Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salınan benekli ne çabukta büyümüş :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhaba..Vallahi avın pek bi hikayeside yok.Öğlen açtığım konuda aslında hikaye :D 2 gündür sağlı sollu saldırılar alan sahtem Rover 98 bugün sıra bende diyerek atağa geçti. :)

Saat 18.00 de avlağıma gittim.Şu bi önceki raporumdaki benekli arkadaşın oltama atladığı yer.Öğlen vakti gelen benekliye ''Go home benekli , you are drunk !! '' :D diyerekten geri kovalamıştım.Olta attığım yerde iki genç arkadaş denize taş atıp duruyor. :( Sağ tarafa doğru yönelerek, çok az dalgalı olan denizin köpüklendirdiği alanı gözüme kestirip sahtemi gönderdim. :rolleyes:

Başladık WTD ye daha saniyeler geçmeden ani bir saldırı ve kamış eğildi. :eek: Mesafe uzak başladım sarmaya , hiç kalama almayan beneklinin dayısını kısa bir süre sonra kenara getirdim.

Canavarı kenara almadan son metrelerde, bir tarafta gümüş sürüsü diğer tarafta gamitler ,Suyun üzerinde ayağa kalkıp bir yandan alkış tutup bir yandan da yuhlayarak canavara plankton fırlatıyorlardı. :D Hep onları avlayan avcı bu sefer av olmuştu. ;) Tebrikleri kabul ederek onlarla vedalaştım. :)

Misinadan tutarak taşların üzerine aldım. :harika: Balıkla foto ve sonlandırma işini bitirdikten sonra yanımda getirdiğim poşet balığın yarısına bile küçük gelince :D bir iki atış daha yapıp bir takip daha alarak avı bitirdim.15 dakika süren bu kısa macera eve dönerek sonlandı. :)

Kamış:Shakespeare omni 240 cm 10 30 gr
    Makine: Daiwa triforce e 3000 s
    Misina:Okuma bluefish 0.28
    Sahte:Rover 98 g15r
    Yer:İzmir / Dikili
    Balık:50 cm 1.300 gr

Bu arkadaşta sarhoş tayfadan olsa gerek başka zamandan bir kare :D

Rastgele.. :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Tebrikler Salih , Bu arada o benek'li kelimeni hiç yakıştıramadım doğrusu , umarım benden duymamışsındır yoksa kötü örnek oldum diye kendime kızacağım:D
    Neyse Şaka bir yana.

Bu arada 50 cm bir levrek 1.5 kg öldürmez normalde sanırım fazla iyi bakmamış kendine.

Bir başka gözüme takılan ayrıntı ise balığı aldıktan sonra fotoğraf çekmek geldi aklına ve sahteyi sonradan balığın ağzınamı koydun ?
    Neden soruyorum normal de bu irilikte bir levrek kafaya yakın olan çarpmadan takılır ;) % 85 ama bu demek değildir tabi ki de arka çarpmadan takılmaz. (Bu kısmı sadece merak , çünkü bazen bende o an resimlemeyi unutuyorum ve sonradan resimliyorum) Lütfen yanlış anlama.
    Sadece merak ettim , devamına rast gele kardeşim.

perfecto, KalamA, TekAdam ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Plankton

Plankton Aktif Üye

Teşekkürler. :) Benekli kısmını pek anlamadım Dündar abi :D İsim kısmında da bi yanlışlık olmuş Salih ben :D

Sahte aynen o şekilde idi arkadan saldırmış.İlk çıkardığım an.Daha fazla yutmuştu hatta diyebilirim.Yanlış anlaşılacak bi durum yok Dündar abi :)

Vallahi ilk işim gidip hassas tartı almak oldu bende 2 kg falan bekliyordum. :p
    Temizlendi şuan ama tekrar ölçerim. :)

Rast gele. :)

KalamA, TekAdam ve Dündar bunu beğendi.
  5. Dündar

Dündar Daimi Üye

Kardeşim isim için kusuruma bakma özür dilerim yanlışlık oldu hatta İsmine yanlış yazmamak için baktım da , kafa karışmış o an demek ki affola.
    Benekli kısmına gelince geçtiğimiz zamanlarda Benekli eken trofe biçer gibi bir konu açmıştım acaba oradan mı esinlendin diye sormak istedim , benekli kelimesini sizde kullanıyorsunuz o zaman doğrumudur ?

Aynı sahte ile 2 levrek tuttum bir daha da suya atmadım (2 sene sürdü zaten o iki levreği kandırmak o sahteyle bizim bölgede:D) her ikisi de ön çarpmadan takılmıştı genelde zaten ön çarpmadan takılır.
    Çok saldırgan olduğu anlarda arka çarpmadan kafaya kadar ağzından çıkarttığımız da oluyor damaklı kandırıcıları ama bu %15 gibi bir durum.
    Ben şahsen çoğu avım da o an resimlemeyi unutuyorum ya da ortam kalabalıksa balığı göstermeme adına sonraya bırakıyorum ve sonradan tekrar sahteyi ağzına koyup resimlemek durumunda kalıyorum:D

Devamına rast gele , gönlünce avlar Salih.

bulent45, KalamA ve Plankton bunu beğendi.
  6. Plankton

Plankton Aktif Üye

Sorun değil Dündar abi yanlışlıklar olabilir. :)
    Benekli olayı bir önceki raporumda iade ettiğim ufaklık, bunuda orada tuttum.
    Bizim buralarda da benekli deniliyor. :)
    İlk tuttuğum levrekte, bu sahteye aynen bu şekilde arkadan saldırıp yakalanmıştı.Tek başıma olduğumdan güzel fotoğraflar çekemedim aslında telefon falan balığa bulaştı.:eek: Bir kaç kez zamanlayıcı ayarlayarak (10 sn max. ) Foto çekilmeye çalıştım gerçi ama onlarda berbat olmuş. :D
    Tekrardan teşekkürler. Rast gelsin :)

KalamA ve Dündar bunu beğendi.
  7. Dündar

Dündar Daimi Üye

Anladım kardeşim bizim bölgede kendi aramızda isimlendirmemiz (Benekli) kelimesini kullanıyoruz bizde bir karış levrek eniklerine , bir başkasından duyunca garipsedim acaba ben mi sebep oldum diye kendime kızdım kısmen.
    Çünkü doğru bir isimlendirme olmadığı kanaatini getirmeme sebep olmuştu değerli bir kaç ağabeyim.

Tatlı suda Benekli alabalık olduğu için karışıklığa mahal verdiği aşikar bir durum sonuçta.

Başını ağrıttım , hayırlı geceler.

KalamA ve Plankton bunu beğendi.
  8. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Maşallah. Güzel av olmuş. Paylaşım için teşekkürler. :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dündar ve Plankton bunu beğendi.
  9. Plankton

Plankton Aktif Üye

Hiç sorun değil Dündar abi.Bir şeyler paylaşmak güzeldir.Mesela bu benekli olayına hiç bu şekilde bakmamıştım , bunu da öğrenmiş oldum.Biz en iyisi çilli diyelim. :D

Teşekkürler.Sizede rast gelsin :)

Dündar ve KalamA bunu beğendi.
  10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim Salih, güzel av, güzel hikaye, güzel çilli :D Devamları ve daha güzelleri rastgelsin kardeşim

11. karaavcısı

karaavcısı Yeni Üye

abim maşallahın var güzel bi av olmuş tebrik ederim devamını temenni etmekteyim :)