Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sandal bağlama hk.

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar.

Sahibinden.com ilan sitesinde kendi yakınımdaki küçük sandal ve teknelere bakarken 4 - 5 bin lira civarı 10 bg gücünde 5.5 metre boyunda bir sandal gördüm. Açılmadan sadece kıyılarda avlanmak için belki alırım diye düşünüp satıcıyla görüştüm. Satıcıya kayığı bağlama vs. konusunu sorunca bağlamak için bir ücret vermiyorsun. Kayık liman kayıtlı yer bulduğun yere bağlarsın dedi.

Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Sandalın Bağlama Kütüğü Ruhsatnamesi varmı ? Önce ona bakın. Varsa sorun yok. Ancak, bu kez sandalı ve motoru iyice gözden geçirmek gerekir. Motor için servisine gösterin. Bunlar tamam ise sandalı nereye bağlayacağınızı düşünün. Balıkçı barınakları parasız bağlatmazlar. Yok, satıcı sandalı yeri ile de satıyor olabilirse o zaman süresi dolana kadar ödemezsiniz. Süresi dolduktan sonar sizden ödeme yapmanızı isterler. İyi araştırmak lazım.

coner ve gsozata bunu beğendi.
  4. gsozata

gsozata Aktif Üye

Şuan Sandal Eyüp'te Üsküdar vapurlarının kalktığı yerin oralarda bağlı. Adamın dediği şu, boş yer bulursan sıkıntı yok. Sandal' a 5 bin lira gibi bir rakam istiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

İstanbul da oturanlar daha iyi bilir ama sandal her yere bırakılmaz. Sandalı bırakırsın bir daha göremezsin. Ne demek boş yer bulursan bağlarsın ? Bulamazsanız ne olacak ? Güvenli bağlama yeri bulmadıktan sonra bana göre durum olumsuz.

coner ve gsozata bunu beğendi.
  6. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

İstanbul'da tekneyi barındırmak meşakkatli iştir.
    Alacağınız 4-5 mt sandal için aldığınız gün sorunlar başlar önünüzde 3 seçenek vardır
    1. ilk seçenek römork üzerinde tutabilirsiniz bunun için bir bir aracınız olmalı bir römork almalı ve aracınıza çeki demiri montaj ettirmelisiniz. Böylece zehirli boya atmanıza,fırtına çıktı yağmur yağdı teknenin içi doldu gibi doldu gibi dertleriniz olmaz güvenli bir park alanında teknenizi kuruda muhafaza edersiniz. İstanbul dışında mesela Saroz , şile, ayvalık gibi yerlere de gidip keyfinizi sürdürebilirsiniz. fakat bunun için tekneyi atıp çekebileceğiniz bir rampa olması lazım İstanbul'da malesef denize ayak sokacak yer kalmadı her yer dolgu olduğundan kıyı seviyesinde bir yer yok.
    2. Denizde alargada kalmak bunun için önce zehirli boya yapmanız lazım yoksa ay içerisinde yepyeni tekneniz deniz canlılarının faunası haline gelir. Sonra bağlama yapacak bir yer ayarlamalısınız.Önce marinalara bakılır ben öyle yapmıştım yıllık bağlama ücretinin tekneden pahalı olduğunu öğrenince marina sevdasından geçtim. Anadolu yakasında barınaklar var fakat bir çoğu rüzgara açık ve sorumlu arkadaşlar iyi niyetli olsalar da teknenin güvenliğini garanti edemiyorlar.
    3. Barınakta bulunan yerleşik bir tekne almak böylece bağlama sorununuz ortadan kalkar

havatemiz, coner ve gsozata bunu beğendi.