Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sahtelerde boy seçimi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında getboga tarafından paylaşıldı.

1. getboga

getboga Üye

Herkeze rast gelsin.sevgili hobidaşlar bir süredir forumdaki konuları altüst ediyorum. Sahtelerdeki rek seçimi olayını kafamda oturmuş durumdayım. Forumda baya bir yazılıp çizilmiş konuşulmus. Fakat dikkatimi çeken birsey var.rene konusu Tmm ama sahte markaları konuşulmamis. Sahtesi rengi kadar boyu ve yüzüş dinamiği nin de bu işte etkili olduğu kanatindeyim.şimdi sormak istediğim soru şu.hangi markanın hangi rengi ve hangi boyu hangi balık için? ? Tecrübe ederek deneyen arkadaslar ne der acaba? Misal gündüz berrak suda akya avi için hangisini hangi boy hangi marka??

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Avlanacak türe ve boyuta göre değişse de, bizim avladığımız balıklar için bir lokmalık küçükler genelde daha etkin. Bu kolay lokmaları üreten yüzlerce belki binlerce üretici var. Genelde hafif olduklarından atışı zor. Hatta pahalı olanlardan Yoziri küçükleri de istenilen uzaklığa atılması imkansız sahteler.

Benim kullanıp denediklerim içinde 9.5cm 10 gramlık Daiwanın R40+ SSR modeli bri numara. Son iki haftada yine o çalıştı, diğerlerinin yüzüne bakan burada pek yok.
    Suların soğuyup balıkların enerji ihtiyacı arttığı, çoğu yeme saldırdığı zaman 15 hatta 17 cm ye kadar çıkmamızın nedeni ise bunların daha yüksek erimleri.
    Bu ortamlarda da küçük daima daha etkindir.
    At çek işinde büyük yem büyük balık kabulu, çoğu balık için yanlıştır.
    Ben uzağa eriştirmek için büyük sahte veya küçük jigleri kullanıyorum.
    Bunlarda sadece bir dezavantaj var. İğneleri küçük ve ince kesitli olduğundan açılma ve kırılma riski. Bu nedenle küçük sahtenin kaliteli olması önemli. Kaliteli olanlarda kaliteli iğne kullandığından bu sorun azalmakta.

Daiwanın Shore Line Shiner R40+SSR modelinin, yine Daiwa'nın Tournament SSR modelinden daha kaliteli olduğunu sanıyorum. Tournamentte iğne açılması yaşamamıza rağmen Shore Line Shiner serisinde şimdiye kadar yaşamadık. Aslında bunların iğnelerini mekanik testten geçirip bunu söylemek daha doğru.