Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte Balık Arkası Uzun Olta Takımı Tarifi Videolu Anlatım

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
Sevgili Mert,
Öncelikle emeğine sağlık. Çok güzel bir sunum hazırlamışsınız.
https://www.baliksevdam.com/forum/hikaye-kofana-ve-beklenmeyen-trofe-levrek-7115.html konumda geçen sene bu konuyla oldukça ilgilenmiştim. O zaman görsel bulmak için çok uğraşmıştım. Bulamamıştım. Özellikle kullanmış olduğunuz 3 ardışıl iğneleri İzmir'de bulamamıştım. İstanbul'dan getirttim. Bu sene kofanalar bizim sulara inmiş. Görselinizdeki gibi zarganayı suya indirme zamanı;)
Siz uzun olta olarak kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Derinlik kaç metre? Ben 3-4m derinliğe inmek için sahtenin dalarından faydalanabileceğini düşünüyorum. Siz hiç bunu denediniz mi?
Sevgi ve selamlarımla...
çok teşekkurler bahadır abı ...evet bız genelde 10*15 kulaçlarda avlanıyoruz o yüzden kursun ılave edıyoruz...ancak dedıgınız gıbı 3-4 metre derınlıkler için kursun gerekmez zaten en az 1 metre çekerken dalar sahte ve arkasındakı zargana..iş yapacagına emınım...rastgele....

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
Murat Bey merhaba,
Sisteminizi izledim ve çok başarılı buldum.
Hemen uygulamak istiyorum. Biz Pendik - Tuzla arasında av yapacağız.
Ama sizden öğrenmek istediğim şu:
1. Maria Princes piyasada yok. İstoçta toptancısını buldum ama artık bu seriyi getirmeyeceklermiş. Bu nedenle bu rapala yerine ne önerirsiniz?
2.Rapala arkasındaki iğnelerin türü nedir ve o iğneleri fırdöndülerin içinden nasıl geçiriyorsunuz.
Videoyu çok izledim ama tam olarak çözemedim.
size zahmet bir tarif verir misiniz?
Bir de kurşun olarak 400 - 500 gr yererli olur mu?
teşekkur ederım,evet marıa prınces uretılmıyor artık...ancak rapalanın floıtıng serısının buz mavi rengını deneyın...ınanılmaz güzel çalışıyor....400*500 gr kursun çok agır kalır....bız 80*150 gr arası kullanıyoruz....derınlık 10*15 kulaç arası...kancaların halkalarını pürmuzle çok az ısıtarak açıp fırdöndüyü ilave edıp kapıyoruz..ancak çok ısıtmayın....kırılma tehlıkesı var...sımdıden rastgelsın

berk94kut99

Daimi Üye
Adı
ahmet özdemir
teşekkur ederım,evet marıa prınces uretılmıyor artık...ancak rapalanın floıtıng serısının buz mavi rengını deneyın...ınanılmaz güzel çalışıyor....400*500 gr kursun çok agır kalır....bız 80*150 gr arası kullanıyoruz....derınlık 10*15 kulaç arası...kancaların halkalarını pürmuzle çok az ısıtarak açıp fırdöndüyü ilave edıp kapıyoruz..ancak çok ısıtmayın....kırılma tehlıkesı var...sımdıden rastgelsın

geçen sezon murat kardeşimin çok yardımları oldu sağolsun tekrardan teşk :)

hayalet avcısı

Daimi Üye
selimpaşa uzun oltacıları kullanıyor çokta iyi balık alıyorlar maria prenses ile

chello

Yeni Üye
ben bu sitede yeniyim ve yasim 34 lakin 14 yasimdan beri balik avi sevdalisiyim..
gecenlerde aklima birsey geldi ve denedim sonuclari ise muhtesem..
tekneden uzun olta yaarken zargananiz mi yok?
20-25 cm boyunda bir kefalden once iki yanindan yaprak yem cikartin sonra bu yemleri zargana gibi ince ve uzun kesin
ve oltaniza takip sonuclari gorun..
ayrica 5 no kasigin arkasina halkali 4 adet 2 no igneleri minik fir dondu ile birbirine ekleyin ve kasigada ekleyin kefalinizi (zargana vs baliklar parcalanir)
en az 185 gr kursunla salina surfunuzle abanip dibi bulduktan sonra agir agir sarin ve bogazda lufer varsa kesin alirsiniz.
herkese bol sans

oto müzik

Yeni Üye
harikasın mükemmel eminim çok arkadaş ilk fırsatta deneyecektir ellerine sağlık

hunter33

Yeni Üye
Adı
levent
Teknek yok ama teknik harika elinize emiğinize sağlık arkadaşlar daim olsun avlarınız