Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şamandıra Olta Yapımı

Adı
Abdulkadir ÇİFTÇİ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba iyi akşamlar ben yarın baraja gideceğim geçen haftada gitmiştim fakat aklıma bir şey takıldı daha doğrusu beni rahatsız eden bir şey var bu sorunu bir türlü çözemedim bunun çözümünü bilen varsa bana yardımcı olursa çok mutlu olurum. Sorum şu şimdi ben şamandıralı av yapıyorum daha çok ve şamandıralı olta yaptığımda ve suya attığımda şamandıram rüzgar olmamasına rağmen hep kenara geliyor youtube üzerinden neredeyse tüm videoları izledim denedim ama anlamadım bir problem var hani atıyorum ve şamandıram sabit kalmıyor bir türlü hep kenara geliyor bu sorunu bir çözemedim hani anlamadım problem ne acaba makinamda az misina var ondan dolayımı 25mm kullandığım için mi yoksa takımı mı iyi ayarlayamadım bir türlü çözemedim bu sorunu bana yardımcı olur musunuz ?

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Şamandıranın 1-2 karış altına 2gr kıstırma kurşun takıp denedin mi?

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Genelde bu sorun hafif şamandıra ve hafif ağırlık ile yaşanıyor , rüzgar karşıdan esiyorsa pek yapabilecek bir şey yok gibi , şamdandırayı biraz daha büyük ve ağırlığı da ona göre ayarlarsanız eskisi kadar geri gelmez.