Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sarayburnu Avlanma

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında maestrocan tarafından paylaşıldı.

1. maestrocan

maestrocan Üye

merhaba arkadaşlar;

bu hafta sonu Sarayburnu da balık avı yapmayı düşünüyorum. amacım istavrit ve cinekop tutmak bu hadeflerim için nasıl takımlar götürmeliyim. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Lüferi denemeni tavsiye ederim. Yatak balığı ile ilgili forumda rapor var . Millet ufaktan tutmaya başlamış.

4. maestrocan

maestrocan Üye

Peki nasıl bir takım götürmem lazım Sarayburnu için biraz akıntılı olduğunu söylüyorlar. Sarayburnun da ilk defa balık tutmaya gidiyorum.

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sarayburnuna ilk kez balığa gidiyorsan önce bir iki gün otur uzuuun uzun seyret neler yapılıyor nasıl çalışılıyor, çünkü o bölge aynen Şemsi Paşa gibi kendine has bir usulü olan bir yerdir.

6. maestrocan

maestrocan Üye

Nejat abi;

1-2 izlesem olmaz mı? malum hafta içi iş günü sabah 7 aksam 6:30 çalışınca insan yoruluyor ve yerinden kıpırdıyamıyor.

Balık için ancak hafta sonu vakit bulabiliyorum. Benim amacım sizlerden ufak tefek tiyorlar alıp oraya gidince armut gibi kalmıyayım :D

7. cetin77

cetin77 Yeni Üye

O bölgede deneyiminiz yoksa işiniz zor ilk etepta.Balık varsa insan çok olur, çook kişinin takımını dolaştırır çok takım kaybedersiniz.Az balık varsa işiniz daha kolay, ağırlık olarak 60-150... gr arası değişir.

8. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

İşin latifesi bir yana hakikaten orda devamlı takılanları müdavimleri yaz kış ordalar nerdeyse sabah aksam kart basacaklar giriş çıkışa, tabiki bir süre içinde ayak uydurmak mümkün olacaktır ama tipler köprü milletinin insanları olunca sıkıntı yaşanıyor.Benim tercih ettiğim bir yer değil nerde çokluk orda yokluk ikitane balık tutucam diye strese girmiyorum böyle kalabalık yerlerde.Orda rapalayla palamut yakalayacağıma Yeni kapıda şamandıralı oltayla izmarit ispari yakalıyorum umarım benim olayımı anlamıssındır. Sevgiyle kal..