Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sahte yemleri modifiye etme denemeleri

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

bir bunlara el atmamıştık..sonunda buda oldu diyenlere.. :D
    bende yavaş yavaş sahte üzerinde agırlık , yüzme becerisini ve aksiyonunu fazla engellemicek şekilde değişiklikler yapmaya çalışıyorum. farklı uygulamalar denicem,herkesin fikrini ve değişik projelerini ve tavsiyelerini beklerim..fotoğraf falanda olursa daha hoş olur..

tek iğne , çift iğne ,karışık
    iğne üstüne işlenecek büyük bir tüy olur(palamut çaparisindeki gibi).
    metal ince plaka olur ( mepstekine benzer)

gerisi hayal gücümüze kaldı.. şimdiden kolay gelsin..;

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

nikel çerçeve çıtaları, çelik jant, spoiler... modifiyenin sınırı yok :Ç)
    şaka bir yana benim de aklımda 5-6 sahteden oluşan mini bir balık sürüsü fikrim var. hedef balığın iştahını daha çok cezbeder düşüncesindeyim ama atışı ve yüzüşü nasıl olur bilemem... zihnisinir procesi gibi:)

4. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Uygulanabilir, verimliliği arttıracak bir çalışma. Su üstü yemlerde arka iğnelere mevsime göre değişik renklerde simler tüyler takıyorum. Yalpa kanadı olan orjinal vobler üzerinde değişiklik yapmak isterseniz ekleyeceğiniz ağırlığı hesaplamanız gerekir. Ar-ge çalışması yapılmış tecrübe edilerek gerekli test ve aşamalardan geçmiş marka yemlerde konulan ek ağırlık bazı disiplinlerde sorun yaratabiliyor.

Kendi yaptığım bazı sahte yemlerde, tekli iğne takılabilmesi için yem gövdesindeki halka açılarını ona göre ayarladığım bazı denemelerim olmuştu. Kendi başıma yapmaya çalıştığım bu ilk denemelerde aklıma ne gelirse yapıyordum. Arşivdeki bu eski denemelerimden çekilen fotoğraflardan varsa eklemeye çalışırım.

Ekli Dosyalar:

5. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

bugun o iğnelereden birini halka açarken kırdım,sizdede problem oluyormu.igne direkt kırıldı yapı geregi fazla esnetemiyoruz sanırım..bugun farklı iğnelere bakıcam uydurabiliceğimiz bişiler bulurum umarım..

6. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

sahte silikon karısık sürü denemesi yapanları duymuştum.. big game avlarda semsiye sistemi ile çok sayıda balıkla sürü görseli elde ediliyor.. ama at çekte çığır açar eğer uygulanabilirse..

7. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

İğnenin kendi halkasından mı? bahsediyorsunuz. O halkayı açmaya çalışmayın kırılmasa bile metalin özelliğini kaybettirirsiniz. Split halka yardımıyla vobler gövdesine İliştirin. Fakat orjınal olan sahtelerde split halkanın takılacağı yer benim yaptığımda ki gibi durmaz, ben duruş açısını değiştirerek yaptım.
    siz tekli iğneyi takarken çift split halka kullanmayı deneyin. Rapala Sticker pop 14 cm. voblere benim uyguladığım, VMC marka 7262 BN 6/0 iğnenin fotografını ekleyeyim.

Fotoğraf ekleme seçenegi bazen yok oluyor. ekleyemedim. daha sonra tekrar denerim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2011
  8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

denemeye değer diye yaptım ama yüzmüyorlar birbirlerini sarsıp aksiyonları bozuluyor hepsi aynı olursa bilemem ama farklı modeller çok bzouk oluyor ben bir ara su üstü çağırıcı olarak denedim ama yemedi :) konuya dönecek olursak kuyruğa tek iğne daha avcı olabilir kanımca

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

iki silikon bile doğru yüzmedi denemelerimde :D nerde kaldı ki çığır açsın :D ama eğer levrek için ise denemeniz tek ve aciz bir görüntüyü 500 metreden alır durgun havada benden söylemesi yeterki ben aciziiim diye bağırtın sahteyi her neyse :D

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tekneden aşağıdaki gibi kullanılanları var ama at-çek için imkansıza benziyor :)

11. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

bir sahte bir silikon yüzdürenleri görmüştüm..ilginç bir sistem denemek lazım tabiki.. hatta pervaneli bir sahtenin kutusunda uygulama şeması bile vardı