Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahte tavsiyeleri

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında DarknessFallen tarafından paylaşıldı.

1. DarknessFallen

DarknessFallen Yeni Üye

Öncelikle herkese iyi günler bol şanslar.. Aranıza yeni katılan bir üyeyim. Yaklaşık 16 yıldır gerek tekne gerekse karadan olsun amatör balıkçılık yapmaktayım. Bilinçsizce at-çek avcılığı da yapmışlığım var. Fakat son zamanlarda buna gönül vermeye başladım :) Ege denizinde avlanmaktayım. Ege denizine uygun at-çek için olmazsa olmaz sahte olarak önerebileceğiniz bir şeyler var mıdır ? Siz ustalarım bana yardımcı olabilirseniz tavsiye edebilirseniz çok sevinirim. Herkese şimdiden teşekkür ederim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Olmazsa olmaz diye bir şey yok, şu an piyasada ucuzundan en pahalısına işe yarayacak sahteleri bulabilirsin.
    Bir dükkana gittiğinde böyle soru sorarsan sana mutlaka al dedikleri çıkacaktır.
    Öyle ise, diğerlerini niçin getirdin satıyorsun diyebilirsin.

Kamışının özellikleri nedir ve ne avlamak istiyorsun, ne sıklıkla balığa gidiyorsun,
    bulunduğun yerde neler yakalıyorlar, ne kadar para ayırabilirsin
    bunları yazarsan (doğru ve yanlış) yanıtlayan arkadaşlar çıkacaktır.

BlazenHK bunu beğendi.
  4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Bütçenizi bilmiyorum ama ustalardan duyduğum bildiğim bir kere rapala max rap 13 cm serisi renkler yöreye göre değişir aynı şekilde kendo ve hayru serileri uygun sayılabilecek sahteler artı river sea rover 98 özellikle bulundur elbet işine yarar ege akdenizle hemen hemen aynı sayılır savegear sandell silikon ve j,ghead leri.Daha pahalı sahtelerde mevcut ama hiç o kadar pahalı sahte almadım ima sasukem var ama 2. el aldım.Pahalı sahtelerden ise şu ara ima puchgev yada duo nun ottoman mirror modeli şu ara çok reklamı dönen modeller artı duo nun şu ara iyi reklamı yapılmakta bol avcı resimleri paylaşılmakta.Onun dışında bir sürü kaşık ve ucuz raglou silikonlarda iş yapmakta önemli olan bunları birde doğru yerde doğru zamanda ve doğru aksiyonla kullanarak iş yaptırabilmekte :) ben ilk denize daiwa saltiga sardine o zamanki en pahalı sahtemi patlatarak teslim etmiştim çok koydu bana ne o kayıptan sonra nede 2-3 gün spine yapamadım.Onca masrafla spin takımı kur bir tane göz nuru sahten olsun ilk onu kopar ve ozaman çok parada vermiştim.Bence araştırın çevrenizdekileri en doğru cevabı avlakta bulursunuz ama yinede max rap ve kendo derim gerisine karışmam

BlazenHK, DarknessFallen ve oguzhand bunu beğendi.
  5. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Evet pahalı markalar yerine kaliteli avcı uygun sahteler çokça var forumda paylaşımlardan görüyorum bende bir dünya para ödedim öttüren sahte der satıcılar bu balık varsa affetmez derler nasıl denizse hiç balık yok demekki

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. DarknessFallen

DarknessFallen Yeni Üye

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi şuanda zaten o kadar bütçe ayırmak yerine iş yapacak malzemeleri toparlamak istiyorum. Birkaç bu işi profesyonelce yapan arkadasım var onlarla yerinde uygulamalı bir şekilde sahteleri deneme sansı yakaladım en kısa zamanda avlaanacağım. Ona göre seçim yapma şansım olacak. Sizin önerileriniz de önemli çok teşekkür ederim

7. kerem03

kerem03 Aktif Üye

bir duo tms kesinlikle fark yaratır.

8. enginson

enginson Daimi Üye

Duo sahteler renk skalası oalrak çok çeşitlilik arz etmekte. renkleri ve boyası çok kaliteli. benim öncelikli tercihim duo dur. özellikle duo realist jerkbait spin avında vazgeçilmezim. arkasından savagear prey serisi gelmekte.

9. kerem03

kerem03 Aktif Üye

evet birde jerkbait, daha önce kullanmıştım beğenmemiştim ama geçtiğimiz hafta sonu yaklaşık 20 kişi aynı yerde avlanıyoruz tms ler daiwa shoreline ler havada uçuşuyor kimsede balık yok! umutsuzluk içinde son kez de şu kenardaki jerkbaiti deneyim dedim ve günün tek balığını alan o oldu :)

10. enginson

enginson Daimi Üye

jerkbait derin dalarlı bir sahte bende belli meralarda balığın biraz dipte olduğunu düşünerek kullanıyorum. aslında aksiyonu ve yüzüşü gayet iyi ama derin yerlerde kullanmakta fayda var. Bazı arkadaşlar biraz sarıp aniden durup arada tasma atarak sardığında daha cezbedici bir aksiyonu olduğunu söylüyorlar.

11. kerem03

kerem03 Aktif Üye

doğrudur evet bende tms leri o şekilde kullanıyorum aksiyon bambaşka bi hal alıyor, jerkbaiti de öyle kullanmıştım.su berrak olunca inceledim biraz aksiyonlarını.durunca bi an pozisyonunu koruyor, sonra sert bi vurdurma ile yalpalayıp kaçıyor.yandan çarmış hayvan solungacından yakalanmıştı bu şekilde.