Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sarayburnu Palamutları (tekneden) 29.10.2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında BİROL tarafından paylaşıldı.

1. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kocaman bir hafta daha sona ermişti.Ben son 1 aydır yaptığım gibi yazlığa,silivri'ye gidip evdeki tadilatları koordine etmeliydim.Saat akşam 5 olmuştu ve işten çıkmıştım.Eve yaklaşırken, Tem'e giden bağlantı yoluna baktım ve herzamanki gibi çok kalabalıktı.Gözüm yemedi yola çıkmaya.Gece olsun el ayak çekilsin,sonra yola çıkarım diye geçirdim içimden.
    Eve varmadan uzun zamandır haberleşmediğim Necmi Kaptanı arayayım,balık durumu hakkında bilgi alayım diye içimden geçirdim.Hemen numarayı çevirdim ve lüferin yokluğunun teyidini aldım.İçim burkuldu.Daha birkaç gün önce lüferin festivalini bile yapmamışmıydık.Boğazın sultanı değilmiydi bu.Eee neredeydi peki bu sultanlar.
    Lüfer yokmuş ama bir süredir palamut kovalıyormuş Necmi kaptan.Bugün 19 tane tuttum dedi ve benim çalışmaktan yorgun düşmüş bedenim biranda elektrik yemiş gibi oldu. palamuta çıkmayalı bayağı bir olmuştu. Silivriye gitme fikri biraz ötelenmek zorunda idi.Sabah bize balık yolu gözükmüştü.

Evde bir durum yüzünden yatma saati gece yarısını çok geçmiş, 02:30 olmuştu.birkaç saat sonra sabah 05:00te öten alarm ile sanki 10 saattir uyumuşum gibi hemen kalktım. Hızla giyinip çeyrek geçe evden çıkmıştım bile .
    Necmi kaptanı evden alıp,börekçiye uğramak ve tekneye ulaşmak 3/4 saat tutmuştu.6da tekneye binmiş ve çay demlemeye başlamıştık bile. Sıcak çay ile börekler yendi ve marşa basıldı.40 Dk sonra sarayburnu önlerinde idik ve hava aydınlanmıştı.

Palamut çaparisinin en ucuna Sahte(rapala/wobbler) takılmıştı ve pırıl pırıl temiz denize bırakılmıştı.NEcmi Çapariyi salmış ben seyrediyordum. 1 saat kadar gez dolaş tık yok.Birtürlü sürüye rastlamadık.Saatler geçiyor,yeni çay demleniyordu.O arada takımı ben almıştım ve kol koparan çapari sallama hamlemi sağ kolumdan sol koluma geçirerek dinlendire dinlendire gerçekleştiriyordum.
    sonunda saat 10 gibi beklenen hareket oldu ve biranda takım ağırlaştı. Çektiğimizde 3 palamutun varlığı ile onurlandık. Bir anda şevkimiz arttı ve devamı gelir diye daha keyifli sallamaya başladık.Ama yoktu. saat 12 olmuştu ve hala umutla dolanıyorduk. Ve bu hırsımız meyvasını 2 adetlik binme ile verdi.
    5 balık tutmuştum toplamda ve mutluydum.Ama daha Necminin tutması gereken balıklar vardı.Saat 1 gibi sabahtan beri beklediği palamut kendisini 2 adet olarak gösterdi. Toplamda 7 balığımız olmuştu. 1 saat daha dolandık ama devamı gelmedi.Bizimde gidecek yolumuz,Silivri yolları taştan şarkısının söylenmesi vardı. Mırıldana mırıldana geri döndük. Yolda balıklar temizlendi ve fleto çıkatıldı.Ev arandı, çocuklar yemek yemesin, balık ziyafeti var dendi.

Darısı sizin başınıza denip sizleri 2 adet resim ile başbaşa bırakıyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Tebrikler Birol ,güzel bir hafta sonu avı olmuş ellerinize sağlık :)

4. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Tebrikler sevgili Birol kardeşim, işte insanın en mutlu olduğu bir anı yaşamışın,
    palamutlarda çok lezzetli ızgarada hakkını ver, biraz yağlamayı unutma, sana daha nice bereketli avlar dilerim, sevgiler hoşçakal.:):):)

5. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

6. caberia

caberia Aktif Üye

güzel balıklar birol bey teknede yakalamasıda ayrı bir zevkli olmuştur her daim rastgelsin sevgiler

7. vadidebalık

vadidebalık Aktif Üye

Güzel balıklar afiyet olsun:)

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel av olmuş, Tebrikler.....

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Birol abi. Güzel palamutlar :)

10. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Vay kankam tebrikler. Ne güzel balıklar bunlar :)

11. Tolga

Tolga Aktif Üye

Tebrik ederim Birol Abi. Palamutların maaşallahları var. Ufaklıklar gürp gürp taze taze götürsünler akşam bunları :)