Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şamandıralı için yardım

Konu, 'Şamandıralar, Şamandıraların Kullanılması, Özellikleri ve Genel Bakış' kısmında Murat42 tarafından paylaşıldı.

1. Murat42

Murat42 Üye

Slm arkadaşlar elimde 2.30 5.20 atarlı kamış 3000 makina var yarın nasip olusa akarsu yada göl samandıralı av deniycem. Niyetim solucan kulanmak ilk defa buşekil avlanıcam birkaç sorum olucak 1. göl de yada gölete yakın mesafe atışmı yapıyım yoksa atabildigim kadar uzağamı elimdeki mazeme spın takım tahminim 10 gr kursunu baya uzaga atabilirim 2.Misina ne numara olsun 3. kuşun yere degicek şelildemi ayarlayım 4.ilk inem şamandıradan neradar uzakta olsun kurşun son ignemden ne kadar uzakta olsun yardımcı olursanız sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Usta sanırım bunlar meraya, su derinliğine, hedef balığa göre değişkenlik gösterir.

Ben mesela geçen ay gölde şamandıralı takımla gökkuşağı alabalık avı yaptım. En altta iğne ortada minik/kıstırma kurşun üstte şamandıra şeklinde. Şamandıra iğne arası 1 metre yoktu. Balık da 4-5 metre ileride vurdu.

Murat42 bunu beğendi.
  4. Ahmet Çevik

Ahmet Çevik Aktif Üye

Ne yaparsan yap kurşunun ağırlığını taşıyacak şamandıra kullan :)

Murat42 bunu beğendi.
  5. Ahmet Çevik

Ahmet Çevik Aktif Üye

Sen be avlayacaksın abi? Sazan mı?

6. Murat42

Murat42 Üye

Levrek tatlı su. Sazan gelirmi ? Şamandıralı solucan takıcam israil sazanı gelir tahminimde. sazan gelirmi bilmiyorum