Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sahtelerde iğne hasarı

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında vet0635 tarafından paylaşıldı.

1. vet0635

vet0635 Üye

selam arkadaşlar uzun süredir yoktum.senelik izin derken baya zaman geçmiş.sahte sezonu başlamasına az kaldı herkese bol avlar inşallah.
    gelelim konuya:kullandığım su üstü değer verdiğim(kimiside piyasada çok az.) sahtelerim ne yazık ki sadece bir sezon kullanmama rağmen iğne hasarı yüzünden kötü hale gelmeye başladı.bunu engellemenin bir yolu varmı veya kendince bir metod bulan varmı?öndeki 3lü kanca yerine jig iğnesi takayım diyorum ama buda avcılığı etkilermi bilmiyorum.acaba atış esnasındamı yoksa wtd yaparkenmi(ima bita hariç) oluyor anlayamıyorum.yardımlarınızı bekliyorum.

örnek olarak resim koymaya çalışıcam.ekleyebilirsem

Ekli Dosyalar:

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Tekrar hosgeldin;)

Sahtelerde ufak tefek aşınmalar çok gördüm, ama senin rover 98 ve ima skimmer deki aşınmalari hic yaşamadım. Degil bir sezon yıllarca kullandığım sahtelerimde bile böyle bir aşınma başıma gelmedi.İğnenin çapı kadar boyayı eritmiş:)

Sadece boğazda halata takılmış bir savager bulmuştum. Sanirim birkac aydır oradaydı. Onun ustunde bu tur aşınmalar vardı. İğneleri tamamen pas tutmuştu. Dalgalar vura vura paslı iğneleri rapalaya sürttükçe ayni seninkiler gibi dairesel aşıindırmıştı.

Bence bu derece aşındırmayı ancak örnekte verdiğim gibi paslı iğneler yapabilir. Zira rover 98 in iğneleri o derecede paslı görünüyor..

Ben nadir bulduğum sahtelerimi şeffaf ojeyle boyarım. İğnelerimi de sık sık değişirim. Deforme hemen hiç olmaz. Epoksi kullananlarda var ama bana zor geliyor.

hakan4117 ve vet0635 bunu beğendi.
  4. vet0635

vet0635 Üye

valla bende anlamadım.ya wtd yapışımda bie sıkıntı var.yada atış sırasında bir sıkıntı var.normal floating sahtelerimde de oluyor.shimano fortuna alalı daha az oldu toplasan 20 sefer anca attım ama ondada olmYA BAŞLADI.BİLEN VARSA YARDIM LÜTFEN

hakan4117 bunu beğendi.
  5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Tek yol ince bir kat epoxy... lakin fazla takılma, yıpranmış eski sahteler daha avcıdır. Yapıştır gitsin.

Ersin1903, hakan4117 ve vet0635 bunu beğendi.
  6. vet0635

vet0635 Üye

takılmak istemiyorum ama aşınma o kadar fazla ki sahtenin plastiğini dahi aşındırıyor.rover98 içine su almaya başladı bile.bende bir hata var ama bulmam lazım.OLMASI GEREKENDEN ÇOK HIZLI AŞINMA VAR.3-5 KERELİK KULLANMAMDA RESİMDEKİ HALE GELİYORLAR.
    EPOXYİ ARAŞTIRICAM VE YAPTIRMAYA ÇALIŞICAM AMA PARLAKLIK VERİYORSA SIKINTI OLUR.

DAHA FAZLA YORUM ÇÖZÜMÜ HIZLANDIRIR.LÜTFEN BİLGİ PAYLAŞALIM.

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Bu derecedeki asinma su icesirinde değil de sahtelerin tasinmasi sirasinda olusuyor sanirim
    Sahteleri kendi kutularındami tasiyorsun

Kiz çocukları için toka olarak satilan minik paket lastigine benzeyen bir urun var içinde binlercesi var ve fiyati çok ucuz bisey onu alip kancalari birbirine sabit tutarsan bu asinmalarin azaldigini görürsün bende ise yaradi

hakan4117 bunu beğendi.
  8. vet0635

vet0635 Üye

TAŞIMA SIRASINDA OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜP LASTİK İLE İĞNELERİ BAĞLADIM.ÇÖZÜM AZ BİŞEY OLDU AMA HALA DEVAM EDİYOR.SIFIR YENİ ALDIĞIM SAHTEYİ İLK KULLANIMIMDAN SONRA KUTUYA KOYMADAN DAHİ AZ BİŞEY AŞINMA BAŞLADI.LASTİĞE DEVAM EDECEĞİM AMA ATIŞIMDAMI BİR SIKINTI VAR ACABA.YOKSA WTD Yİ SERTMİ YAPIYORUM.BAŞINA GELEN VEYA SORUNU ÇÖZEN VEYA TAHMİN EDEBİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM.
    TÜM ÇÖZÜMLERİ BİR ARAYA EKLEYİP SAĞLIKLI BİR ÇÖZÜM BULMAM GEREKLİ.

10 LİRALIK SAHTELER OLSA TAKILMICAM AMA DAHA ONLARCA İYİ SAHTEM VAR.DURUM VAHİM.

HERKESE YARDINLARI İÇİN TEŞEKKÜRLER.

hakan4117 bunu beğendi.
  9. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Abi ne yaptın sen. Plastiği falan aşındırmak av esnasında falan mümkün değil. Bak ne diyorum, bir kaç ay denizde dalgaların darbesini yemiş iğneleri tamamen pas tutmuş bir sahte ancak seninki kadar aşınmıştı diyorum.

Sen Babalinin dediği gibi av dışında taşınma vs durumları düşün. İllaki av esnasında diyorsan da bize nasıl av yaptığını videoya bir çek, belki bir çözüm üretiriz;)

Yalnız sahteler barcelonanın kadrosunun sakatlanmış haline benziyor:) fortuna cobra skimmer rover. Renkleride güzel. Sabahlar olmasın:D:D

hakan4117 bunu beğendi.
  10. vet0635

vet0635 Üye

PLASTİĞE KADAR AŞINDI BENDE NASIL OLUYO ANLAMADIM.WTD Yİ SON BİR YILDIR YAPIYORUM DAHA ÖNCE FLOATİNG KULLANIYORDUM.ACEMİLİK İŞTE.
    ama salt skimmer için az bir fikrim var:salt olanına alışayım derken biraz sert wtd yaptım galiba ondan dolayı olmuş olabilir.veya atış esnasında sert atıyorum belki ondandır.AMA SONUÇ OLARAK BUGÜN EPOXY ALMAYA GİDİCEM.NASIL NE OLDUĞUNU NASIL UYGULANACAĞINI BİLMİYORUM AMA EN AZINDAN EN UCUZ VE RAHAT BULUNAN ROVER98 İLE BAŞLICAM.YAPAMAZSAMDA DEĞİŞTİTİRİM.hadi hayırlısı.

bu sakatlar deneme amaçlı kullandığım barcelona yedeklerim. :) :) (FORTUNA 03T AS OYUNCU) BU SEBEPLE AS OYUNCULARIMA ZARAR GELMESİN DİYE UĞRAŞIYORUM.

YEDEKLERDEN SADECE ROVER98, SKİMMER, BİTA İŞ YAPIYO. PUGACHEV TIRT ÇIKTI.

11. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Şimdiii cobraya hele de o rengine laf söyletmem:) Ama taş yerinde ağırdır. Madem tırt diyosun bana hediye et yaf :D:D:D

eczserkan bunu beğendi.