Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sarayburnu Avlanma

maestrocan

Üye
Adı
Süleyman Can Temel
merhaba arkadaşlar;

bu hafta sonu Sarayburnu da balık avı yapmayı düşünüyorum. amacım istavrit ve cinekop tutmak bu hadeflerim için nasıl takımlar götürmeliyim. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

teşekkürler...

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Lüferi denemeni tavsiye ederim. Yatak balığı ile ilgili forumda rapor var . Millet ufaktan tutmaya başlamış.

maestrocan

Üye
Adı
Süleyman Can Temel
Peki nasıl bir takım götürmem lazım Sarayburnu için biraz akıntılı olduğunu söylüyorlar. Sarayburnun da ilk defa balık tutmaya gidiyorum.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Sarayburnuna ilk kez balığa gidiyorsan önce bir iki gün otur uzuuun uzun seyret neler yapılıyor nasıl çalışılıyor, çünkü o bölge aynen Şemsi Paşa gibi kendine has bir usulü olan bir yerdir.

maestrocan

Üye
Adı
Süleyman Can Temel
Nejat abi;

1-2 izlesem olmaz mı? malum hafta içi iş günü sabah 7 aksam 6:30 çalışınca insan yoruluyor ve yerinden kıpırdıyamıyor.

Balık için ancak hafta sonu vakit bulabiliyorum. Benim amacım sizlerden ufak tefek tiyorlar alıp oraya gidince armut gibi kalmıyayım :D

cetin77

Yeni Üye
Adı
Çetin Kınalı
O bölgede deneyiminiz yoksa işiniz zor ilk etepta.Balık varsa insan çok olur, çook kişinin takımını dolaştırır çok takım kaybedersiniz.Az balık varsa işiniz daha kolay, ağırlık olarak 60-150... gr arası değişir.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Nejat abi;

1-2 izlesem olmaz mı? malum hafta içi iş günü sabah 7 aksam 6:30 çalışınca insan yoruluyor ve yerinden kıpırdıyamıyor.

Balık için ancak hafta sonu vakit bulabiliyorum. Benim amacım sizlerden ufak tefek tiyorlar alıp oraya gidince armut gibi kalmıyayım :D
İşin latifesi bir yana hakikaten orda devamlı takılanları müdavimleri yaz kış ordalar nerdeyse sabah aksam kart basacaklar giriş çıkışa, tabiki bir süre içinde ayak uydurmak mümkün olacaktır ama tipler köprü milletinin insanları olunca sıkıntı yaşanıyor.Benim tercih ettiğim bir yer değil nerde çokluk orda yokluk ikitane balık tutucam diye strese girmiyorum böyle kalabalık yerlerde.Orda rapalayla palamut yakalayacağıma Yeni kapıda şamandıralı oltayla izmarit ispari yakalıyorum umarım benim olayımı anlamıssındır. Sevgiyle kal..