Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sandaldan kurşunsuz rapala

Konu, 'Genel Konular' kısmında Ayhan Özer tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Özer

Ayhan Özer Üye

selamlar kafama takılan bir soru var cevabını nette bulamadım..izlediğim tüm videolarda kıyıdan rapala ile lüfer levrek gibi balıkları tutarlarken oltanın ucunda sadece rapala ve kurşun takılmadığını görüyorum.tekneyle bu işi yaparken neden kurşun bağlıyoruz sadece rapalayı bağlasak olmazmı acaba bu konuyla bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum teşekkürler..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Ayhan Abi selam,
    Kıyıdan rapala ile avlarda genelde kurşun kullanılmaz çünkü zaten kıyı sığ su demektir. Attığın rapalaların belli bir dalma derinliği var bir de ona kurşun bağlarsan daha da derine dalacağından rapalan dibe takılır.
    Ancak daha derin bölgelerde örneğin boğazda, lüfer ve palamut avı için kurşunlu rapala atılır ki yemin derinden gelsin.
    Tekneyle giderken dilersen kurşunsuz da rapala atabilirsin. Bu birazda hedef balığınla alakalı. Ama Tuzla'da rapala ile lüfer zor. Ben çok denedim verim alamadım. Ancak sarıkanat,çinekop kandırabildim o da balığın bol döneminde. Bu ara henüz lüfer teşrif etmedi sanırım. Tek tük varsa bile çok taze yaprak zargana ya da canlı zargana denemek lazım.

4. Ayhan Özer

Ayhan Özer Üye

umut kardeşim selamlar günün hayırlara vesile olsun.. bende 3 adet rapala aldım üsküdardaki cengiz balıkçılıktan oldukça yardımcı oluyorlar .bir kaç çeşit malzeme aldım geçengün. tuzlada şu an oldukça yoğun mezgit var ama büyük değiller. sanırım lüfer yavaş yavaş başlamış alanlar oldu... zargana işi bana uğraştırıcı geliyor bu yüzden rapala aldım birde bu ölü balık yüzdürcü denemek istiyorum bu konuda bilgin varmı balık geliyormu bu şekilde..... sağlıcakla kal... Senin tekne nerde duruyor mercandamı belki rast geliriz..

5. umooth

umooth Aktif Üye

Ben Tuzla'da yaprak zargana harici çalıştıran görmedim valla, ben de çok ısrarlı olmamakla birlikte rapala denedim ama olmadı. Sen dene istersen ama şu sıra balığın sahteye bakması çok zor.. Benim tekne İTÜ'de duruyor abi, görüşürüz.