Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Samsung S5620 Monte 375tl (A101)

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında TEKNOTURK tarafından paylaşıldı.

1. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

550 lira gibi bir fiyatla satışa çıkmıştı bu ürün ilk olarak. 470-450ye kampanyalarla alanlar da olmuştu.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

teşekkürler paylaşım için tamda cep telefonumu yenilemeyi düşünürken :D

4. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili Erkan merhaba,

Samsung Türkiye dispirötörü telpa ve Başarı bunun dışındakiler gırey istanbul garantili kurumsal firmallar değil satış sonrası hizmet sıfır her şey pıroblem ürün aparatları şarj pil kulaklık vs emitasyon çıkıyor sonra yüzü astarını geçiyor ben şahsen bu distpirötörler dışındakileri önermem cihaz çok başarılı ve tasarımı güzel satışıda gayet hızlı tüm dostların bilgisine.:)

5. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

İrfan Abi ürünün grey olup olmadığını bilmiyorum, A101'e mail atmak gerekebilir. Emin olmadan bişey söylemek istemiyorum:)

Grey telefonlar hakkında ise kendi fikirlerimi paylaşayım :) İlk cep telefonu ile tanıştığım zamanlarda Başarı, Genpa, Kvk gibi firmaların getirttiği telefonları alırdım ben de.

Ama sadece 1-2 telefonum distribütör garantili idi. Şu an ise grey olması ilk tercihim. Bu şekilde düşünen cep telefonu forumlarındaki kullanıcılarını paylaşımları da mevcut. Örn:donanımhaber.

Eğer telefon grey değil ise mecburen servis sağlayıcısına götürüyorsunuz, arıza tespit bedeli, o bedeli şu bedeli gibi en az 40-50 liralık bir ilk ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz. Daha sonra ek masraflar hariç.

Grey telefonda ise, hem sorunu getiren ithalatçılın kısıtlı da olsa 1-2 servisinde çözüm arıyorsunuz hem de KVK, Başarı, Genpa gibi firmalardan da hizmet alabiliyorsunuz. "Hizmet veremem diyemezler"

Artık global firmaların özel-distribütör servis ağları da o kadar önemli değil. En kötü ihtimalle sorunlarınızı Nokia, Samsung,Sony TÜrkiye'ye ya da Global iletişim merkezlerine iletince, sorununuzu çözüyorlar. Sizi yönlendiriyorlar.

Şimdiye kadar 2 adet arkadaşlarıma ait grey telefonu de firmayı "melete melete" değişimini yaptırdım.

Ayrıca şu da var, ürünü satan A101'in de burnundan getirebilirsiniz. Onlara söyler bir sorun olursa onların halletmesini istersiniz.

Türkiye içinde faturalı olarak satılan hiçbir ürünün garantisini ve servis hizmetini sağlamama gibi durum olamaz. Burnundan getiririm öyle kendini uyanık sanan cahil firmaların :)

Konuyu tartışma şekline dönüştürmeyi istemem elbet, özet olarak, benim için grey ürün hem alırken, hem servisini alırken daha avantajlı. Ayrıca vergisi de verilen faturası kesilen, TC sınırları içinde ilgili yasalarla hertürlü hizmeti verilmek zorunda olan ürünler.

Yani o eskidendi, telefoncuların, yok şu KVK yok şu Genpa malı diye kafalarınca müşterileri yönlendirmesi.