Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sahte yengeç

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında sademrt tarafından paylaşıldı.

1. sademrt

sademrt Aktif Üye

selamlar. bildiğiniz üzere kırlangıç balığı yavru yengeç çok sever, en son tuttuğum kırlangıçın içinden ondan fazla yavru yengeç çıktı. ama canlısını bulamayacağımız için sahtesini kullanayım diyorum, daha önce deneyen oldu mu, sizce işe yarar mı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar, sanıyorum isminiz Mert. Şahsen kullanmadım ama kaliteli bir sahte ise işe yarayabileceğini düşünüyorum. Ben de sahte karides var örneğin, bendeki sert ama slikonları da mevcut. Denemekte fayda olabileceğini düşünüyorum. Umarım verim alırsınız. Bir süre önce slikon karidesle Mersin'de tutulmuş şöyle bir balık avı raporu mevcut forumumuzda örneğin : http://www.baliksevdam.com/forum/mersin-erdemli-de-cek-ile-9-5-kg-halili-10406.html Her zaman rastgelsin...

4. sademrt

sademrt Aktif Üye

teşekkürler cevap için, bu arada adım murat :) biraz pahalı iyi silikon yengeçler, ama galiba alıp deneyeceğim

5. Öztürk_

Öztürk_ Yeni Üye

Sahte yengeç temin ettikten sonra denemelerinizde aklınızda bulunsun avlanırken atış yaptıktan sonra küçük küçük kıpırdatmalar yapın sahte yengeci aralıklı olarak kısa kamış darbeleriyle oynatın verim alma şansınız artar ;)