Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şanslı Taş.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında agartan tarafından paylaşıldı.

1. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Merhabalar

Daha ağzım kulaklarımdan normal pozisyonuna gelmemişken arayan Gökhan (Çinekolog ) beklediğim haberi verdi. Balık meraya! girmiş..

Bu haber üzerine saat konusunda sözleşilip günlük hayat avın heyecanına ve hayallerine bırakıldı.

Bir önceki avımda ertesi günü iş olduğu için haber veremediğim kayınçomu da fiştekleyerek heyecanıma ortak ettikten sonra beklemekten başka yapacak bir iş kalmadı. Takımlar zaten arabada ve hazır durumdaydılar.

Saat 04:10 gibi önce biz vardık meraya.

Arabanın bagajından çıkardığım kıyafetlerimi ve oltalarımı kuşanırken bugün epeydir kullanmadığım kamışımı kullanma isteği belirdi nedense içimde ve onu hazırladım. Önce sıkıca parçaları birleştirdim ve daha makineyi yuvasına takmadan şöyle bir salladım kamışı. O da ne! Kamış ek yerinin altından çatırt diye kırılıverdi.. Epeydir kullanmamıştım, bir köşede durup duruyordu. Ya yaşından, ya bilmediğim bir hasarından dolayı yedek diye güvendiğim kamış artık yoktu.. Sağlık olsun deyip kalan parçaları da ben kırdım.. Kamış 2,70m, 15-40gr atarlı Abu Garcia Crest..
    Biz yerimize yerleşir yerleşmez de Gökhan geldi. O ana kadar ancak birkaç atış yapabilmiştik. Merhaba, nasılsın, iyi misin, rast gelsin, dileklerinden sonra da hepimiz denizi dövmeye başladık.

Meradan balık duyumunu aldık ama o beklenen vuruş oltaya gelinceye kadar hep bir acaba durumu vardı bende. Derken ilk atışımı yapmamın üzerinden henüz 15 dk kadar geçmişken o müthiş kol takılması, makinenin dönmemesi olayı gerçekleşti benim oltada..
    Hemen aldııımm diye nidalanırken bir taraftan da balığımı kontrol etmeye çalışıyordum. Hiç boşluk vermeden kaloması kapalı olan makinemle çekiverdim balığımı. Attığı taklalar işe yaramamıştı neyse ki ve artık karada kayaların üzerindeydi.

Can havliyle çırpınan balığımı zapt edecek ekipmanlarımı arabada unuttuğumu o an fark ettim. Balığı kaçırmamak için her türlü riski! göze alıp çıplak elimle balığa bastırıp baş ve işaret parmaklarımı solungaçlarına sokarak öncelikle çırpınmasını engellemeye çalıştım ve çantamdan “fish grip”imi çıkararak balığı ağzından yakalayıp zapt ettim. Yine çantamdan çıkardığım pensem ile hem ağzına, hem de çırpınırken solungaç civarından batmış iğneleri zorlukla çıkardım ve doğru arabaya giderek livarımı ve diğer eksiklerimi alıp yerime döndüm.

Saat 05:00 e doğru mera canlanmaya başladı. Aramıza birkaç avcı daha katıldı. Her gelen bir rast gele deyip denizi dövmeye başlıyordu.
    Saat ilerleyip başkaca bir hareket olmayınca bari birkaç fotoğraf çekeyim, hem de o arada dinlenirim diyerek balığımı sudan çıkarıp sabahın karanlığında birkaç poz çektim. Yakınımdaki avcı o zaman gördü balığımı ve “Maşşallah” diyerek üzerinde durduğum taşın “ballı” olduğundan, dün de aynı taşta avlananın balığı yakaladığından bahsederek denizi dövmeye devam etti.

Saat 07:00 sularında içimizdeki umutlar tükenmiş olarak merayı terk ettik.

Bu sabah o “ballı taşı” ben bulduğum için günü “sabahın şanslısı” olarak kapatmayı başarmıştım.

Her kese rast gelsin.

Balık: 44 cm, 760 gr Kofana

Kamış: Shimano Bassterra 2.70, 15-60 gr

Makine: Shimano Spirex 2500 FG

Misina: Power Pro 0.15mm Kırmızı

Leader: Awa Shima FluoroX 0.22mm

Sahte:: Lucky Craft 130 MR Flash Minnow, MS American Shad, Sinking

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tebrikler çok güzel bir kofana almışsınız Şeref Bey. Bence taştan ziyade avcıda iş bitiyor. :)
    Rastgele

agartan bunu beğendi.
  4. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler güzeller seriye bağlandı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Ekim 2014
  5. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Şeref Bey raporu açarken hala avın heyecanını yaşadığınız belli :D Çünkü meraya 2 sefer varmışsınız :D:D:D
    Sizin ağzınız kulaklarınızdan inmeden, bizimde önceki raporun tadı akıllarımızdan gitmeden bu raporla doping oldu resmen.
    Ellerinize sağlık yine rastgelsin, çabuk rastgelsin :D:D:D

6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Abi eline koluna saglik devami rast gelsinnn :) devam devam çalışmaya

7. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

süper anlatım süpeer görsel daha iyi avlar dilerim

8. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Eline sağlık Şeref abi, maşallah güzel kofana

9. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler daha iyilerine

10. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Şeref bey tebrikler;
    Uzun bir ara sonrası bombalar otomatiğe bağlanmış halde geliyor.
    Avlarınızın ve paylaşımlarınızın daimi olması dileğiyle. :)

11. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

tebrik ederim şeref abi güzel balık almışsın yine