Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sahteye martı dalarsa...

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında omnivolus tarafından paylaşıldı.

1. omnivolus

omnivolus Yeni Üye

Bugün akşamüstü hoş olmayan bir olay yaşadım. Seabass Minnow 125F (no 24) atıp çekiyorum. Derken sahte daha havadayken martının biri daldı, hatta neredeyse sahteyle birlikte suya girdiler. Sahteyi kaçırmak için kamışı yatırıp hızla çektim ama olan oldu, martı yakalandı. Suyun yüzüne çıktı, öyle bir çırpınıyor ki yürekler acısı. Ne yapacağımı bilemedim. Çırpınması biraz durulunca yavaş yavaş kıyıya çekip martıyı kurtarmayı düşündüm ama baktım hayvan çok acı çekiyor, kasılıyor. Kıyıdan 40-45 metre kadar uzakta, ben çekene kadar kesin ölecek. İpi kestim. Başım önde malzemelerimi topladığım gibi evin yolunu tuttum. Hayvanı o hâlde görmemek için dönüp bakamadım bile.

Spine yeni başladığım için böyle bir olay olabileceğini tahmin bile edemezdim. Bu tür durumlarda ne yapılıyor? Kurtarabilir miydim o martıyı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Bir defa yanimda atip ceken birisinin sahtesine dalmisti yakalandi cektiler kiyiya kadar kurtardilar olan olmus gecmis olsun size

4. γavuz

γavuz Daimi Üye

kıyıya çekip kurtarıcakdın kardeş.. olan olmuş geçmiş olsun

alicanbaris ve Goksell bunu beğendi.
  5. omnivolus

omnivolus Yeni Üye

Teşekkürler arkadaşlar. Umarım kimsenin başına gelmez. Kötü bir durum. Haklısınız. Kıyıya çekip kurtarmam gerekiyordu.

Goksell bunu beğendi.
  6. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Benimde başıma gelmişti kıyıya çektim baktım çırpıniyo çektim vurdum

7. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Şaka şaka keşke çekip kurtarsaydin şimdi uçamaz da o hayvan bidahakine karaya alıp cikarirsin birsey olmaz takma kafana

8. flos rua

flos rua Misafir

Benim sahteyide kedi kaptı bir defasında baktım ağzına ve kulağına geçmiş iğneler birşey yapamadım ipi kestim ve kedi kaçtı size de geçmiş olsun

Goksell bunu beğendi.
  9. Dargan

Dargan Aktif Üye

Geçmiş olsun. Böyle bir durum oluyor illa ki. Hemen ne olursa olsun hayvanı kıyıya çekip kurtarmak lazım. Olan olmuş artık yeniden geçmiş olsun.

10. omnivolus

omnivolus Yeni Üye

Sağ olun arkadaşlar. Mesajı yazdıktan sonra içim içimi kemirdi. Arabaya atlayıp avlandığım yere gittim. Sahili epey bir dolaşıp görebildiğim her yere baktım, hayvan yok. İşi o zaman halletmem gerekiyordu. Arkamı dönüp gitmek yerine o anda bu olayı öyle ya da böyle çözmeliydim. Her nasılsa "Çekersem ölecek ya da çok acı çekecek. İpi kesersem belki kendi kendine kurtulur." gibi saçma bir fikre kapıldım. Sonuçta balığı yakalayıp tekrar suya bırakanlar var, o balıklar yaşıyor. Neyse, tekrar teşekkürler. Herkese iyi geceler.

alicanbaris, Tgy ve Dargan bunu beğendi.
  11. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Takma kafana okadar ya martı bu ölür mu hiç kesin kurtulmustur iyi geceler