Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahtelerdeki İğne Zedelenmesi Sorunu

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında faktoriyel tarafından paylaşıldı.

1. faktoriyel

faktoriyel Üye

Arkadaşlar Merhaba;

Butcelerimizi zorlayarak aman iyisi olsun diyerek aldığımız pahalı sahteleri hepimiz aman kopmasın aman takılmasın diye gözümüz gibi koruyoruz. Ama gelin görün ki çoğu sahte de daha ilk kullanımda suya çarpma anında iğnelerin gövdeye çarpması nedeniyle boyalarda delik delik aşınmalara neden oluyor. Benim konuyla ilgili 2 sorum var.

1. Bu tür boya bozulmaları sahtenin balığın ilgisini çekme performansını bozar mı?

2. Bu tür zedelenmelerin önüne geçmemin bir yolu bar mı?

Herkese rastgelsin

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Hocam malesef benim bildiğim bir yöntemi yok. Şayet çok dayanıklı bir ürün olsaydı ömürlük kullanıp yenisini almazdınız sistem öyle güzel işliyor ki her şey ateş pahası para tuzağı.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

sergio bunu beğendi.
  5. faktoriyel

faktoriyel Üye

Dc fix şe kaplamak bence sahtenin hidronimağini etkileyecek va aksiyonunu bozacaktır. Ama akrilikle kaplamak mantıklı görünüyor. Bu yönetmin pratiğini bilen var mı? Yani hangi tür ne marka akrilik nasıl kaplama gibi ?

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Dc-Fix kaplaması denenmiş ve başarılı olmuş bir uygulamadır.
    Kaplanmış sahtelerle av yapılmıştır.
    Uygulamak ya da uygulamamak herkesin kendi tercihidir.

7. sergio

sergio Aktif Üye

şeref abi teşekkürler ben yeni gördüm bu sistemi daha önce tırnak cilası kullanıyorum fakat yapışma hissi oluyordu sahteyi elime aldığımda bu paylaşımı bu hafta uygulamaya çalışacağım teşekkürler rastgele

8. 3rdem

3rdem Aktif Üye

Merhabslar.Akrilik cilarlar var sprey şeklinde ben denedim başarili oldu tirnak cilasindaki gibi yapişma hissi sözkonusuda değil nalburlardan elde edilebilir tavsiye ederim kolay gelsin.

9. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Ahşap ensturmanların üzerine atılan deyim yerindeyse atıldığı yüzeyde cam gibi duran kaliteli vernikler var ama sahtenin ağırlığını ve yüzüşünü çok etkileyeceği kesin gibi...

10. faktoriyel

faktoriyel Üye

Bugün bauhaus dan sprey akrilik vernik aldım. Su bazlısından yokmuş . Bi kaç eski sahtede deneme için kullanacağım bakalım sonuç nasıl olacak?

cihan drums bunu beğendi.
  11. faktoriyel

faktoriyel Üye

Dün denemelerimi yaptım arkadaşlar deneyimlerimi paylaşayım. Oncelikle kesinlikle tecrube isteyen bir iş. Yani öyle spreyi alayım pıst pıst sıkayımla olmuyor. Bütün yüzeye eşit kalınlıkta ve cok ince uygulamanız lazım. En şeffaf ve en mat verniği kullansanız bile en ufak kalınlık farkında bazı yerler canlı bazı yerler soluk renkli görünüyor. Özellikle bu tür farklılıkların sahtenin görünürlük performansını çok düşüreceğini düşünüyorum. İkinci olarak da yüzeye eşit dağıtsanız bile eğer kalın bi kaplama yapıyorsanız tüm renkler çok soluklaşıyor. İnce kaplamanın da darbelere karşı çok koruyucu olacağını sanmıyom. Benim deneyimim bu şekilde. Elbetteki bu yöntemi başarıyla uygulayan ve kullanan üstadlar vardır ancak ben beceremedim. O yüzden sahteleri çıplak haliyle kullanmaya karar berdim. bi daha mı gelicez dünyaya :)

Erdembye bunu beğendi.