Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahiplik belgesi ile kayit

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında 07tolga07 tarafından paylaşıldı.

1. 07tolga07

07tolga07 Yeni Üye

Merhaba arkadaslar,
    4.50 metre 25 hp kayitsiz kayiga sahibim. Teknemi kaydettirip yazin balik avina cikmak istiyorum fakat kafamda soru isaretleri var. Teknemin ve motorumun faturali mevcut fakat ben 25 hp olarak kaydettirmek istemiyorum.bildiginiz gibi 9.9 hp uzerine adb gerekiyor . O sinavda taa agustosta
    .benim sormak istedigim su ben tekneme sahiplik belgesi alsam sahiplik belgesin de motora 9.9 hp yazdirip sonra motorun ustundeki 25 yazisini sildirip 9.9 yazdirsam 9.9 hp olarak keydettirebilir miyim?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

sanmıyorum netice de motorun serii numalarları çakışma ihtimali yada serii numarasında kaçlık olduğuna dair kodlamalar olabilir buda sizi sahtecilik suçu ile itham edilmenize neden olabilir 5 mt altına adb belgesi istemiyorlardı sanırım ama tam bilmiyorum

4. tunc68

tunc68 Üye

Motoru ve Tekneyi kaydettirirken sizin beyanınıza yada faturaya bakmıyorlar. Kaydını yaptıracağınız Deniz aracı ilk kayıt ise Sürvey Kurulundan bir yetkili gelerek ölçüm yapıyor, motorun seri numarası ile faturayı karşılaştırıyor CE belgesine bakıyor.

5. autan

autan Üye

Tekne boyutuna bakılmaksızın 10 HP ve üstümakineyi kullanırken ADB ne sahip olma zorunluluğu vardır. Ufak bir tiyü. iki zamanlı 9,9 hp motorların çoğu karbüratör değişimi işe 15 HP güç üretebilir. Bu iki makinenin de genelde motor hacmi aynıdır.

6. 07tolga07

07tolga07 Yeni Üye

Cevap icin tesekkurler,
    Ben yetkiliye Teknemin faturasiz oldugunu beyan edip sahiplik belgesi gostercem.Sahiplik belgesinde de 9.9 yazdircam.tek sorun seri numarada hp ile bilgi var mi?

7. 07tolga07

07tolga07 Yeni Üye

Cevap icİn tesekkurler
    Elimde motor varken yeni motor almak dusunmuyorum.adb siz kullanmanin cezasi nedir? Bilgi sahibi iseniz paylasirsaniz sevinirim

8. Onur Özben

Onur Özben Üye

Sahiplik belgesi ile tekne kayıt sistemi mart ayında sona erdi.
    Faturanız ve CE belgeniz yoksa kayıt yaptıramazsınız.

9. 07tolga07

07tolga07 Yeni Üye

Liman baskanligi sitesinde suna rastladim.

Cevap 5- Tekne faturalarında CE uygunluğu 31.05.2005 tarihten itibaren aranmaktadır.
    Benim teknem 1999 tarihli. Su ana kadar hic kayit ettirilmedi. Sorun cikarmi acaba

10. Onur Özben

Onur Özben Üye

Çok büyük ihtimalle kayıt ettiremeyeceksin.
    Faturaların olsa dahi, tekne üreticisinin verdiği CE belgesi ve kullanıcı kitapcığı ayrıca üreticinin sisteme kaydı gerekiyor.
    Şansını bir dene fakat motoru 9.9 olarak kayıt ettirmeyi bırak normal hali ile bile işin zor görünüyor

11. 07tolga07

07tolga07 Yeni Üye

Özel Teknelerin Kaydı, Belgelendirilmesi ve Teçhizat Donatımına İlişkin Tebliğ @amatordenizci.com
    4. Madde nin b sikkina bakabilirmisiniz. Benim teknemin fatura tarihi 1999

Tesekkurler