Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahte klipsleri ve kolay kullanımı

Konu, 'Fırdöndüler, Klipsli Fırdöndü çeşitleri ve işlevleri' kısmında burakkilic tarafından paylaşıldı.

1. burakkilic

burakkilic Üye

Merhabalar;

Spin kamışım var Okuma V-system. Her balığa gittiğimizde klips bağlamak, ve av bittiğinde klips halkalardan geçmediği için klipsi kesmek durumunda kalıyorum.

Halkalardan geçebilecek fırdöndü vb bir araç var mı? Yani o kısım hep misinaya bağlı kalsın, rapala klipsine direk geçebilsin?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İşin bu kısmına kamışı alırken dikkat etmek lazım. :)
    Bu işin şakası olsa bile her ava başlarken bir miktar misinayı kesip atıp o klipsi zaten bağlamak lazım..

burakkilic bunu beğendi.
  4. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Kendo 9 kg çeker 00 numara Klips v systemin halkalarından geçiyor başka markalarda genelde 9 kg a kadar geçiyor 12 kg cekeri olup da v system den geçeni bulursan bana da haber et :)

burakkilic bunu beğendi.
  5. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Aynı kamış var bende de. Ben remixon ym-2004 no:1 kullanıyorum. Klips açık halde U şeklinde çevirerek istersem geçirebiliyorum. Ancak ben o şekilde kapatmıyorum oltayı. no:0 daha kolay geçiyor. Ancak bazı sahtelere küçük geliyor veya tam kapanmama durumu oluyor ondan no:1 kullanıyorum. Şeref Bey'e katılarak sık sık yenilemek lazım ben elle kontrol ediyorum sadece güvenmezsem yeniliyorum.

6. adbakt

adbakt Aktif Üye

Doğru anladıysam bu işini çözer.
    Ben şöyle bir çözüm geliştirdim.

Edit: Fark ettim ki doğru anlamamışım. Bu, rapalanın direkt makineden gelen ipe bağlandığı spin kamış için değil, surf kamışla (kurşunlu) rapala atışı için uygun.
    Ama spin kamış için fırdöndü yerine sadece kamışın ucundan geçebilecek minik bir halka takabilirsin. İki rapala klipsini de resimdeki gibi zorlayıp birbirine geçirirsen fırdöndüsüz halletmiş olursun ve sanırım aksiyon bozulmaz.

7. kekadam

kekadam Aktif Üye

Bülent amcam her avdan sora ipi en az yarım metre kesmezsem Tembel heriif der beni döverdi.

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Ben remixon un en küçük 9 kg çekerli klipsini takıyorum. Çok ufak halkadan bile geçiyor. Rapala klipsinide ona takıyorum. Takımı toplarken büyük rahatlık oluyor.Rapala klipsinde dönen mekanizma olduğundan aksiyonu bozmuyor. Bu da bir arkadaşıma tarif için yaptığım çalışma. Küçük klipsi çizimde biraz abartmışım. :)

MCceka bunu beğendi.
  9. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Resimde ki A ve B halkalarını açarsan klips ( C ) fırdöndüden ayrılır fırdöndü de kamış halkalarından rahatlıkla geçer sonra tekrar klipsi fırdöndü ye takıp raplanı takıp atışa başlarsın ben V system kamışta bunu kullanıyorum tek sorun bir süre sonra gevşeme yapar klipsi yenilersin :)

10. adbakt

adbakt Aktif Üye

Her seferinde onu açmak ağır gelmiyor mu?
    Sonuçta klipsi dar yerinden açmak bayağı meşakkatli iş. O kısımda tel çok güçlü oluyor.

11. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

sadece rapala klipsi açıyorsun her sahteyi değişirken açıyorum zaten ne kadar zor olabilir ki