Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sahteleri ojelesek ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında bagwell34 tarafından paylaşıldı.

1. bagwell34

bagwell34 Üye

Daha birkaç kere denize atmama rağmen hemen eskimeye başladılar.
    İğne izleri oluşmuş. Kayaya vs. çarpmalarla da soyulmalar oluşmuş.

Epoksi diye birşey okudum ama su an bulamam sanıyorum.. Renksiz oje sürsem bir zararı olur mu ? strike pro olana biraz sürdüm de baya pürüzlü oldu .diğerlerine sürmedm o yüzden.

fikirlerinizi alabilir miyim ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Epoksi kaplayanlar var ama iyi yapmak lazım çünkü aksiyonun bozmaması lazım .

4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

5. kartallı

kartallı Aktif Üye

Uhunun epoksileri var kırtasiyelerde ve yapı marketlerde satılıyor 20 lira civarındaydı sanırım.Mercimek büyüklüğünde aynı oranlarda karıştırıp bir fırçayla sürüyorsun bahsettiğim oranda ki bir rapala için yeterli oluyor.Ve bir rapalayı kaplamak ta aşağı yukarı 5 dakika sürüyor.Daha fazla karışımdan yapayım daha fazla rapala kaplayım diye yapma malzeme donuyor ziyan edersin.Birde şöyle bir şey var fırçada donuyor.Yani bir fırçayı birkez kullanıyorsun.Aslında astarı yüzünden pahalıya geliyor.Çok kullanılmayacak duruma kadar geldikten sonra rapalana hologram yapıştırırsın daha sonra kaplama yaparsın.Böylelikle yaptığın masrafı düşünmezsin...Fakat yinede sen bilirsin . Rastgele.

6. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Ben daha önce kendi yaptığım sahtelerde ve aldıklarımda koruyucu olarak su bazlı akrilik vernik kullandım, hem uygulaması kolay hemde koruyuculuğu hoşuma gitmişti.
    sahteleri dik bir şekilde asıp kafasından aşağıya döküp, kurumaya bırakıyordum. bu şekilde 2 kat yaptıktan sonra aksiyonda bir problem yaşamadım.

i_gulistan bunu beğendi.
  7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ben ce süper bir yöntem daldım yöntemiyle heryere eşit dağılır dik durumda fazlası süzülür rahat edersin ;) denemek gerek

OnuR67 bunu beğendi.