Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahte Balık Kurtarma Aparatları

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Önder Kanığ tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Tüm gönül dostlarına merhaba,

Sahte balıklarla avlanma, bildiğiniz üzere bir çoğumuzun vazgeçilmezi durumundadır.

Bunlara adeta servet derecesinde paralar harcarız.

Peki bu oyuncaklara bu kadar para harcarken, avlanma sırasında İlişkenlere takılan sahte balıkları kurtarmak için neler yapıyoruz, hangi aparatları kullanıyoruz.

Bu konuyu birlikte inceleyip, araştırarak, tecrübelerimizi paylaşıp, bilmediklerimizi öğrenerek, güzel bir bilgi havuzu oluşturacağımızı düşünmekteyim.

Ben konuya, sahte balıkların kurtarılması ile ilgili bulduğum aparatların ,video ve fotoğraflarıyla başlamak istiyorum.

Bu konuda sizlerin düşüncelerinizi, bilgi birikimlerinizi,paylaşmanızı rica ediyorum.

Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir.

Bu videodaki Aparat ın Adı ResQ lure, aparat ın temin edileceği link adresini aşağıda veriyorum.

resQlure - Der Köderretter

Bu fotoğraftaki aparat,klipsten oltanın ana bedenine takılarak,takılan sahte balığa ulaşıncaya kadar,kurşun ağırlığıyla indirilerek,sahte balığın iğnelerinin zincire taktırılarak kurtarılması hedeflenen bir aparat,daha çok tekneden yapılan sırtı vs. gibi avlarda kullanılmak için hedeflenerek yapılan bir aparat.

rapala_kurtarma_aparat-800x635.jpg

Bu fotoğraftaki yine ayrı bir aparat,satın almak isteyenler için link aşağıdadır.
    image.jpg

SEAFARİ RAPALA ÇIKARMA APARATI

Retriever,satın almak isteyenler için link video altındadır.

Pick Lure Retriever--Featuring the Innovative new slot lock technology

Paslanmaz Çelik Balıkçılık Lure Tasarrufu Lure Kurtarma / 30m PE Hattı takımları,satın almak isteyenler için link video altındadır.

Fishing Lure Saver Fish Tackle With 30m PE Line - US$13.10

Aşağıya bir link daha ekliyorum.
    Köderretter / Luresaver » Netzangler.de

Son düzenleme: 10 Mart 2015
    Yüksel, coner, Babali07 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

İlginç bir aparatmış. :)
    Paylaşım için teşekkürler.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  4. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Elinize emeğinize sağlık. Çok faydalı bir bilgilendirme olmuş. görsellerin ve videonun olması çok iyi olmuş. bana da ilham verdi biraz. benzer bir düzenek yaparım bu gidişle. çünkü bulunduğum yer ve avlaklar ilişkenlerle dolu ve malzeme kaybından oldukça muzdaribim. tekrar teşekkür ederim.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bu aparatın atası diyeceğimiz bir aleti Kaptan Cousteau nun kitabında okumuştum, Araplar LAgos balığı tutarken, hayvan taş altı yaptığında ağırca delikli bir kurşun ile misina bedeninde sarkıtmak suretiyle hayvanın kafaya vurdurarak şaşırtıp kurtarıyorlarmış avlarını, dipnot olsun :)

Yüksel, mrt55 ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  6. mrt55

mrt55 Aktif Üye

selahattin kardeşim, o söylediğin sistemin adı kulumbir dir. Şiveyle farklı telaffuz da edilebilir. Ancak akdenizde baragadi ile avlanan balıkçılar bu sistemi hala kullanmaktadır. Kaya diplerine giren balıklar yada ilişkenlere takılan iğneleri kulumbir ile kurtarmaktadırlar. Videodaki yuvarlak halkanın çok daha büyüğü ve demiridir.

Selahattin ve Önder Kanığ bunu beğendi.