Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şamandıralı için yardım

Murat42

Üye
Adı
Murat Önder
Kan Grubu
A Rh Negatif
Slm arkadaşlar elimde 2.30 5.20 atarlı kamış 3000 makina var yarın nasip olusa akarsu yada göl samandıralı av deniycem. Niyetim solucan kulanmak ilk defa buşekil avlanıcam birkaç sorum olucak 1. göl de yada gölete yakın mesafe atışmı yapıyım yoksa atabildigim kadar uzağamı elimdeki mazeme spın takım tahminim 10 gr kursunu baya uzaga atabilirim 2.Misina ne numara olsun 3. kuşun yere degicek şelildemi ayarlayım 4.ilk inem şamandıradan neradar uzakta olsun kurşun son ignemden ne kadar uzakta olsun yardımcı olursanız sevinirim

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Slm arkadaşlar elimde 2.30 5.20 atarlı kamış 3000 makina var yarın nasip olusa akarsu yada göl samandıralı av deniycem. Niyetim solucan kulanmak ilk defa buşekil avlanıcam birkaç sorum olucak 1. göl de yada gölete yakın mesafe atışmı yapıyım yoksa atabildigim kadar uzağamı elimdeki mazeme spın takım tahminim 10 gr kursunu baya uzaga atabilirim 2.Misina ne numara olsun 3. kuşun yere degicek şelildemi ayarlayım 4.ilk inem şamandıradan neradar uzakta olsun kurşun son ignemden ne kadar uzakta olsun yardımcı olursanız sevinirim
Usta sanırım bunlar meraya, su derinliğine, hedef balığa göre değişkenlik gösterir.

Ben mesela geçen ay gölde şamandıralı takımla gökkuşağı alabalık avı yaptım. En altta iğne ortada minik/kıstırma kurşun üstte şamandıra şeklinde. Şamandıra iğne arası 1 metre yoktu. Balık da 4-5 metre ileride vurdu.

Ahmet Çevik

Aktif Üye
Adı
Ahmet Çevik
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Ne yaparsan yap kurşunun ağırlığını taşıyacak şamandıra kullan :)

Ahmet Çevik

Aktif Üye
Adı
Ahmet Çevik
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Sen be avlayacaksın abi? Sazan mı?