Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahtemi götüren neydi acaba

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında buraks33 tarafından paylaşıldı.

1. buraks33

buraks33 Aktif Üye

Yine her zaman olduğu gibi sabah saat 4 de avlak sahama vardım açıılışı beyaz rapalamla yaptım saat 5:30 da sahtemi maxrap fhc limona geçerek devam ettim ama tık yok tabi bu arada saat 6:30 oldu ve yine maxrap fb modeline geçtim tabi bu arada havada aydınlanmıştı 10 20 atçekte ani bir vuruş ve kamış uuuuu oldu kalama ayarımıda 2 kiloluk çekere ayarlamıştım balık asıldıkça ses ortalığı götürüyor ama asılma durunca makina kolu zar zor dönüyor o denli 1. 2 uğraş tınnnnnn diye Bi ses ve sahte gitti resmen ağlayasım geldi giden balığamı yanayım giden sahteyemi şaşkın şaşkın baktıktan sonra evimin yolunu tuttum. bu yaratık sizce ne olabilir...... misina 0.26 okuma sea bass makina shimano 4000 av balığım barakudaydı onun için gitmiştim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Eylül 2014
    hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam şahsen ben daha önce mono misinanın bu kötülüğünü yaşadığım için atçek avında sürekli ip misina kullanıyorum. Hatta son 13 kilo çekerli ipimi koparan canavar levrekten sonra 0.21 20 kilo çekerli ip kullanıyorum . Nerede avlandığına bağlı olarak yorum yapabilirim mesela akdenizde ise çatal kuruk (akya) , levrek , kofana ,barakuda veya sinarit götürmüş olabilir. Egede iseniz sinarit ,levrek ,kofana veya büyük baraküda olabilir. Karadenizde iseniz kesin levrek götürmüştür :)

Şimdi Silifke yazdığını gördüm profilinizde %90 ihtimal sizin sahteyi götüren çatal kuyruk . Eğer balığı görmüş olsanız yani su üstünde zıplama falan yapsa kofana derdim . Mersin , silifke taraflarında şuan çatal kuyruk dönemi çok yoğun av raporlarını görüyorum.

4. buraks33

buraks33 Aktif Üye

teşekkürler ilginiz için

5. yigitkaya

yigitkaya Üye

Balık yakalandığını anladığında nasıl davrandı? Su üstü yaptı mı? Seri kafa atışları var mıydı? Kalamadan kesik kesik mi yiyordu yoksa sürekli mi? Eğer sürekli yiyorsa ağır ağır mı gidiyordu yoksa birden fişekleyip uzunca süre kalama almaya devam mı ediyordu? Kalama alırken balık bir hedefe ulaşmaya çalışır gibi tek bir istikamete mi gidiyordu yoksa sağa sola mı yöneliyordu?

6. buraks33

buraks33 Aktif Üye

balık direk dibe iner gibi çekti avlandığım yer 5 10 metre kayalık ilerisi yarı kaya yarı kum kalamayı direk boşaltmaya çalıştı ve bir anda durdu o anda kola sarıldım ama sanki kol elimde kalacak gibi zar zor dönerken gitti sate hayvanın sağ sol direk onu heyacanla fark edemedim zaten tanışmamız kısa 5 dak filan sürdü...

7. yigitkaya

yigitkaya Üye

Tarif ettiğiniz mera bu mevsimlerde kıyılara iyice sokulabilen lagosların mesken edinebileceği bir yere benziyor. Yakalanınca yaptığı dalış ve hızlı kalama boşaltmasından ve de sonrasında kolu kitlercesine yatıp hareketsiz kalmasından oyumu lagostan yana kullanıyorum.

Horozbina bunu beğendi.
  8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İnsanlar vücutlarına piercing dedikleri ne nesneler takıyor.
    Bu senin akya da dudağına rapala takmak istemiş.

Demek kalamayı bundan sonra misinanın kopma değerinin üçte hatta dörtte biri kadar ayarlayacaksın.

Ben spinde 0.2 ip kullanıyorum. Bazen 0.25, varsın sahte çok uzaklara kadar gitmesin.
    0.25 kullandığım yerler genelde dibe takılma riskinin fazla olduğu yerler. 26kg çekerli bu ipi tercih etmemin en önemli nedeni bu. Balığın koparması değil.

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Haklısın Yiğit lahoslar arasında piercing modası yaygınlaşmaya başlamış.

hakan3506 bunu beğendi.
  10. buraks33

buraks33 Aktif Üye

Abi akıl verin lütfen ben misina ne kullayım kaçlık olsun

11. yigitkaya

yigitkaya Üye

Bebelerinden bir tanesi de diz boyu suda gözümün önünde daiwa duck fin shad i hüpletip kaşla göz arası leaderı ı taşa kestirip kazanmıştı piercing ini. Özellikle bu bebelerine dikkat etmek lazım. Saatlerdir üzerinde durulan taşın dibinde yatmış olabiliyorlar. Sahteye birden çakıp aynı hızla geri dalıyorlar.