordinatları ile görebiliyor, Alo 158 Sahil Güvenlik Komutanlığı Acil Yardım Hattına doğrudan ulaşabiliyor veya aynı ekranda bulunan mail butonu ile konum bilgilerini Sahil Güvenlik Harekat ve Arama Kurtarma Merkezine iletebiliyor. Bu kanallarla daha kısa sürede yardıma ulaşmayı sağlayan uygulama aynı zamanda vatandaşlarımızın Sahil Güvenlik Komutanlığını daha yakından tanıyabilmesi için görsel içeriklere, yürürlükteki Mevzuatlara/Kanunlara ve yayınlara ulaşmayı da mümkün kılıyor.
    Uygulamanın “İletişim Bilgileri” kısmında ise, en yakın Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurunun iletişim bilgilerine ulaşılabiliyor.

Ümit., KalamA ve Berke Öztürkmen bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Herkesin telefonundan olması gereken bir uygulama. Teşekkürler

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dentex bunu beğendi.
  4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Ihbarlari telefonda yaptigimizda ki gibiyse uygulama yandik hic gerek yoktu.
    Gecenlerde kilitbahir de abartisiz soyluyorum 5 metrede birsey patlatarak ag dokmuslerdi aradim ettim fayda etmedi bana gore fasarya

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Dere ağzına ağ atan birisinin fotoğrafları ve filmi çekildi.
    Şikayet edildiğinde gelmediler, böyle istemişlerdi.

Ancak film ve foto sonrası ceza kesildi. 1400TL ve ağlarını aldılar adamın.

Cezayı yiyen suçsuz gariban balıkçı derdini anlatamadı, suçlu ise yasak bölgelere hala ağ atmayı sürdürüyor.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Suçsuz nasıl yedi cezayı?
    Kimin videosu çekilmişti?

Horozbina bunu beğendi.
  7. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Yekta öyle bir durumda polis 155 i arayarak deniz polisinide bilgilendir ve bunu sahil güvenliğe özellikle bildir 155 i aradığını bak nasıl geliyorlar hemen ;)

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Levreğin bol olduğu 15 gün öncesine kadar şubattan beri dere ağzını kapatan balıkçı defalarca şikayet edildi.

Şimdi gelemeyiz resim, video çekip başvurun yanıtları sonrası 3 hafta kadar önce birileri resim ve film çektiler. Benim telefon bu işleri beceremediğinden başkaları yaptı.
    Balıkçı görüp bağırıp çağırdı ben ekmek parası için uğraşıyorum siz zevkinize olta atıyorsunuz diyerek küfür ediyordu.

İki gün sonra dere ağzına ağ atmaktan cezanın başka birine kesildiğini duyduk.
    Adam hala insanların yüzdüğü plaj içine dahi ağ atmaya devam ediyor.

Cezayı yiyen 65 yaşında buralarda 40 yıldan fazla sadece olta balıkçığı yapmış, balık azalınca ağ işine dönmüş biri.

9. wolf

wolf Aktif Üye

güzel uygulama

Dentex bunu beğendi.
  10. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bülent abi o kolibasilini 4,5 kişi birleşip ağzını burnunu hoşaf niye etmiyorsunuz abi valla ben bileniyorum buralardan . Kesin şerefsizin ağlarını ... Ya da abi bana gönderin resim videosunu içişleri bakanlığına e dilekçe gönderim ekleyip. Sahil güvenlikle arasında bir ilişki olduğundan ceza işlemi yapılmıyor belgelendirincede ona değil başka balıkçıları cezasını kesiyolar diye ihbar da bulunalım.

11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bu arada sizlere denk geldimi bilmiyorum son dönem sahil güvenliği şikayet için aradığımda bir türlü ulaşamıyorum . Telefona kimse çıkmıyor 3,4 defa aradım geçen haftalarda kimse çıkmadı.